Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A sztárklikken tett közé...

A sztárklikken tett közé főcenzor asszonyunk egy veretes cikket: "Magyar-e vagy? " Vélemény?

Figyelt kérdés
L.I. nyilván nem érti, vele és eszmetársaival ellentétben "akinek az unokája is magyar lesz" az a magyarság megmaradására törekszik. Te mire törekszel?
2018. okt. 14. 08:42
1 2
 1/14 tgt ***** válasza:
46%
Orbán Viktor fogja megmondani, hogy ki a magyar, ugye?
2018. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Azt majd én eldöntöm.
2018. okt. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Én arra törekszem, hogy az ilyen vérlázítóan fasiszta megnyilvánulásoktól minél messzebb tartsam magam, de mit tudok tenni, ha a képembe nyomják? Erre kérnék tőled választ!
2018. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Én a saját megmaradásomra törekszem, unokám pedig valószínűleg nem lesz, mert gyerekem sincs. Akkor nem vagyok magyar?
2018. okt. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3: "mit tudok tenni, ha a képembe nyomják?"

Erre azt tudnám mondani, hogy OV-tól az inkriminált mondat a Hagyományok Háza avatóbeszédében hangzott el. Ha kerülöd a "vérlázítóan fasiszta megnyilvánulásokat", akkor jobboldali sajtót nyilván nem olvasol. Jelezd az általad preferált sajtónak, hogy az ilyen megnyilvánulásokról való híradásoktól máskor tartózkodjanak. Biztos helyt fognak adni a kérésednek, mivelhogy objektívek és függetlenek.

2018. okt. 14. 09:51
 6/14 A kérdező kommentje:

#4, "Akkor nem vagyok magyar?"

Én nem értelmezem ilyen kiresztőleg OV mondatát. Nem azt mondta, hogy CSAK az a magyar... Arra utalt szerintem -talán nem fogalmazott teljesen pontosan, de egy ünnepi beszédbe ez belefér-, hogy az a magyar, aki a magyarság megmaradására törekszik, és ahhoz lehetőleg tettleg hozzájárul. Ha nincs gyermeked, de nem törekszel a magyarság felszámolására, akkor minimum nem vagy magyarellenes. És ha még a megmaradását is szeretnéd, gyermektelenséged ellenére magyar vagy. De ha a magyarság megsemmisülését szeretnéd, akkor azt kell mondanom, sajnos, hogy nem vagy magyar.

2018. okt. 14. 09:57
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem hiszem hogy sok olyan ember lenne, aki nyíltan a magyarság elpusztítására törekedne, az meg véleménykülönbség kérdése, hogy ki szerint mi árthat és használhat a jövőben neki.


Mindenesetre sok nagymagyarnak tartott ember a magyarság pusztításában kifejezetten sikeres volt, mint pl. Horthy vagy Orbán.

2018. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7: "Nem hiszem hogy sok olyan ember lenne, aki nyíltan a magyarság elpusztítására törekedne"

Ugyanazt látjuk, nem sok olyan embert látunk, aki nyíltan a magyarság elpusztítására törekedne.

Sok olyan megnyilvánulás, ténykedés látható azonban, ami nem nyíltan, de erre irányul - ez is "véleménykülönbség kérdése".

"Horthy vagy Orbán" magyarsággal kapcsolatos szerepe is "véleménykülönbség kérdése" - az én véleményem például nem azonos a tiéddel.

2018. okt. 14. 10:50
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

#5!

Nem vagyok bigott internacionalista, szeretem és tisztelem a nemzeti hagyományokat. Ezért gyanútlanul akár el is mehettem volna meghallgatni o.v. beszédét. A baj az, amikor az állam első embere szentenciaként jelent ki egy ilyen mondatot. Simán fasiszta tempó. Legalább árnyalta volna kicsit, de ahhoz nem volt bátorsága.

2018. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9, nem OV beszéde volt a fő műsorszám. Mint jeleztem fentebb, OV a Hagyományok Háza avatása alkalmából mondott beszédet. Az alkalom, a hely predesztinálta az irányultságot. Ahhoz, hogy egy ilyen esményen részt vegyél, nem biztos, hogy elegendő ha csupán "nem vagy bigott internacionalista". Kétlem, hogy ha tudod, hová mész, akkor gyanútlanul mész oda.

És fentebb már az is kiderült, hogy véleménykülönbség van köztünk. Ait te "vérlázítóan fasiszta megnyilvánulásnak" tekintesz, azt én a magyarság megtartó megnyilvánulás egy formájának tekintem. Nem tekintem szentenciaszerű kijelentésnek, hanem a magyar mivolt sokféle megfogalmazási kísérlete egyikének, ami rövid mondatként nyilván nem foglalhat magában mindent, viszont velős és tömör, és véleményem szerint a magyarság megmaradására vonatkozó tevőleges hozzáállás kifejeződése.

2018. okt. 14. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!