Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi célja lehet a kormánynak a...

Mi célja lehet a kormánynak a lakás-takarékpénztári megtakarítások állami támogatásának megszüntetésével?

Figyelt kérdés

2018. okt. 16. 20:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8%

CSOK-ot fogják bővíteni vele, mivel az tízszer kelendőbb volt.

Az ltp az állami támogatás nélkül negatív hozamú volt, a támogatás pedig az emberek adójából jött. Tehát a bank keresett vele a legtöbbet. A többség pedig fizette a felvevők támogatását adójukból.

2018. okt. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves 11-es!


Van arra valamilyen forrásod, hogy a csok kelendőbb volt?

Meg lennék lepve, ha így lenne, de kíváncsian várom, mivel támasztod alá.

2018. okt. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

# 12

Minap olvastam, egy kormánypárti vélemény szerint épp hogy nem volt kelendőbb és hogy ezen LTP támogatás megléte negatívan hatott a CSOK igénylésekre,

ami érthető és logikus,

nyilván ha csak a CSOK marad az fog növekedni.


Igazsághoz tartozik az is hogy míg LTP-hoz nem volt különösebb feltétel milyen a lakás, addig a CSOK-tól pont az értelmetlen feltételek miatt estek el az emberek, szóval ez a "adtam is meg nem is" népmesei példa.


Meg persze kinek hiányzik az hogy az ember tudjon dönteni

kell-e neki gyerek is

az állami-támogatású lakásfelújítás mellé vagy nem :D


---------------------

u.i.

volt két szélsőséges ország amiben volt egy adott korszak aminek domináns elve volt hogy

Szülj Szülj Szülj

mert a Haza megkívánja

különben ha nem akkor sz @ r ember vagy,

nekem még dereng ez a korszak és visszaköszönni látszik ...

... nem hiányzott ...

2018. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!