Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves Fidesz támogatók!...

Kedves Fidesz támogatók! Titeket nem zavar a mérhetetlen korrupció ami Magyarországon az utóbbi években folyik?

Figyelt kérdés

- Nem zavar titeket, hogy a Korrupciókutató Központ arra jutott miután megvizsgált 193ezer közbeszerzést az elmúlt 13 évből, hogy 2010 óta sokkal magasabb a gyanús körülmények között elnyert közbeszerzések aránya? (Vagy úgy gondoljátok, hogy ez nem igaz, Soros támogatja a szervezetet?)

- Hogy a kormány egyszerűen gondolt egyet és államosította a magánnyugdíjpénztárakban megspórolt pénzeteket? (Vagy szerintetek jobb helyen van az államnál, hiszen így sokkal több nyugdíjat fogtok kapni, mint amennyit befizettetek és minden pénz jobb helyen van az államnál, hiszen látjuk milyen jól működnek az állami szervezetek)

- Hogy a mini.elnök gyerekkori barátja pár év alatt gázszerelőből az ország egyik leggazdagabb ember lett, aki mindenhez ért, amelyik cégbe befektet az rögtön közbeszerzéseket, állami támogatásokat nyer? (vagy szerintetek csak a világ legokosabb és legjobb üzletembere egy gázszerelő és csak véletlen, hogy pont az Orbán kormány alatt gazdagodott meg?)

- Hogy a mini.elnök veje szintén sorra nyeri a közbeszerzéseket? (vagy a veje is csak egy nagyon tehetséges üzletember?)

- Hogy a mini.elnök lánya beleszól a magyar turizmuspolitikába? (a lánya is egy őstehetség, hiszen Svájcban tanult, miért tanult volna a magyar mini.elnök lánya Magyarországon?)

- Hogy a mini.elnök kisvasutat meg stadiont építtetett a falujába milliárdokból? (vagy szerintetek ez egy fantasztikus befektetés volt akkor is ha alig használják?)

- Hogy mindezek a milliárdok amik a mini.elnökhöz, családjához és ismeretségi köréhez kerültek, a Ti általatok megkeresett pénzből befizetett adóból kerültek oda és az állandóan szidott EU támogatásából? (vagy ennek is örültök, hiszen legalább magyar ember lopta el tőletek, nem a gonosz külföld és egy magyar tolvajnak szívesen adjátok a pénzeteket?)

igazából nem lehetne itt felsorolni az összes korrupciós és botrányos ügyet ami az elmúlt több mint 10 évben előfordult, de kíváncsi vagyok, hogy ezek után miért támogatja valaki a Fideszt? Értem én, hogy szerintetek nincs alternatíva, nincs ellenzék, de akkor el lehet mondani a véleményt azzal ha az ember nem szavaz arra ami nem tetszik neki vagy közvélemény kutatáskor azt mondja, hogy bizonytalan, nem tudja kire szavazna.

Szóval: miért támogatjátok a Fideszt a fentiek után is?



2018. okt. 16. 23:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
Őszintén? Nem.
2018. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
44%

"miért támogatjátok a Fideszt a fentiek után is?"

A válasz: a balos kormányok korábban csak szétloptak mindent és nem kormányoztak. A Fidesz legalább kormányoz is.

2018. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%

"miért támogatjátok a Fideszt a fentiek után is?"

Mert kit kéne támogatnom? A töketlen elenzéki pártok valamelyikét? Na ne!

Ez a "Korrupciókutató Központ"-ot meg honnan szalajtották? Kik ezek, hogy komolyan kéne venni őket? Meg elvárnád, hogy az ellenzéki sajtóból összeollózott vádiratodat is vegyem komolyan. Eszem ágában nincs.

2018. okt. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%

Jártam az országot a Fidesz-kormány előtt is, most is járom. Azt látom, hogy újul-szépül egy csomó minden, ami azelőtt pusztulat volt. Engem nem igazán köt le, ki újít, ki épít, legyen rend és békében örülhessek a magyarságomnak. Nekem más kormányok alatt sem jutott kiváltság, most sem jut, én egyszerűen nyugalomban akarok élni. Örömmel tölt el, ha felújítanak egy látványosságot, épületet, a magyar kultúrát népszerűsítik, etikát oktatnak stb. Egyszóval látom, hogy a magyarságtudatot akarják fejleszteni. Én ezzel egyetértek, és 2002 óta vártam, hogy ismét ez az ember legyen az elnök. Nagyon sokszor van olyan, hogy hallok egy történésről, teszem azt a külpolitikában, kialakul a véleményem, utána meg elolvasom a híreket és Orbán tök azt mondja, amit én is gondolok.


Vannak visszás dolgok, ezt nem vitatom. Azonban ne áltassuk magunkat: olyan nincs, hogy valaki hatalomra kerül, pozícióhoz jut és az utcáról választja meg a körét, mindenki abban bízik, aki rokona vagy húsz éve ismeri, nem arra bíz feladatot, aki az utcáról jelentkezett - akármilyen szépen hangzik is ez.


Ami zavar, hogy a médiában végletek vannak. Pl. Orbán tart egy beszédet. Csak olyan híreket találok utána, hogy 1, "a miniszterelnök úr megvédett minket a gonosz Sorostól", 2, "Orbán megint hazudott és korrupt volt", nincs egy oldal, ahol a beszéd elolvasható lenne kommentár nélkül. Ennek még ki kell forrnia a társadalomban.

2018. okt. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
52%

"Szóval: miért támogatjátok a Fideszt a fentiek után is?"

Úgyis le leszek pontozva, és gyökér vidéki, meg nyugger és még nem tudom mi leszek.

Nos azért mert

- jobban élek, mint 8 éve, bár ez lehet nem csak a fidesz érdeme, hanem az enyém is, de lényegesen jobb a 16%, mint a 36% (csak azért mert többet tanultam, többet dolgozok ne keressek többet?)

- balra elvből nem szavazok mszp kilőve

- dk? nem már (ő is bal, meg ráadásul le is szerepel a nemzet bohóca)

- a jobbik az már inkább ballik, illetve ők se nagyon tudják, hogy arccal merre állnak (mondom ezt úgy, hogy tényleg hittem bennük vona néppártosodásáig)

- az lmp lehetett volna még alternatíva, de Schiffer kilépése óta ..........)

Úgyhogy amíg nincs vállalható ellenzék, aki engem képvisel és nem azt várja el, hogy én "idomuljak" hozzájuk addig ez van (bár utólag azt mondom jobb lett volna el se menni, de nem akartam, hogy a balosok választási szlogenje miatt egy kalap alá vegyenek velük. (aki otthon marad az rájuk szavazott).

2018. okt. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Ahogyan írtam, én megértem, ha az ellenzékből nem tudtok választani, de azzal, hogy a fideszre szavaztok azt mondjátok nekik, hogy nem érdekel ha ellopjátok a megtakarításainkat, nem érdekel, hogy az adómból a fiatok luxusautókat, a lányaitok olyan drága órákat vesznek amilyet én soha életemben nem tudnék megvenni, lopjatok tőlem nyugodtan, csinálhattok amit akartok, lophattok, csalhattok amennyit akartok, felvásárolhatjátok az egész országot, lezülleszthetitek az oktatást és az egészégügyet, én akkor is rátok fogok szavazni.

A szavazásokon távolmaradás, a tüntetésekre kivonulás ellenére is a fidesz nyerne, de legalább látná, hogy nem tehetnek meg amit akarnak, mert a csökkenne a szavazótáboruk, többen mennének ki tüntetni, stb. (ok, aki a tüntetésekben is az ellenzéket látja az nem megy tüntetni, de miért kell bátorítani a fideszt szavazattal?)

2018. okt. 16. 23:50
 7/28 A kérdező kommentje:
Ja és én nem pontozgatok le senkit, tényleg nem értem miért támogatja valaki az EU és a világ egyik legkorruptabb kormányát, erre szeretnék választ kapni, ezért tettem fel a kérdést.
2018. okt. 16. 23:52
 8/28 anonim ***** válasza:
58%

Szerintük pont jól működnek a dolgok, pontosan így kell működniük. Tehát nem fogja zavarni őket.

Aki részesül is a koncból, azt meg főleg nem.

2018. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
47%

Sokan, sokszor elmondtuk, miért támogatjuk ezt a kormányt. Én mára meguntam, hogy érveket sorakoztassak, azt sem hiszem, hogy téged komolyan érdekelnének, ha így lenne, már eljutottak volna a tudatodig. Tétje sincs jelenleg a felvilágosításnak.

Úgyhogy a válasz: csak.

2018. okt. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
5%
Azt gondolom hogy amit nem tilos azt szabad. Legalábbis most pontosan ez történik nem csak idehaza hanem az egész EU-ban.
2018. okt. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!