Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A parlament hogyan végez...

A parlament hogyan végez érdemi munkát, ha nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szántam a "nem csinálnak semmit"-et, mert tudom, hogy a kiosztott munkák valamiképpen el vannak végezve, csak az érdekelne, hogy hogyan?


Hetek óta nézem vissza a több órás parlamenti közvetítéseket, egyelőre csak a fontosabb témákról (Sargentini-jelentés, stb.), mert ugye ott többen vannak és gondoltam abból jobban látszódik, hogy érdemben hogyan működik a kormányzás. De ennek ellenére azt látom, hogy a több órás ülések alatt talán 2-3 értelmes felszólaló ha szokott lenni, aki tényleg a témával kapcsolatosan szólal fel és rámutat dolgokra, viszont a közvetítés túlnyomó része /háromnegyede/ arról szól, hogy értelmetlen verseket olvasnak fel nevenincs képviselők, szidják a másik pártot vagy irreleváns témákat ócsárolgatnak.


Így hogyan tud döntés születni bármiről is, ha egyszer az érdemi munka kimerül abban a 2-3 felszólalóban, ami összesen kitesz 20 percet a teljes ülésből? Hogyan beszélik meg, hogy az aktuális témával kapcsolatosan milyen további munkákat kéne még elvégezni vagy hogy hogyan kellene folytatni azt?



2018. okt. 29. 21:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem a parlamentben működik az érdemi munka hanem a kormányban (minisztériumok stb.) A parlamentben csak vitáznak meg törvényt hoznak/módosítanak.


De hogy egyszerűsítsem a dolgot. Képzelj el egy gépet amiken kapcsolók vannak. Na a kormány a gépezet az országgyűlés pedig a kapcsoló

2018. okt. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A Parlamentben két ember végez érdemi munkát: a büfés és a takarítónő. Az összes többi csak semmirekellő gombnyomogató.

Amelyik képviselő nincs jelen legalább az ülések 80%-án és nem szavaz legalább az esetek (mármint amikor jelen van) 90%-ában attól meg kellene vonni a mandátumot. Ingyenélők nem kellenek!

2018. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
41%
Ezt én se tudom. Harach Péter úgy visz haza 1-2 millát havonta, hogy azt sem tudja merre van fejjel. Egy szociális otthonban jobban mutatna. Semjén legalább tapsol a gazdinak, de ki is merült a tevékenysége ebben.
2018. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!