Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell mindenért fizetni...

Miért kell mindenért fizetni manapság?

Figyelt kérdés
Ha visszagondolok, 10-15 éve még sokkal több ingyenes program volt. A Balaton parton is voltak koncertek nyaranta ingyen, ahova csak odament valaki és hallgatta. Nem kellett jegy. Ha valamit vettem a boltban alapvető volt. hogy adnak vele egy táskát. Most már azért is fizetni kell. Voltak ingyenes helyijáratok, most már egy sincs. Legalább a plázákban ingynes volt a WC használat, most már ott is alig-alig. Nem azt mondom, hogy ezek olyan nagy összegek, de havo szinten pár ezer Ft-ot jelentettek.
2018. okt. 30. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

"A Balaton parton is voltak koncertek nyaranta ingyen, ahova csak odament valaki és hallgatta."


Most is vannak ilyenek. Utcai fesztiváloknak hívják.


"adnak vele egy táskát."


Környezettudatosság folytán az embereket kezdik átállítani arra, hogy inkább vigyen magával zacskót, és minél többször használja, hogy minél kevesebb műanyag hulladék legyen. Bizonyára te is hallottad már, hogy tengerek szinte tele vannak műanyag zacskókkal, amik ráadásul nagyon hosszú ideig bomlanak.


"Voltak ingyenes helyijáratok"


Én nem emlékszem ilyenre a mi városunkból, vagy ha arra gondolsz, a Tesconak most is van ingyenes járata.


"Legalább a plázákban ingynes volt a WC használat, most már ott is alig-alig."


Most is ingyenes a legtöbb helyen, nálunk.

2018. okt. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ingyenes programokkal sok a baj. Egy idő után mindegyiknek ugyanaz a vége: a környék összes csövese és cigánya ott fog arénázni, jön a kéregetés, zsebelés, estefelé meg a herbáltól szétcsapott agyú bikás rajkók belekötnek mindenkibe, de csak miután szétrúgták a mobilvécét, ráborították a sörcsapot a büféslánykára és lekaratéztak pár köztéri lámpát. Ha viszont van fejenként pár száz forintos belépő, akkor nem fog a Kolompár család teljes, huszonhét fős akciócsoportja kivonulni, mert annyit nem tarhálnak és zsebelnek össze, amennyibe kerül nekik, hogy bemehessenek.

A boltokban talán nem is baj, hogy már nem adnak mindenhez ingyen szatyrot. Én magam is emlékszem azokra az időkre, mikor még úri világ volt, pakolta a paraszt a degeszre tömött szatyrokat az ingyenszvift csomagtartójába, aztán otthon mindet kihajította, miután megtöltötte a hűtőt. Viszont ha belegondolsz, a szatyrok teljesen feleslegesek voltak, mert a legjobb esetben is kb. egy óra volt az élettartamuk. Az újra felhasználható, erősebb anyagú szatyrok talán kissé csökkentik a szemét mennyiségét.

Az ingyenes helyijáratokra nem emlékszem. Mióta az eszemet tudom, a városi tömegközlekedés mindenhol fizetős volt - kivéve persze a nyugdíjasokat és egyéb kedvezményezetteket. De lehet, hogy nálatok volt ilyen, ezt nem vitatom.

Az ingyenes WC-használat meg egy érdekes kérdés. Azzal, hogy elmész WC-re, szolgáltatást veszel igénybe, aminek van költsége. Fel kellett azt a WC-t építeni, takarítani kell, időnként cserélni is kell ezt-azt. Ha azt mondják nekem, hogy 100 vagy 200 Ft a WC használati díja, ám ezért cserébe nem egy közép-ázsiai mütyürisztán pusztai pottyantósának színvonalát is alulmúló rettenetet kell elviselnem, akkor elfogadom. Az ingyenes WC-k viszont sokszor olyanok is voltak, amennyibe került a használatuk: papír nincs, lehúzni vagy nem lehet, vagy folyamatosan dől a víz, az ajtó nem záródik, benn áll a koszos lábnyomokkal bőségesen tarkított felmosólé a padlón - akkor már inkább kelljen fizetnem egy nem megterhelő összeget, de tudjam, hogy kapok érte cserében valamit.

2018. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

"Legalább a plázákban ingynes volt a WC használat, most már ott is alig-alig"


ez nettó baromság.

2018. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Semmi sincs ingyen ezt jegyezd meg. Ha mégis, azt máshol behajtják rajtad (magasabb termékár, adó stb)
2018. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Semmi sincs ingyen.


Csak olyan van, hogy más fizet helyetted.

2018. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Soros!
2018. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Én örülök ha egy program nem ingyenes, hanem pl. 500 ft a belépő, mivel nem lebzsel ott az összes csöves meg kisebbségi.
2018. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
18:39 : Akkor sem volt dárágább a mostanihoz képest semmi.
2018. okt. 30. 18:59
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

"A Balaton parton is voltak koncertek nyaranta ingyen, ahova csak odament valaki és hallgatta."

Idén több ilyenen is voltam.


"Ha valamit vettem a boltban alapvető volt. hogy adnak vele egy táskát."

Szokj rá, hogy viszel magaddal egy vászontáskát. Segíted a környezetet, ahelyett, hogy halmoznád a műanyagot.


"Voltak ingyenes helyijáratok, most már egy sincs."

Nem rémlik, hogy nálunk lett volna ilyen, bár lehet, én vagyok fiatal.


"Legalább a plázákban ingynes volt a WC használat, most már ott is alig-alig."

Én csak ingyeneseket látok, illemből adhatsz pár száz forintot.


Én amúgy örülök, hogy sok program fizetős, így valóban nem mehet oda mindenféle tolvaj, romboló népség. Sőt, én pl az 1-es villamost is csak azoknak engedélyezném, akiknek van bérletük. Így is túl sok drogos meg élősködő van rajta, és míg én megveszem becsülettel a bérletet, ők csak zsebeket lopni mennek fel.

2018. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
A törpe amit hazavitt, abból 60 évig nem kéne dolgozni senkinek....
2018. okt. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!