Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy ember fizetése nő...

Ha egy ember fizetése nő 20%-kal, viszont minden más ezzel párhuzamosan drágul, akkor hogy lehet, hogy egyes emberek szerint egyre jobb az élet itthon?

Figyelt kérdés
Csak azt nézzük meg, mi történik a lakhatással, ahol 1 év alatt drágultak annyit az árak, mint azelőtt 3-4 év alatt sem. Vagy hogy régebben 5000, manapság 15000 ft-ból van meg egy nagybevásárlás. A fideszes matek ennyire rossz?
2018. nov. 1. 11:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%

"A svéd 18-35 éves generáció 4%-a lakik a szüleivel,nálunk egy 50% körül van."


igen, de azt azért tegyük hozzá, hogy a svéd fiatalok nem egyedül laknak, hanem többen együtt egy lakóközösségben. és ez nem azt jelenti, hogy nem szorulnak a szüleik segítségére, csak azt, hogy nem otthon laknak. ott sem tudod 18 évesen egyedül önmagad fenntartani.

2018. nov. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem nőtt itt semmi. Régen autóval jártunk szarni is, minden héten nagybevásárlás volt, most meg osztani szorozni kell, hogy mit egyen a család. Ugyanott dolgozom, 5 ször annyit keresek, de egy tankolást ki kell számítani.
2018. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

"A fideszesek szerint igen:)"



A magyar emberekről beszéljünk, ne a cigánypárt szurkólóiról! Cigánynak mindig jó lesz, mert az lop magának annyit hogy megéljen, a purdé meg le van szarva, ha nem tanul meg szerezni dögöljön éhen.

2018. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
5%
Akkor nagyon béna vagy, ha még ötször akkora keresetből sem megy a tankolás. :)
2018. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

Ha a svéd fiataloknak nem érné meg anyagilag,ők sem költöznének el,elhiheted.


Egy 25+-os dolgozónak kellene annyit keresni,hogy igenis is ne lakótárssal kelljen együtt lakni.

Nem 3 szobás,úszómedencés lakásra gondolok,hanem csak egy szimpla garzonra.


Konkrétan nálunk a minimálbér nem éri el egy garzon árát.

Gyakorlatilag felsőfokú végzettség nélkül nem is lehet elköltözni otthonról.

De még azzal sem mindig.

2018. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom,amikor én voltam középiskolás,akkor nem igazán voltak 30-as emberek,akik a szüleikkel laktak.


Az volt a "csóró",aki albérletben lakott.


Most,hogy én lettem 30,az ismerőseim jelentős része még otthon lakik,vagy albérletben,ha van valami élettársuk.

Saját lakás meg szinte csak olyanoknak van,ahol a szülők vettek,vagy beleadtak.

2018. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem az életszínvonal nőtt,hanem a társadalmi csoportok közötti szakadék.
2018. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
26%

"Csak azt nézzük meg, mi történik a lakhatással, ahol 1 év alatt drágultak annyit az árak, mint azelőtt 3-4 év alatt sem."


Én ugyanannyiért lakok, mint egy éve, mint 5 éve, vagy mint 10 éve.


"Ha egy ember fizetése nő 20%-kal, viszont minden más ezzel párhuzamosan drágul, akkor hogy lehet, hogy egyes emberek szerint egyre jobb az élet itthon?"


Úgy, hogy egy másik ember fizetése több, mint 20%-kal nőtt, és amit ő fogyaszt, az kevesebb, mint 20%-kal nőtt.


"Vagy hogy régebben 5000, manapság 15000 ft-ból van meg egy nagybevásárlás. "


Speciel 10 éve 20 ezer körül volt egy nagybevásárlásom, mostanában 35 körül. Ez 75%. A fizetésem ez alatt több, mint a duplájára nőtt. A nettó. Mondjuk jobb minőségű dolgokat veszek amúgy.


"A fideszes matek ennyire rossz?"


Az a bajod, hogy attól, hogy valaki nem fideszes, még nem lesz egyből értelmes ember.

2018. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Uránoszi farkas ***** válasza:
100%
Azért elég sok elmebeteg jár ide aki szerint csak Balázskának van baja a magyar vadkapitalizmussal.
2018. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
30%
Nem olyan bonyolult az a fideszes matek. Összevetem mondjuk a 10 évvel ezelőtti vásárlási szokásainkat a maival, mit engedhettem meg magamnak akkor, mit most, hányszor mehettem el nyaralni akkor és hányszor most, mikor fért bele 1-1 nagyobb kiadás, mennyi maradt hónap végén.
2018. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!