Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kádár-rendszer tehet róla,...

A Kádár-rendszer tehet róla, hogy a magyarnak nincs igénye semmire a kaján kívül? Ezért olyan népszerű most a Fidesz, mert Orbán belátta ezt?

Figyelt kérdés

A legtöbb magyar az alapján határozza meg az életszínvonalát, hogy mennyit zabálhat. Főleg vidékieknél jellemző ez, sosem lehet látni olyan boldog embereket, mint azokat akiknek Orbán pörköltfőzést rendezett, ingyenesen volt a falunapon birkapörkölt, marhapörkölt, kakasherepörkölt korlátlan fogyasztással.


Aztán ott van a zsák krumpli, amit osztogattak az embereknek, meg az Erzsi Utalvány, amit a legtöbben arra használnak, hogy olcsón vegyenek kaját.



Ha a Kádár-rendszerről van szó, általában mindenki aki dícséri azt tartja a legpozitívabb vonásának, hogy milyen sok kaja volt és milyen olcsón, mekkora zabálások voltak akkoriban.



Ilyenek, hogy valódi demokrácia, fékek és ellensúlyok rendszere, LMBT-jogok, női jogok, ezek mind felesleges úri huncutságok. Helyettük mi a fontos? Hogy legyen ingyen kakasherepörkölt!



2018. nov. 22. 10:23
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:
37%
A falusiak nem koszos gyárakban dolgoznak, hanem van földjük vagy ilyesmi. Arra céloztam, hogy amíg állítólag a pestiek az értelmiségiek, addig nincs olyan nem pesti haverom akinek ne lenne valami diplomája vagy diplomás gyereke. A pestiek viszont jórészt munkások, akik bérházban élnek. Én is pesti vagyok, és én szégyellem mások miatt magam. A pestieknek semmi joguk önkényesen elnevezni mindenki mást. Én pl német vagyok:akkor talaljak ki nektek valami degradáló becenevet és hangoztassam?
2018. nov. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
39%

31-es! Mit szólnál ahhoz, hogy magyar?


Hangoztassad szépen, majd jól nem fog senki sem megsértődni, kb ahogy a vidékin. :-DDD


egyébként a vidékinél vannak sokkal súlyosabb sértő dolgok, kapaszkodjunk ezek a gaz-csúnya pestiek azt is mondják, hogy "alföldi vagy egyenesen tiszántúli pföjj! Hát milyen dolog ez már, egy Tiszántúlinak meg a dölyfös pesti a tiszán túli!!!


Jól van 47% ne trollkodj!

2018. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
49%
Nézd mindentudó99 nem tudsz mindent, de késő van, én se leszek fiatalabb inkább kérdezz meg másokat, hogy akkor miért Pestre megy az összes magas iskolai végzettséget igénylő munkahely és miért nem mondjuk az Ormánságba vagy a Viharsarokba viszik az új beruházásaikat, de ugyanígy meg lehetne kérdezni az itteni diplomásokat, hogy miért mennek nagyvárosokba.
2018. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Alex Fly ***** válasza:
84%

Nem.

Anno a Kádár-rendszerben minden második embernek láthattál könyvet a kezében, rendszeresen teltház volt a színházakban, moziban... Szóval volt igény a kultúrára, művészetekre is -és ez mindenki számára elérhető volt. Persze ez a kajával is összefügg; a Maslow-piramis nem hazudik: ha az ember alapvető igényei ki vannak elégítve (lakhatás, ruházat, étel-ital), akkor foglalkozik a kultúrával, művészettel, szórakozással, stb. Ahol viszont a mindennapos létfenntartás is gondot jelent, ott valóban az ember elsődlegesen ezekkel van elfoglalva és a magasabb szintekkel nem foglalkozik.

Annak idején a piramis talapzata biztosan állt és a felsőbb szintek fokozatosan váltak elérhetővé -ezzel szemben jelenleg egyeseknek elérhető akár a piramis csúcsa is, míg másoknak a puszta létfenntartás is meghaladja a lehetőségeiket. Ezen utóbbiak azok, akik nem látnak tovább az ezerforintos bözsicsekknél vagy a szatyor krumplinál...

Ez nem Kádár műve, hanem a rendszerváltás és az azt követő idők termelték ki.

2018. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Én Alex fly oldalára állok.
2018. nov. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
37%

#34 Igazad van. Csak annyival egészíteném ki, hogy nagyon jól látható különbség van azok között, akiknek azért nincsen pénzük az alapvető dolgokra - és utána a kultúrához jutás lehetőségére - mert valóban nincs rá pénzük, meg azok között, akiknek azért nincs rá pénze mert másra költik.

Nagyon sokan ugyanis megveszik a napi cigarettát, piát, egyebeket és mellette siránkoznak hogy semmire nem jut. Láttam már sétáló nőket, akik cigarettával a kezükben beszéltek arról, milyen régen nem jutottak el színházba, mert olyan sokba kerül a színházjegy. Holott 3 doboz cigaretta árából már nagyon jó előadásra is bejuthatnának.

Ahogyan a könyv, mint ajándék az egyszerűbb családokban már nem is jön szóba. Mert sem a szülők sem a gyerek nem értékeli - nem csipog, nem lehet kapcsolgatni és nem is menő, meg macerás megtudni mi van benne. Vagyis sokak akkor sem "jutnak feljebb" Maslow piramisán, ha valójában lenne rá pénzük - mert nem is akarnak.

2018. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem igen.
2018. nov. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
9%

A magyar egy igénytelen , buta és megvezethető nép, ezért tartunk itt. A környező országokban "véres" átmenet volt szocializmusból demokráciába, itt tárgyalásos, langyos átmenet. Az emberek így nem becsülik a szabadságot, nem kellett érte semmit tenni, szenvedni, az ölükbe hullott. Ami ingyen van, annak meg nincs értéke sokak szemében.

Erre mondta néhai Antall József: "Tetszettek volna forradalmat csinálni"

2018. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
9%
"Főleg vidékieknél jellemző ez, sosem lehet látni olyan boldog embereket, mint azokat akiknek Orbán pörköltfőzést rendezett, ingyenesen volt a falunapon birkapörkölt, marhapörkölt, kakasherepörkölt korlátlan fogyasztással." Nem vagy komplett ember.. Tudod miért virul a fejünk falunapon? Mert buli van. Mert zenekarok jönnek, mert nem kell melózni, mert lépten-nyomon van valaki akivel jót lehet dumálni- a hátulütője egyedül az, hogy rohadt sok pénzt el tud szórni az ember egy nap alatt.... A megjegyzésedről meg.. a magadfajta az, amiért az összes városit nagyképű bunkónak nézik.
2018. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

38:

"Erre mondta néhai Antall József: "Tetszettek volna forradalmat csinálni"

Szerencsétlen Antall elég sok hülyeséget mondott, ez is azok közé tartozik.

Ha itt valóban forradalom lett volna, akkor ő max. budit pucolhatott volna!

2018. dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!