Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha visszaemlékeztek arra,...

Ha visszaemlékeztek arra, hogy milyen volt az ország 2003-ban, Medgyessy alatt, nektek is egy szinte futurisztikus társadalom jut eszetekbe a mai felhoztalhoz képest?

Figyelt kérdés

Mert most itt visszagondolva valahol akkoriban csesztük el. Amikor Gyurcsány átvette a hatalmat és ő vezette az EU-ba lépésünket.


Utána még 2004, 2005 tűrhető volt, bár már feltűnt egy kis hanyatlás, dacára az EU tagságunknak, aztán amikor jött a Sukuró-ügy, a Köröshegyi Völgyhíd meg az Öszödi beszéd, az egy olyan helyzetet indított el, amitől az 1990 óta sikeresen elfojtott Szélsőjobboldal hirtelen hatalomhoz tudott jutni. Akkor született meg a Kurucinfó, akkor jöttek ezek a turbómagyar portálok a netre, akkor jelent meg a Jobbik.


Ezek után beütött a gazdasági válság is, ami pedig megágyazta a Fidesz győzelmét. Mert az emberek Bajnaiban, aki időközben színre lépett, hogy helyrehozza amit Medgyessy lemondása óta elrontottak, az új főellenséget a szabad piacot látták, és begubóztak, mint a csiga, és a Fideszt választották, mert egy új szoci Kádárt láttak benne, a szélsőségesek előre törése pedig Nyugatgyűlölethez vezetett.



Szerintem eddig a legjobb pont Magyarország történetében a 2003-as év volt. Emlékszem, hogy újították fel az iskolákat, egyre jobban terjedt a szélessávú net -mi is abban az évben köttettük be-, a boltok pl. Plus, Kaiser's meg tele voltak ínycsiklandó minőségű és olcsó német termékekkel.


Apropó internet, akkor nem volt tele ennyi fasizmussal a magyar net, mint most, hanem tök jó írások voltak fent az LMBT-jogokról, az EU működéséről meg hasonló témákról.



2018. nov. 23. 10:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom kik hol rontották el pontosan, de az biztos, hogy a 2018-as Magyarországhoz képest a 2010 előtti valóban idillinek tűnik. Főleg, hogy demokrácia volt, számomra ez a puha diktatúra a leghihetetlenebb átalakulás.
2018. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
92%
Kettes, én Orbánban valóban nem Kádárt látom, inkább Rákosit.
2018. nov. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Főleg, hogy demokrácia volt, számomra ez a puha diktatúra a leghihetetlenebb átalakulás."


Ez így nagyon jó nekünk magyaroknak, ahogy most van.

A "demokrácia" lehetőséget ad külföldi nemzetközi gonosz erőknek, hogy beleavatkozzanak az életünkbe a saját érdekükben.


Én a helyetekben örülnék ennek a puha diktatúrának, mert lehetne keményebb, erősebben jobboldali változat is, és akkor annyi lenne nektek, nyikhajok.

2018. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!