Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemisták képesek...

Az egyetemisták képesek lennének jutalom ellenében feldobni az előadójukat, ha mondjuk más a pártállása, vagy nézetkülönbségei vannak a jelenlegi rendszerrel?

Figyelt kérdés

Borzalom olvasni ezt a cikket. [link] Ebben a helyzetben nem is elképzelhetetlen. Ehhez hasonló lehetett a Sulla-diktatúrában is az ókori Róma idején. Akiket ott ellenzékiségen kaptak, a vagyonát elkobozták, s az is részesülhetett belőle, aki őt feladta.


Nagyon gyomrot forgató lenne, ha diákok ajándékok (vagy netán pénz) ellenében felnyomnák a saját tanáraikat. Ilyenkor felmerül az, hogy valakiket csak bemártanának puszta ellenszenvből.



2018. nov. 24. 20:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyenekre csak azt szoktam mondani mostanában, hogy háromszor kétharmad. Ennyi. Ez kell a népnek, ha nem tetszik, országot kell váltani amíg lehet.
2018. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Amúgy 888.hu-nak sem az a célja, hogy ez megszűnjön a politizálás a felsőoktatási órákon, csak meglegyenek a nevek, hogy ezek a tanárok bizony baloldaliak."


Hát erről beszélek. Szerinted semmi probléma azzal, hogy egy (propaganda)hírportál számon akarja tartani, hogy ki milyen politikai oldalt támogat.

2018. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%

# 12


Őszintén nem érdekel. Eljutottam arra a szintre, hogy nem foglalkozok az ilyen dolgokkal. Egy a célom, hogy befejezzem az egyetemet, aztán irány Belgium.

2018. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%
Undorító, ami ebben az országban zajlik.
2018. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%
Visszahozzák a besúgókat, erre sok magyar elélvez. A magyar társadalom erre vágyik.
2018. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem találom a becsatolt hvg cikkben írt 888-as cikket.

Hol írta a G Fodor, amit a hvg ír róla?


Kitérő.A csákvári politikus óvodásoknak beszéléséről: Inkább mint odavalósi, az ismerős gyerekek ELŐTT beszélt, akik őt biztos Laci-Feri-Jani bácsinak ismerik. Nem is a gyerekek tanítására fizetik, hanem politizálásra, már ha amit mondott, azt politizálásnak lehet minősíteni.

2018. nov. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%
Már sok "jelentés" érkezett állítólag. Nem csodálom, hogy a Fidesz nem akarja az ügynökmúltat feltárni, hisz a rendszerük alapját képezi a spicliség, az ellenvélemény büntetése.
2018. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%

17.

Mit jelent az "állítólag", ha szabad kérdezni?

2018. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
59%
Azt jelenti, hogy a 888.hu ezt állítja, de én ezt nem tudom bizonyosra mondani, csak "állítólagosan", mivel nem nekem jelentenek a diákok.
2018. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem arról írnak, hogy jelentenek, hanem méltatlankodnak. Teljesen jogosan. És nem is csak egyetemeken, hanem középiskolákban is, alapítványiakban, már meg is ítéltek valami kártérítést egy évekkel ezelőtt indított ügyben az propagandával zaklatott gyereknek.


Mellesleg a "jelentés" és a "feljelentés" 2 külön dolog. Amikor zaklatják a tanulókat, akkor jogos a feljelentés. Pl. Hivatali hatalommal való visszaélés miatt. De helyzettől függően még más is lehet azon felül.

A "jutalomról" nem találtam még semmit, de ha figyelembe vesszük a kiszolgáltatottságot is az ilyen esetekben, akkor minimum a védelem járna a tanárok viselkedését kifogásoló tanulóknak, hallgatóknak. És ha bizonyítódik a vád a tanár viselkedésével kapcsolatban, akkor a nem-cinkosan-hallgató, hanem a közösség érdekében a konfrontációt vállaló személy bátorsága bizony díjazandó lenne.

2018. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!