Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarorszàgon több tucat...

Magyarorszàgon több tucat Amerikai és egyéb privàtegyetem van, akkor miért mindig csak a CEU miatt van "cirkusz"?

Figyelt kérdés
A oktatási törvenyek nemcsak a ceura vonatkoznak,hanem a többi amerikai meg egyebmagànegyetemre,nekik miert nem okoz gondot az uj oktatasi törveny? Ők miert nem tüntetnek? Ha azok is erlauben vagy egeszben atkoltoznenek egy masik orszagba,abbol is rkkora felhajtas lenne?
2018. dec. 3. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
5%

van miről beszélni, a panelprolik legalább nem unatkoznak.

egyébként semmi jelentősége, 1 hét múlva már nem is emlékeznek majd rá az emberek.

2018. dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Igen.Abból is ilyen felhajtás lenne.

A CEU-val való egyezséget-amit a magyar kormány törvényváltoztatása kényszerített ki-a kormány nem "írta" alá.Ez azt kényszeríti hogy a CEU az USA-ban érvényes diplomát adó szakokat Magyarországon nem indíthatja...A többi marad.A CEU által az Egyesült Államokban bejegyzett, fokozatot adó képzési programját a budapesti Közép-európai Egyetemen tanították.

Így a CEU marad CSAk azokat a szakokat viszi át Bécsbe amit a Magyarországi törvény tiltása alá tartozik...

2018. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
#2 azért érdekes hogy a többi megtudott felelni csak ez lóg ki a sorból
2018. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

"...b) a székhelye szerinti országban működő, és ott ténylegesen felsőoktatási képzést folytató államilag elismert felsőoktatási intézménynek minősül,


c) az általa Magyarország területén folytatni kívánt képzés és az arra tekintettel kiállított oklevél államilag elismert felsőoktatási fokozatot adó képzésnek minősül és


d) működését az oktatási hivatal engedélyezte.

Picit fordított a helyzet. A Közép-európai Egyetem (KEE) lett magán támogatásokkal létrehozva és ennek az USA-ban bejegyzett formája és rövidítése a CEU.A bejegyzés helyén viszont New York államban nincsen képzés.Ez arra "volt" jó hogy saját M.O-on akkreditált képzései az USA-ban is (honosítás pl) nélkül elfogadható legyen. Ilyen képzésen végzett néhány mostani politikusunk is.

2018. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Hogy röviden válaszoljak a kérdésre, azért pont a CEU-val van a cirkusz, mert ez az ország, sőt, a térség egyik legeredményesebb felsőoktatási intézménye, ami képes jelentős tudományos sikereket elérni.


Teljes nonszensz, hogy a kormány épp őket akadályozza, ahelyett hogy segítő rendeleteket hozna. Egyetlen kicsit is értelmes érvként csak annyit tudok elképzelni indoknak, hogy beleillik a néphergelő Soros-kampányukba, magyarul a rövidtávú politikai haszonért cserébe beáldozzák az egyik legfontosabb szellemi teljesítményünket...

2018. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2, #4

A helyzet fordított. Korábban Magyar Bálinték azért változtattak a magyarországi felsőoktatás szabályozásán, hogy a CEU beleférjen a törvényi keretekbe. Mert előtte nem fért bele.

Nincs alapképzése, vagyis normál esetben nem is számítana egyetemnek. Nincs tisztázva a különbség a magyar egyetem, a KEE és az amerikai egyetem a CEU között. A név pontosan azért azonos, hogy mindenkit megtévesszen, mert amikor az volt fontos, hogy amerikai, akkor CEU, amikor az, akkor meg KEE.

A törvény egyértelmű és egyszerű, akkor lehet valami amerikai egyetemnek a Magyarországon folyó képzése, ha van amerikai egyeteme. Ha nincs az USA-ban képzése, akkor nem amerikai egyetem. Akkor ha csak Magyarországon folytat oktatási tevékenységet, akkor az magyar egyetem és kész, csak angolul beszélnek. Pontosan úgy, ahogyan az ELTE vagy a SOTE és a többi magyar egyetem angol nyelvű képzésein.

Márpedig éppen a CEU illetékese jelentette ki riporteri kérdésre válaszolva, hogy nincs a CEU-nak az USA-ban képzése. Kötöttek egy megállapodást egy ottani intézménnyel és van egy bejegyzett helyük adminisztrátorral, ahol saját bevallásuk szerint sem folyik semmilyen oktatási tevékenység. Csak és kizárólag itt Magyarországon végeznek oktatást. Az nem CEU oktatási tevékenység, hogy beiratkoznak a CEU-ra, ott bejegyzik őket hallgatónak, majd mindent itt tanulnak mindannyian vagy más országokban, csak nem az USA-ban.

van egy olyan intézmény amelyik egyetemnek vallja magát - de valójában nem egyetem. Amerikai diplomát ad ki, de valójában semmi köze az Egyesült Államokhoz. Egy kivétel a szabályok alól - nem csak nálunk, más országokban sem felelnek meg az elvárásoknak.

Ettől még lehet nagyon jó intézmény, lehet szinvonalas az oktatásuk, de ha egyszer mindenki mástól elvárjuk, hogy a megjelölés fedje a valóságot, akkor tőlük is. Miért lenne a CEU amerikai egyetem és a SOTE angol nyelvű képzése meg nem az, ha egyiknek sincsen az USA-ban intézménye, oktatása?

2018. dec. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia Takács Zs5!

Nincsen vita köztünk.

Ugyanazt írtad amit a #2,#4 hozzászólás.

Köszönöm.

2018. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5

Írd már le azokat a tudományos sikereket!

Mindenki ezt poffogtatja de soha senki nem ír konkrétumot. Kíváncsi lennék a sikereikre.

2018. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt van egy a sok közül:


[link]


Dehát kell a tökömnek a tízmillió euró, vessük oda Bécsnek. A zsidók is csak menjenek atombombát építeni Amerikába, ne itt akarják elvenni a helyet a magyaroktól, ugye?

2018. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!