Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nincs ez a ceu téma kicsit...

Nincs ez a ceu téma kicsit túltolva?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem vagyok kormánypárti. Bár az ellenzéktől is feláll a szőr a hátamon.


Ez az egész ceu téma túl van lihegve, mind a két oldalról.

A kormány harcol ellene, oké megszoktunk, szokásos téma.


Ellenzék retteg, hogy vége az országnak. Az index 24 óra alatt több mint 15 cikket írt a témában.

Most komolyan, évente felvesznek 20-20 embert 8 szakra, ennek kb 90% -a külföldi, 1.8 millió/féléves tandíjjal.


Komolyan ez a legfontosabb kérdés ma Magyarországon?

Repülőzés, cafetéria, munkavállalók jogai, macedón miniszter, korrupció, egészségügy? Nem lenne icipicit fontosabb?


Ellenzékiek szerint vége a tudományos életnek ezáltal Magyarországon. Nevetséges. Eddig is csak a tudomány, és áltudomány egy kis szeletét fedte le ez az intézet.


A kormány is nevetséges. Komolyan attól rettegnek, hogy pár kígyóvállú bölcsész, meg egy marék genderfeminista nyomát fog gyakorolni bármire is? Kvázi bármit megtehetnek az országban büntetlenül akkor ettől minek rettegni? Persze, tudom, hogy nem félnek tőlük, csak ellenségkép kell...


Egyszerűen mindenki meg van ebben az országban hülyülve? Nem képes senki józanul, racionálisan végiggondolni a dolgokat?



2018. dec. 4. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Nézd, te nem igazán érted, hogy mekkora jelentősége van annak 2018-ban, Európa közepén, hogy egy egyetemet elkergetnek egy országból. De ha ennyire nem érzed át a téma súlyát, akkor minek vitatkozni veled?
2018. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Figyelemelterelésnek nagyon jó Európa valós problémáiról
2018. dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
Így van, itt nem a CEU-ról van szó (persze arról is), hanem az útról, amin jár ez a fejétől bűzlő kormány, és hogy az hová vezet.
2018. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Abban a tekintetben valóban túl van tolva, hogy sokkal fontosabb dolgok is vannak mindkét oldalról.


Pl. hogy sokaknak nincsenek biztosítva az élethez alapvető szükségességű feltételek.

2018. dec. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
sajátod módszerekkel zajlik a modern világban a megszállás
2018. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Te nem érted a probléma gyökerét.

Ez az egész nem csak a CEU-ról szól, hanem egy újabb bizonyiték arra, hogy a kormány egy kis "soros-genderezés" után bármit megtehet.

A CEU teljesítette a kért feltételeket, utána érthető hogy biztosítékot szerettek volna a biztonságukról amit a kormány gőg és büszkeségből nem írt alá.

Hosszú távon az ország nemzetközi megítélésre is rányomja bélyegét, Ausztria tárt karokkal várja őket, Bécs polgármestere büszke, hogy hozzájuk mentek nekünk meg SZÉGYEN!.

2018. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Akárki, akármit mond a magyar embernek tök mind1,hogy van itt ceu vagy sem. Úgysem jár oda hazánk fia. Az a néhány külföldi pedig jobban jár, ha bécsben jár a ceura. Nem kell emiatt elköltözniük nyugatról.
2018. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%
Ha meg a ceu akart volna maradni, csináltak volna egy rendes egyetemi szakot amerikába, de annyira mégsem volt fontos. Vihar egy pohár vízben :XD
2018. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"egy kis "soros-genderezés" után bármit megtehet."


Eddig is így volt. Most is ez lesz. Lesz hőbölgés, szigorúan csak a facebookon meg itt aztán elfelejtjük.


Lakáskassza kivégzés hány embert érintett közvetlenül? Következmény? Zéró.

Ez mennyit érint? Nagyságrendekkel kevesebbet, ennek ellenére iszonyat média visszhang. Az ellenzék és a média hülyére vesz mindenkit, hogy e mellé áll oda ilyen keményen a valóban széles tömegeket érintő kérdések helyett.

2018. dec. 4. 10:58
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Értem az elvi jelentőségét CEU elzavarásának.

De mégis egyetértek azza, hogy túl van tolva.

De sok áltudós van a poltikában, nagy politikának ők a fontosak.


Speciel én is vadplakátozásba kezdtem volna az ellenzék helyébe új cafeteria rendszer= adó emelés.

(ahogy régen a fidesz, lesz gázáremelés feliratokat helyezett el)



Amikor kollégám azt mondja, pedagógusok, egészségügyisek tiltakozására, rossz szakmát választottak. (amikor nem csak a bérükről szólt a tiltakozás)

Amikor örülünk Orbán Viktor tandíjának amiért Gyurcsány utáltunk.


Én is bírálom sok mindenben az ellenzéket de mondhatnának bármit Orbán Viktor mindig Isten marad a nép szemében.


Szerintem korrupció, egészségügy belső gond.

Macedón "menekült", CEU nemzetközi ügy. Ezekben a nemzetközi média segít, hiszen aláássa Magyaroroszág tekintélyét. Szerintem ezért hallunk ilyen sokat róla.


Szegény politikusok beszélnek az említett témákról de nem jut el az emberekhez.

Sőt most néztem youtube-on kikapcsolják a mikrofonjukat is.

2018. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!