Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most komolyan mi a célja...

Most komolyan mi a célja Orbánnak a rabszolga törvénnyel?

Figyelt kérdés
Hogy még több ember meneküljön el? Az hogy halálra dolgoztatják az embereket ingyen, az nem fog megoldani semmit? Vagy ennyire a multik irányítanak itt?

2018. dec. 10. 20:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a német tőkések mögött meg maga Soros György áll, el kéne mondani eztet a Viktórnak.
2018. dec. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%

A nagy külföldi(ez főleg németet jelent de vannak más multik is mielőtt még csak és kizárólag a németek lennének a hibásak) multicégeknek akar benyalni Viktor.


Amúgy én győri vagyok és meglehet nézni a városomat. Minden az Audi körül forog. Kecskeméten dettó ugyanez lehet a Mercivel.

Nem baj persze hogy itt az Audi mert rengeteg embernek ad biztos és jól fizető munkát a környéken,de úgy mégis mi lenne ha egyszer netán kivonulna mondjuk Romániába vagy Kínába ? Szerintem durván visszazuhanna a város minden téren mert nincs elég alternatívája az Audinak és túlzottan erre az egy cégre épít a város gazdasága.

2018. dec. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"

a te munkahelyed idáig kihasználta azt, hogyha túlóráznod kellett, akkor azt csak 1 éven belül fizette ki?"



Tudod garantálni, hogy nem fognak azzal visszaélni a munkáltatók a jövőven? Tudod garantálni, hogy a te munkáltatód tartja magát az eddigi gyakorlathoz?

2018. dec. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%

# 13 Most nem azért, de ha olyan a munkáltató hogy nem tudja kifizetni a béredet, azt ott kell hagyni a francba. Az a munkáltató akkor nem fizetőképes.

Szerencsére az az egy nagy előnye van a munkaerő hiánynak, hogy gond nélkül tudsz munkahelyet váltani úgy hogy nem kell aggódnod hogy találj más munkahelyet. Nyilván ez nem minden szektorra igaz, de legtöbbre igen.

2018. dec. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%

"# 13 Most nem azért, de ha olyan a munkáltató hogy nem tudja kifizetni a béredet, azt ott kell hagyni a francba. Az a munkáltató akkor nem fizetőképes."


Én vagyok a munkáltatóm, de nem is rólam van szó, hanem a magyar munkavállalókról.

A fizetőképességet ne keverjük a hajlandósággal!


"Szerencsére az az egy nagy előnye van a munkaerő hiánynak, hogy gond nélkül tudsz munkahelyet váltani úgy hogy nem kell aggódnod hogy találj más munkahelyet. Nyilván ez nem minden szektorra igaz, de legtöbbre igen."


A legtöbb szektorra ez nem igaz. Kb 6 szektorban van minkaerőhiány.


A fő probléma nem ez, hanem az, hogy ha egy ilyen törvénnyel kegteremtik a túlmunka lehetőségét, azt a munkáltatók ki fogják használni. Lehet, hogy nem ma. Talán nem holnap. Hanem holnapután. És nwm mindenki. Ma csak pár cég, holnap még pár, két év múlva a cégek háromnegyede. Ez ezzel a probléma. Hogy ha valamire megnyílik a lehetóség, azzal vissza fognak élni.

2018. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
11 vagyok, az én munkáltatóm a 8 órámat is kifizeti, pedig ma is valójában 5 órát dolgoztam belőle, szóval szerintem nálunk a hajlandóság sem feltétlenül van meg, hogy kihasználják.
2018. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

úgy érzed te szerencsétlen hogy a multi irányít?

ez a tetű fidesz banda irányít

2018. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!