Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek enyhíteni fogja a...

Szerintetek enyhíteni fogja a rabszolgatörvény a munkaerőhiányt?

Figyelt kérdés

Szerintem ezért akarták mindeáron bevezetni,a magyar dolgozóknak muszáj valamennyivel többet dolgoznia.

Nem vagyok a törvény ellen mert nélküle lehet nagy bajban lennénk hamarosan.



2018. dec. 13. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ez azzal fog járni hogy az a kevés maradék akinek volt rá lehetősége de nem még nem húzott el külföldre az is el fog menni. Szóval pont nem csökkenni fog a munkaerőhiány, hanem nőni.
2018. dec. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
A 2-essel teljesen egyet értek akinek egy kis esze van lépni fog minél előbb!!!
2018. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

"Szerintetek enyhíteni fogja a rabszolgatörvény a munkaerőhiányt?"

Igen, külföldön.

2018. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább a BMW miatt akarták bevezetni. Valószínűleg már akkor sokat döntött a latban ez, mikor aláírták, hogy ide jönnek. De pl egy Audi vagy Merci is kifejezetten örül egy ilyen törvénynek, ahogy hallom ott dolgozóktól a már mostani helyzeteket is.


De igen, a munkaerőhiány csökkentése is célja lenne, amire ez eléggé rossz megoldás, mivel a munkaerőhiány leginkább lokális s nem országos jelenség (azért ennyire 'alacsony' a munkanélküliek mutatója, mert a közmunkát is beleveszik), azaz nem old meg semmit. Ellenben, ahogy más is mondta előttem, talán ez lehet az a pont, mikor sok, eddig külföldre költözésen gondolkodó végleg elhatározza, hogy megy.


Mert ha már Magyarországon is annyira meg kell a melóban gebedni, mint amennyivel a Londonba költözni akarókat riogatják (folyton ezt hallom, hogy "ha Angliába mész, akkor heti 6 nap napi 10 órázni fogsz, hogy ne halj éhen), akkor az ember inkább a 3szor annyiért gürcöl :)

2018. dec. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is sok embernek ez fogja megadni a végső lökést külföldre. Nem maga a törvény, hanem amikor azzal élni akarnak az ő munkahelyén.

Szóval nézegethetnek majd a multik, hogy kik maradtak nekik.

2018. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Debrecen közelében élünk, nőnek az ingatlan árak, várunk még egy kicsit, eladjuk a házat és irány külföld. Franc sem fog itt gályázni 400 órában.
2018. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!