Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A netadó 100. 000 embert vitt...

A netadó 100. 000 embert vitt utcára, a mostani törvénymódosítás 3. 000et?

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal nagyobb ráhatása van a mostani törvénymódosításnak az átlagember életére mégsem mozdítja meg a tömegeket. Miért?


Szerintem az ellenzék pedig komplett egészben vállalhatatlan leszerepelt alakokból all, miért nincs egyetlen hiteles politikus sem a baloldalon?


Mi a véleményetek erről a törvényről?


Nem vagyok fideszes de számomra a baloldal a Jobbikkal együtt vállalhatatlan.


2018. dec. 15. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Az a véleményem a túlóratörvényről, hogy csak az a munkavállaló túlórázhat, aki aláírja a papírt! Akit pedig kényszerít a munkáltató, hogy kirúgja, ha nem ír alá és nem vállal túlórát, akkor a munkavállaló szépen elmegy a munkaügyi bíróságra, és olyan büntetést varrnak a munkahely visszaélése miatt, hogy több millió forintot veszít a munkahely! Ezt egyik munkahely sem fogja bevállalni.
2018. dec. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
31%
Itt más a helyzet a netes dologból könnyen visszaléphettek de itt a multiknak adták el a dolgozókat. Nekik tettek ígéretet ezzel a módosítással. Ezért lehet sokan azért nem mennek mert úgy vannak vele úgyse lépnek vissza. Másik hogy aljas módon direkt télen szavazták meg mert hideg van.
2018. dec. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

A netadó 100.000 embert vitt az utcára. Aztán láttuk, hogy ennek semmilyen hatása nem volt. Ja, visszavonták a netadót, lett helyette más adó és összességében semmi nem változott. Az emberek teljesen elvesztették a hitüket abban, hogy bármilyen változást hoz egy tüntetés, vagy összefogás, vagy össze nem fogás, vagy bármi. Mindent megtettünk, amit fizikailag lehetséges volt, és a Fidesz új 2/3-ot szerzett. Egyszerűen semminek nincsen semmi hatása.

Reménytelenség -> kisebb létszámú, de radikálisabb tüntetések

Az, hogy a Fidesz bármilyen módon leváltható, a politikai szélsőségekre szorult. Senki nem hisz benne, hogy bárminek van akár csak kicsi hatása is. Mert hogy tapasztalatból látjuk hogy egyértelműen nincsen. Lehet ezt a Fidesz győzelmének tekinteni, én inkább a lassan 10 éve hangoztatott diktatúra bizonyítékát látom benne.


"Szerintem az ellenzék pedig komplett egészben vállalhatatlan leszerepelt alakokból all, miért nincs egyetlen hiteles politikus sem a baloldalon?"

A Fidesz is kizárólag vállalhatatlan leszerepelt politikusokból áll. Ilyen ez a politika. Évszázadonként egyszer jön egy hiteles politikus, és akkor is általában veszít, mert az emberek túl cinikusak hozzá. A politika 99,9999%-át vállalhatatlan, hiteltelen leszerepelt alakok csinálják.


A törvényről pedig az a véleményem, hogy nekem nem fog ártani, de a kiszolgáltatottabb munkavállalóknak nagyon is árthat. Én azt írok alá, amit akarok, de van aki nincsen ilyen szerencsés helyzetben, és muszáj neki túlóráznia. Ellenben sokkal-sokkal kevesebb olyan ember van, aki őszintén tényleg 400 órát akar túlórázni a saját döntéséből. Legalábbis én még nem találkoztam egyetlen egy esettel sem, ellenben nagyon is sok olyannal találkoztam, akiket kvázi köteleztek rá. Szóval elméletileg nagyon szépen hangzik, hogy ez egy "lehetőség" de gyakorlatban sokkal többet fog ártani, mint amennyit használ.

Azon még mindig vitatkoznak, hogy a 3 éves keret az a gyakorlatban mit is jelent. Ha tényleg azt, hogy elég a cégnek 3 évvel később fizetnie a túlóráért, az röhejes.

2018. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Tízezer ember közelebbi becslés (nem kell a lejáratókra figyelni, akik elbagatelizálják ezeket a tüntetéseket), azonban ez azon tényen nem változtat, hogy a netadós tüntetés egy nagyságrenddel több embert mozgatott meg.

A legtöbben ennek okaként azt jelölik meg, hogy ez esetben kevesebb ember érzi úgy, hogy őt érintenék a tüntetés okai. Ne skatulyázd be a tüntetőket (a lejáratóknak ez is a célja), mert vannak közöttük vegyesen mindenfélék. Az, hogy szerinted leszerepelt az ellenzék, szintén lejáratás eredménye. Ezzel nem vagy egyedül. Vannak még olyanok, akik úgy vélekednek, mint te, mégis kint voltak, mert belátták, hogy több pártból, többféle véleményből álló ellenzék jobb, mint egyetlen egy párt, amely bármit megtehet, mindennemű korlátozás nélkül.

Egy ország parlamentjének úgy kellene működnie, hogy több, egymással egyensúlyban lévő párt vitájának eredményeképpen születnek meg a törvények (mert ez gátolja a korrupciót, az önzést, elenben jobban képviselik az emberek érdekeit).

Most már ez nem így működik, mert a parlament sem működik. Jelenleg felesleges kirakattá vált a parlament, és hamarosan ugyanerre a sorsra jutnak a bíróságok is. Minden egyetlen egy párt saját érdekei szerint fog történni szép hazánkban.

2018. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Nem muszáj olyan helyen dolgozni ahol kötelező a túlmunka.

Azt az időszakot éljük, hogy 10 álláshirdetésből 8-ra biztos felvesznek.

És ebből kiindulva nőhetnek a bérek.

Mert ahol túlórázni kell, oda nem mennek az emberek dolgozni így nagyobb lesz a hiány, az-a muszáj nekik valamit kitalálni, hogy odavonzzák az embereket, az pedig nem jelent mást mint bérnövekedést.

Normál, esetben ennek kell történnie.

De ez csak és kizárólag az embereken múlik, mint ahogy eddig is.

2018. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
29%
Na látod ez a hazugság . Mert bőven vannaknországrészek ahol alig van munka és a munkáltató azt csinál amit akar.
2018. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
77%

Tisztázzunk valamitg ha a munkáltató elrendeli a túlórátb akkor mindegyb hogy aláírod-e: az csak annyit jelentb hogy tudomásul vetted. Ha nem írod aláb akkor majd valaki aláírja, hogy tudatták veled -és a következményeit neked kell viselned (ha nem jelensz meg, ugyanolyan ogazolatlan hiányzás, mint ha a rendes munkaidő lenne).

És ez a munkavállalók közül azokat érinti, akire a Munka törvénykönyve vonatkozik -azaz kb. mindenkit. Hiába állítja a kprmány az ellenkezőjét (Mt. 109.§). Persze vannak, akik beveszik a fideszes dumát és nem mennek kiállni a jogaikért -aztán majd pofára esnek...

A netadó esetében viszont jóval nagyobb lett volna a hatása annál, amit az átlagember gondol. Ugyanis az Internet a kezdetektől fogva ingyenes és szabadon hozzáférhető mindenki számára, ezt korlátozni vagy fizetőssé tenni nemzetközi előírások szerint is tilos. Még magának Orbán Viktornak is.

2018. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Egészen egyszerűen a netados emberek jelentős része már elhagyta az országot, akik maradtak... nos abból már alig van.
2018. dec. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!