Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel folyna be több...

Mennyivel folyna be több pénz, ha nem lenne nyugdíjasoknak ingyenes utazás?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 50, sőt akár 90%-os kedvezményt kapnak. A lényeg, hogy a nyugdíjasok is fizetnek.

Mennyivel lenne több az ország bevétele éves szinten? Hány nyugdíjas használhatja a tömegközlekedést ( erről nincs kimutatott statisztika, de biztos van valahol egy becslés )?


2018. dec. 26. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Rögtön el is hagynánk még Svájcot is.

Én nyugdijas vagyok és 100% szabadjegyem van. 8 év alatt kétszer utaztam 60 kilométert vonattal. Buszon akkor utaztam, mikor a munkahely kötelezett rá.

2018. dec. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
ha nem lopnának el ennyit,akkor ez kérdés sem lenne,sőt alap szolgáltatásként működhetne az,hogy ingyenes a tömegközlekedés mindenkinek.
2018. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

A lényeg,hogy több folyna be, ebből talán lehetne emelni a buszsofőrök bérét vagy felvenni takarítókat, mert gyakran retkesek a buszok.


Másrészt, az ingyen utazó nyugdíjasok elfoglalják csúcsidőben a fizető dolgozni, iskolába igyekvő utasok helyét.

2018. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%

[link]


Ebből csak egy pici stadion jön ki.

2018. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan kevesebb, mint amennyit megtakarítást a túlárazott közbeszerzések megszüntetésével elérnénk.
2018. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
"A lényeg, hogy a nyugdíjasok is fizetnek." Ha neked ez a lényeg???? Nagyon korcs lélek vagy.
2018. dec. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Kedveském itt van 68 db 5 ft-os, számolja már át! Az apró is pénz, miért ne fizethetnék vele?
2018. dec. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem is a pénz a lényeg, hanem a munkába igyekvőket akadályozó unatkozó, rendelőbe panaszkodni járó, szekérrel piacoló nyuggerek.


Itt látszik, hogy a vizitdíj jó lett volna, mert az elriasztotta volna a nyuggereket, hogy ugyan azt elpanaszkodják a rendelőben amit már 20 éve tesznek, így a tényleg okkal rendelőbe igyekvő emberek gyorsan bejuthatnának, nem kéne megvárniuk a nyuggersereget

2018. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

11

," így a tényleg okkal rendelőbe igyekvő emberek gyorsan bejuthatnának, nem kéne megvárniuk a nyuggersereget"

Erre annyit, nem sokat járok dokihoz, de amiért én várok az az, hogy rokon, sógor, koma, stb soron kivül húz befelé.

2018. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
És akkor mennyivel, ha nem lenne CSOK a gazdagoknak?
2018. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!