Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik a rosszabb, Tarlós...

Melyik a rosszabb, Tarlós vagy Karácsony? Van esély, hogy ne valamelyikük nyerjen?

Figyelt kérdés

Szerintem Zugló kicsit elhanyagolt. Nemcsak a nagy tereire gondolok, amiről amúgy nemcsak Karácsonyék tehetnek.

Nem újul, nem épül, nem látok elég karbantartást.


Nem tudom, jó főpolgármester lenne-e.



Tarlós mellett voltaképp nem fejlődik Bp, csak amit az egyes kerületek tesznek.



Egyébként most akkor májusban vagy ősszel választunk? Komolyan hiába kerestem utána, persze lehet, hogy figyelmetlen voltam.



2019. jan. 6. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
még mindig nem dőlt el,hogy egybe rakják-e az ep választással,de most már valószínű,hogy nem fogják,így ősszel lesz.
2019. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Karácsony rosszabb.


Mióta ő ott a polgármester, mecset is van ott.Amikor valaki szóvá tette neki, csak a vállát rángatta.



Karácsony egy idealista zöld politikus 0 gazdasági szemlélettel és realitással.

Gépjárműellenes.

2019. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Tarlós vén fax, foglalkozzon az unokáival, sokkal hasznosabb lesz az egész fővárosnak. Én jobban szeretném Puzsért, mert akkor kiderülne, hogy ehhez sem kell nagy hozzáértés.
2019. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én amúgy nem vagyok autóellenes, hadd közlekedjen autóval Budapesten is, aki akar. A dugó meg hozzátartozik a nagyvároshoz, ahogy pl a túl sok ember vagy a túlzsúfolt metró is.

Persze én egyébként intenzíven fejleszteném a tömegközlekedést. Csak irtó ideges tudok lenni, ha valaki úgy áll hozzá a dologhoz, hogy jaj hogy képzeli aki autózik, hogy autóba ül, jaj, mindmeghalunk.


Utálkozás és mutogatás helyett a tömegközlekedést kell fejleszteni.

Tarlós alatt minimálisan történt meg, egyre kevésbé és egyre gyalázatosabban...

Néhány új jármű, néhány km új villamosvonal, egy befejezett metróvonal és egy gyalázatosan, mutyikkal és csúszásokkal telve kezdődő metróvonal-rekonstrukció... Inkább hadd ne mondjak semmit.



Puzsér is autóellenes sajnos, de én szívesen látnám. Valahogy belőle kinézem, hogy lennének intézkedései, már csak azért is.


Amennyire én látom, Demszkynél 2000 után és Tarlósnál az a legnagyobb baj, hogy nem-történik-semmi. Ahogy Zuglóban sem.

2019. jan. 6. 17:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagy probléma, hogy a nem az ő hibájából szűkös bevételi forrásokat nem presztízsberuházásra fordítja, amit most éppen hiányolsz.


Viszont nagyon is pozitívnak tartom azt, hogy az ő polgármestersége alatt egyedülállóan hozzáférhetőek a közérdekű adatok, amik még az elődeinél és máshol sem volt erre példa. Szerintem kifejezetten a Főváros előnyére is lenne, ha ezen a szinten is hasonlóképpen nyilvánosságra kerülnének azok az információk, amiket most rejtegetnek. Gondolom, nem nehéz belátni, hogy a nyilvánosság előzi meg leginkább a korrupciót a hűtlen kezelést a felelőtlen gazdálkodást.


"Mióta ő ott a polgármester, mecset is van ott.Amikor valaki szóvá tette neki, csak a vállát rángatta."

Erre én is csak rángatni tudnám a vállam. Tudod, Magyarországon - és úgy Európában is VALLÁSSZABADSÁG van legalábbis elméletileg. A mecsetet nem önkormányzati tulajdonból, önkormányzati pénzből építették feltételezem, hanem magántulajdonból, ill. egy helyi gyülekezet adományából. Konkrétan miért is fáj ez neked? Megrövidítettek téged? Mi módon szenvedtél kárt?


"Gépjárműellenes"

Mondjuk úgy, hogy tiszta levegő párti, tömegközlekedés és kerékpár párti. Az autók nem csak a gazdáik orra alá finganak, hanem mindenki orra alá, mindenki életét megrövidítve. Ezért hol vállalnak az autósok felelősséget? Egyébként sem lehet ezt így kategórikusan mondani, mert a programjuban is az van, hogy a környezetbarátabb autókra, pl. elektromos, hibrid autóra váltást ösztönzik, ha már nagyon fontos az autó, de igaz, hogy az az állásfoglalása, hogy a közérdek és az emberek egészsége érdekében bizony néhány embernek egy bizonyos fokú kényelméről korlátozottan le kellene mondania. És úgy gondolom, ez igazságos.


"Utálkozás és mutogatás helyett a tömegközlekedést kell fejleszteni."

Karácsony részéről szó sincs utálkozásról az autósok vagy bárki iránt, és nem érzelmekkel indulatokkal próbál terelni, hanem szakmai érvekkel.


Abban viszont igazad van, és ebben máris közös álláspontra találtál vele, hogy a közösségi közlekedésnek vonzó alternatívának kell lennie egy autós számára, mind árban, mind színvonalban olyannak kell lenni, hogy kompromisszumos megoldásként elfogadható legyen. Audi A8-as színvonalú csuklós busza nyilván soha nem lesz a BKK-nak, véletlenül se így értsd, amit mondtam.


"Tarlós alatt minimálisan történt meg, egyre kevésbé és egyre gyalázatosabban..."

Hát szerintem te nem követed a fővárosi testületi üléseket. Ha láttál volna néhányat, akkor nem ezt mondanád. Mindig csak személyeskedően minősítget, de szakmai érveket sohase hoz fel.


"Puzsér is autóellenes sajnos, de én szívesen látnám. Valahogy belőle kinézem, hogy lennének intézkedései, már csak azért is."

Én meg azt mondom, hogy messziről jött ember, azt mond, amit akar, főleg egy sehonnan nem jött ember. (Úgy értem, hogy semmilyen politikai tapasztalattal nem rendelkező ember, nem becsmérlésként.) Ha egy kerület képviselőjeként, netán polgármestereként már bizonyított volna, akkor látható lenne, hogy kb. mire képes, jobb, vagy rosszabb annál, akit most fikáztok. Az már csak azért is fontos lépcső a ranglétrán, hogy beletanuljon egy rakás dologba, amit tudnia kellene. Azt se tartja egy épelméjű ember sem szerencsésnek, ha a gimiből kiszabadult gyerekből egyből máv vezérigazgató lesz, mert ő még nem volt, biztos jó lenne, meg aki volt már a vasútnál, az egyik sem volt tökéletes, és hasonló érvvel.

2019. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként csak a korrektség kedvéért érdemes elolvasni, megnézni ezeket is, ha már a zuglói mecsetnél tartunk, mert bizony Kocsis Máténál is van, és ott mégsem volt tüntetés érdekes módon. Orbán videójához mit szólsz?!


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=QEuT5ihOSdM&fbclid=IwAR1rQZ-..

2019. jan. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És az sem egy elhanyagolható szempont, hogy Tarlós már bizonyította, hogy nem tud, és nem is akar a politikai ellenfeleivel együttműködni, azoknak a létjogosultságát sem ismeri el, tehát magát a demokrata értékrend egyik lényeges elemét kérdőjelezi meg.


Tarlós nem gerinces, csak nyakas. Míg Karácsony már bizonyított Zuglóban: együtt tud működni a Fidesszel és az MSZP-vel is úgy, hogy közben a gerince is egyenes maradjon. Ez szerintem nagyon hiányzik fővárosi szinten, mindegy, hogy melyik párt kerül végül többségbe.


Puzsérból ennek az együttműködésnek, a leghalványabb szikráját sem tudom remélni. Karácsony is fogalmazott meg mindkét oldallal szemben kritikát, mégsem égette fel a párbeszéd hídját, mégsem az indulatkeltés hanem az elgondolkoztatás a továbblépés volt az üzenetének a célja. Vagyis konstruktív volt. Az, hogy azt mondja: tudja meg mindenki, hogy szerintem jobbra is, balra is hülyék vannak, csak én vagyok a nagyjani, háááát. Ebből lesz a nagy semmi, bár egy celebtől elfogadható, ha csak celeb marad, és nem akarja politikába ártani magát. De ahogy mondtam, ha mégis, akkor először bizonyítson kicsiben, de műsoron kívül még semmit nem vezetett, és szerintem nem is tudja, hogyan kell.

2019. jan. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Karácsony rosszabb egyértelmű, de én Puzsérra szavazok. Szerintem Tarlós se rossz, csak érdekel Puzser milyen főpolgármester lenne. :D
2019. febr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!