Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bevállalná ilyen családi...

Bevállalná ilyen családi pótlék rendszert rendszert?

Figyelt kérdés

csak az kap csp 2011-tők akinek van állása ha a szülöknek eggyütt megvan a 10 év munkaviszony akkor az állás elvesztése után is jár csp. ha nincs akkor nem.

Cspre-e pedig csak azok jogosultak akik legalább 3 év munkaviszonyt fel tudnak mutatni.(szülök együtt)


2010. jún. 30. 09:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
12%

Jó öletnek tűnik én támogatnám.

Amúgy meg nem értem mit puffog ez a sok demagóg itt ők is ebből élnek nem dolgoznak? Mert aki igen, az fizeti a pénzéből a családi pótlékot a nemdolgozó, gyerekszülésből élőknek. Azért kapnak kevesebb lóvét mert mindegyik eltart még 1-2 ingyenélőt is.

2010. jún. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
19%
Teljesen jogos! Tudod a családi pótlék függ a gyerekek számától is.Akinek rengeteg gyereke van és nem dolgozik, az abból él, hogy kapja a családit, amit ugye valakinek ki is kell termelni. Nem a pótlékokból kell megélni. Szóval maximálisan támogatom!
2010. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
80%
Hát ne haragudjatok utolsó kommentelők!!! Én egyedül éltem Édesanyámmal, egyedül nevelt egy fizetésből (havi 80ezer ft) amiből rezsit kellett fizetni (kb 50ezer ft) és volt apám miatt egy banki tartozásunk 10évig (30ezer) és akkor még kajálj is.... Hát mondhatom... ha nem kaptunk volna családi pótlékot, akkor már éhen haltunk volna.
2010. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
73%
És annyit még hozzátennék, hogy tényleg jól jön valakinek az a kis plusz pénz. És ha valakinek megszűnik a munkahelye és van gyereke...mondjuk 22 évesen és csak 2évet dolgozott és egyedül van? Nem mindenki dúsgazdag ám! Meg nem mindenkit pénzelnek a szülei!
2010. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Ez 2011-től lenne visszamenlőeg tehát nem.

Aki pedig úgy vállal gyereket , hogy kockázatos az ne vállaljon.


Amúgy ez is érdekes az alacsony születés számot a rossz anyagi helyzetre háritják de ilyen kor amikor a csp-hez kell hozzányúlni akkor mindenkinek van gyereke.

2010. júl. 1. 15:42
 16/35 anonim ***** válasza:
12%

"Amúgy ez is érdekes az alacsony születés számot a rossz anyagi helyzetre háritják de ilyen kor amikor a csp-hez kell hozzányúlni akkor mindenkinek van gyereke."


Pontosan. Nem az a baj hogy összességében kevés gyerek születik hanem az hogy a kvalifikált embereknek születik kevés gyereke. Pedig ezek viszik előbbre az országot tartják el a többit nem a munkanélküliek. Ezen a családi pótlék nem segít. Csak a szegények amúgy is jelentős szaporaságát tovább növeli aminek az eredménye még több ingyenélő. Ez egy elhibázott családpolitikai rendszer. Ezért kéne megszüntetni és helyette vmi mást kitalálni.


Akik meg arra panaszkodtak hogy ez nélkül éhen haltak volna: Minek szül gyereket az, aki nem tudja fenntartani? Emberek vagyunk nem? Tervezhető a jövőnk. A családfenntartás nem állami feladat, hanem egyéni (legalábbis nem szabadna hogy az legyen). Akinek nincs megfelelő anyagi háttere az ne vállaljon gyereket. Felelőtlen aljas az a felfogás hogy nincs kedvem elmenni dolgozni ezért gyereket csináltatok magamnak azt majd csak felnevelem vki pénzén. Vagy a balekén aki csinálta vagy az államén vagy mindkettőn.

2010. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
70%

20:49!


Ne haragudj! 80-as évek végén még más volt a gazdasági helyzet! A mai világban mit tudod Te, hogy 10 év múlva mi lesz és hogyan tudsz kijönni a pénzedből? Esetleg egyedül maradsz e a gyerekeddel (szülők meghaltak, nem tud támogatni senki)? Gondolom olyan ember lehetsz, aki dúsgazdag vagy szerencséd volt és lett sok pénzed.

Elég szomorú, hogy a mai világban már csak a módosabb emberek gondolkodhatnak családalapításon. Az átlagember meg maradjon egyedül? Na de egy fizetésből nem lehet megélni, kell egy társ, szerelem. Ha meg szerelem van akkor az ember közös gyermeket is akar, nemde?

2010. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

"Elég szomorú, hogy a mai világban már csak a módosabb emberek gondolkodhatnak családalapításon."


Nem szomorú hanem ez lenne a normális hogy a stabil anyagi háttérrel rendelkező emberek szaporodnának. Felejtsük már el azt a komcsi hozzáállást hogy a munkanélküliségről szegénységről csak a jóistenke tehet a konkrét személyen ill életvitelén nem múlik semmi.


"Na de egy fizetésből nem lehet megélni, kell egy társ, szerelem."


Na de miért? Azért mert az általad megtermelt értékből ingyenélő gyerekeseket, munkakerülőket, korrupt politikusokat, bankárokat tartasz el! Ha csökkentenék a szociális kiadásokat, akkor lehetne adócsökkentést is eszközölni. Kevesebb kiadáshoz kevesebb bevétel kellene. Persze ehhez az is kéne hogy felelős kormányzat legyn aki nem nyúlja le a többletet. Viszont ezt be kell látni hogy az igazságtalan hogy az egyik ember csak dolgozik mint egy állat pénzt alig kap a másik meg szociális juttatásokból tartja fenn magát munka nélkül csak azért mert szült pár gyereket. Nem beszélve arról hogy az ilyen körülmények között felnőtt gyerekek is hasonló mentalitásúak lesznek.

2010. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Nem csak azért lehet szegény valaki, mert nem dolgozik. Tisztességes, dolgozó ember is lehet szegény, mert nem a teljesítményének megfelelően kap bért. Az ilyen embernek is vannak álmai, mondjuk család.
2010. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"Az ilyen embernek is vannak álmai, mondjuk család."


Álmai minden embernek lehetnek de az meg egy más kérdés hogy ebből mit tud megvalósítani anyagi helyzete mit tesz lehetővé. Én is nagyon szeretnék egy Audit, de sajnos nem engedhetem meg magamnak. Mégsem tartom természetesnek, hogy az államnak ki kéne segítenie azért hogy elérhessem az álmaimat. Pedig én jogosabban érezhetém úgy hogy jár mert én már elég sokat dolgoztam és elég sokat "támogattam" az államot az adó és tb befizetéseimmel. Viszont nekem soha nem járt semmi vissza. Így jogosan tartom igazságtalannak hogy aki esetleg nem vagy alig fizetett a közösbe annak minden vágya erőfeszítések nélkül teljesülhet.

2010. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!