Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért most van mindenki...

Miért most van mindenki felháborodva a rabszolgatörvényen, amikor a legtöbb multi az önkényes túlóráztatást már évtizedek óta alkalmazza?

Figyelt kérdés
Arra szeretnék választ kapni, hogy miért pont most van mindenki odáig, amikor lehetőség van plusz pénzt keresni törvényes keretek között? Ráadásul sok multi cég úgy túlóráztat (eddig legalábbis), hogy elvárja azt, ha nem egyezel bele kirúgással fenyeget és sok esetben ki sem fizeti azt, ami jogosan megillet téged! Szóval mire ez a nagy balhé?

2019. jan. 31. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezért. Persze a fidderek váltig bizonygassák, hogy senkit sem kényszerítenek.
2019. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Értjük, tehát nem a törvénysértő helyzetet akarjuk megszüntetni, hanem tegyük törvényessé, tök oké, tényleg, legyen legális a gyorshajtás is lakott területen mondjuk 100km/h-ig legyen a sebességhatár, lesz pár tucat halálos karambol naponta, gázolás is, de hát kit érdekel, most is vannak gyorshajtók, nehogy már szegénynek félni kelljen egy trafis rendőrtől.
2019. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
De ez nem az állam hibája! A kapzsi gyárvezetők az okai nem az állam... Magyar logika szerint mindenért a kormány és csakis a kormány tehet... Ez inkább az hogy a saját érdekei miatt használja ki a törvényt...
2019. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

"...amikor a legtöbb multi az önkényes túlóráztatást már évtizedek óta alkalmazza..."


Tényleg igaz a mondás miszerint "gyáva népnek nincs hazája".


Annakidején a kommunisták kiharcolták a 8 órás munkaidőt és az emberibb munkakörülményeket de a hülye magyar 89-ben elkergette őket (a párt nevéből kimaradt a munkás, az államformából meg a nép)aztán eltelt 30 év és a hülye magyar megint dolgozik reggeltől estig míg a nagyurak pöffeszkednek megint meg télen-nyáron nyaralni járnak mondván a munka után (ők dolgoznak...???) jár a pihenés!


Egyed amit főztél te barom...mondaná Jani bácsi.

2019. jan. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Törvény szerint senkit sem szabadna kötelezni és ez teljesen önkéntes kellene hogy legyen na de mindegy..
2019. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Na de 3 éves munkaidő keret nem volt. Akkor miért lellett? Erre is van válaszod kérdező?
2019. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 Ebben igazad van! Azt én sem értem ez miért kellett.
2019. jan. 31. 16:59
 8/15 anonim ***** válasza:

"Annakidején a kommunisták kiharcolták a 8 órás munkaidőt és az emberibb munkakörülményeket de a hülye magyar 89-ben elkergette őket "


Egy percet éltél azért abban a korszakban? Mert ha igen, akkor beugrana a szombati ingyen meló! ...mondjuk! Kiharcolták...! Ki ám! 8 óra meló? Nem volt ott 8 óra sem! A fél brigád lődörgött, sumákolt, de a reggeliig tutira nem csinált senki sem semmit. Még most is fizetjük!

Kérdező, tudod jól, hogy ez nem erről szól és azt is, hogy nem az érintettek tüntettek/tüntetnek. Fizetésemelésért, cafetériáért érdemes (nem tüntetni) sztrájkolni, mondtam ezt az első pillanatban is és lám meglépték az Audi dolgozói. Egy melósnak ezek a követelései! Sikerült? Igen! A túlóra a magyarnak ajándék ha jól megfizetik! Senki sem sír a külföldre vándoroltak közül, hogy hoppácska, itt meg 10 órát kell melózni, há' mi folyik itt? Mert jól fizetnek. Kivéve, akit nem! Na Ők a szimplán hülyék! Gyárak végre vannak, tőlünk függenek, két helyen is leállt a termelés a magyarok miatt, ki kell kényszeríteni jobb béreket! Szerinted ez nincs végiggondolva és a kormány nem erre apellál?! Szerintem nagyon is, és erre többször is tettek finom utalást, érdemes meg is hallani, amit mondanak, még ha van is bennünk utálat! Vegyétek már észre, hogy nem ti vagytok szívatva, hanem azok a gyárak, multik szopták be, akik itt letelepedtek! Persze, ha nem vagytok ebben kvázi cinkosok, akkor ti vagytok szívatva! Tőlünk nyugatra a gyárakban, multikban Ausztriától Angliáig mindenhol így lett fölverve a melós bére! Nem volt melós, kényszerhelyzetben voltak a cégek, sztrájk több pénzért, muszáj volt megadni...

2019. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mert most már jogilag is jóvá van hagyva, jogilag is ráadták az áldásukat; adtak nekik erre jogalapot, engedélyt. Amúgy én nem tudom.
2019. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*Ja meg szal én nem vagyok jártas ebben, hogy ki mennyit mikor és hol túlórázott, meg mennyit szabadott volna, vagy nem szabadott.
2019. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!