Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbánnak örök hatalma maradhat...

Orbánnak örök hatalma maradhat Magyarország felett a felvásárlások által akkor is ha teljesen leváltjuk a Fidesz kormányt?

Figyelt kérdés
Különben miért vásárol fel Orbán Mészároson keresztül olyan sok és sokféle dolgot Magyarországon? Mészáros a legkülönbözőbb dolgokat vásárolja felfelé neki, médiumok, futárcég, szállodák, hitelek, borház, erőmű, tényleg a legkülönbözőbb üzletekről van szó.
2019. febr. 8. 13:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Hiába vergődsz eze, a Fidesz elhozta a teljes fogalkoztatottságot, 780 ezer új munkahely."


Aha...gazdag érvanyag. Azért van így, mert te makacsul mantrázod...világos...😉


Igaz, hogy az nem derül ki, hogy a 780 ezer hol egymillió, de sebaj. Igaz, hogy arról egy szó sem esik, hogy mindeközben hány munkahely szűnt meg, de sebaj.



"Itt a közparkot fejlesztik."

mind a 150 ezren?


"Nagyobb értékteremtés mint a külföldi hitelből fizetett munkanélküli segélyért sorba állni aztán a sok szabadidőben lopni járni a hónap többi napján." mert bizonyära minden állástalan lopni jár szabadidejében

A lázári mantra ragadós, látom...


Ó, ha már a munkanélkülit említed: egy újabb szép példa a statisztika maszatolásra. Ugyebár fideszék büszkén hirdetik, hogy alacsony a munkanélküliség, hisz lám, a munkanélküliek száma blabla...


Mesélek neked errről jó? Vigyázz, megtörtént eset! Jóskapista munkanélküli lesz. Regisztrál a munkaügyi központba. Kapásból felajánlják neki a közmunkát, meg se nézik, hogy van e a képesítésének megfelelő munka. Konkrétum semmi, sem az, hogy mit kell csinálni. Sem az, hogy hol. Jelenjen meg másnap reggel hétkor itt és itt (57 km-re a lakóhelyétől) Válasszon, kell, vagy nem?

Mivel ha nem szakmába vágó munkáról van szó, nem vagy köteles elfogadni a felajánlott munkát, ráadásul látva a homályos részleteket, emberünk nemet mondott. Így már törölték is az álláskeresők listájáról, csiribí, csiribá, javult a statisztika.

Tapsvihar, tűzijáték...



"És ahogy látod az a célja hogy kialakítsa a munka járás szokását, nem csoda hogy mennek át folyamatosan a versenyszférába."


Aha...mennek folyamatosan...hol?



"Mert jó is, jó ugródeszka a versenyszférához és az a célja."


Ó, nagyon jó....a közmunkások kb 80 %-a beleragad és sosem jut át a versenyszférába.



"A világ változik folyamatosan, megszűnik amire már nincs szükség és megalakul amire van, nehéz felfogni?"

uramatyám....ember, tisztában vagy te azzal, amit mondasz? Azért szünnek meg vállalkozások, mert a remek jogszabályi környezet szénné szopatja őket.



"Van jópár hiteles hírforrás erről, keresgélj. Többet is olvastam."


Peched van. Én is. Nem igazolja az állításaidat. Így persze megértem, hogy nem erőltetted a publikálását.



"Ja ha kapsz 10 ezer forintot az neked egyenértékű mintha 200 ezret kapnál havonta, nagyszerű."


Elóször is: érdekelne, melyik ujjadból szoptad ki a 10 ezer forintot. Másodszor: te a támogatás tényét tagadtad. Akkor most minek beszélsz mellé?



"Akkor tőled el kellett volna venni minden támogatást, születéskor kaptál volna 10 forintot és azt oszd be."


Bocs, de hülyeséget minek beszélsz?



"Olyanokban is van amihez nem kell szaktudás, tehát mindenki tud dolgozni aki akar."

Aha...mert ahova nem kell szaktudás, oda tömegével veszik fel a magasabb véggzttségűeket...nyilván...láttál te már ilyen munkahelyet, vagy csak hallottál róla?



"Aki akar tud dolgozni."

Ha ötpercenként ismétled, attól ez még egy süket duma marad.



"Senkit nem érdekel, hogy hány év mert nyugdíjkorhatár elérésekor vagy ha gyerekeket vállal az illető akkor nullázódik, ill. halálakor is tehát öröklődni sem fog. Ez is az ingyenes oktatás része."


Aha...ez a közpénz felelőtlen elb...szásának a része legfeljebb...



"12 ingyenes félév + ösztöndíj + szociális támogatás, tehát még te kapsz pénzt ha tanulsz normálisan."


Nem azt kértem, hohy mondd fel a propagandát. Azt kértem, hogy fogj egy családot, ha már neked nincs, aztán számolj.



"Helyesbítés: végrehajtás nagyon kevés van, mert lazán fizethető."

Helyesbítés: sikeres végrehajtás alig van, mert nincs miből letiltani.

Tényeken ne vitatkozzunk, ha kérhetem...



"Ja az index hozta le, hazudik, nemfüggetlen, nincsmásik."


Hogy jön ide az Index?



"Nem idealizált helyzet, hanem a középréteg helyzete. Azt kell támogatni."

Ha egy elmélet nem a valóságot fedi, hanem vágyálmokra épít, akkor az idealizált helyzet.



"Amikor tényekre írod hogy kamu mert ellentmond a baloldali propagandából az agyadba vert hazugságoknak, akkor nincs miről beszélni. Nyisd ki a szemed és tájékozodj normális forrásokból is."



Az ostobaság ebben a zárómondatban csúcsosodik ki. Tipikus fideszes gondolatmenet. Ha kormánykririkus, akkor balos....gratulálok...


Mellesleg neked mi a hitelesebb? Amit magad is megtapasztalsz, vagy amit mondanak neked? Ennyit a te tényeidről...


Ha valamit kényszeresen ismételgetsz, azt lehet, hogy a sokadik után te el fogod hinni, de az még nem válik ténnyé.

2019. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
19%

"a 780 ezer hol egymillió"


Mindenhol a világon, ha kerekítesz, de ciklus végéig anélkül is meglesz.


"arról egy szó sem esik, hogy mindeközben hány munkahely szűnt meg, de sebaj"


Ennyivel több fő dolgozik mint előtte.


"A lázári mantra"


Mellébeszélsz, köztudott, hogy egy szokást (munkába járást) sokkal biztosabban úgy lehet kialakítani ha elkezded csinálni kisebb lépésekben. És be is vált ahogy látjuk.


"Így már törölték is az álláskeresők listájáról, csiribí, csiribá, javult a statisztika."


Melléfogtál, nem a munkanélküliek számáról van a statisztika hanem a foglalkoztatottak számáról. Tehát az irreleváns hogy regisztrált álláskereső vagy sem, van olyan adat is, de itt senki nem beszélt arról.


"Aha...mennek folyamatosan...hol?"


Magyarországon ahol évről évre csökken a közmunkások száma (már alig vannak) és közben meg nő a foglalkoztatottak száma. Alapvető matek.


"Ó, nagyon jó....a közmunkások kb 80 %-a beleragad és sosem jut át a versenyszférába."


Ez is hazugság, mutass statisztikát arról, hogy a 232 ezerről 150 ezerre csökkenés amit több mint harmada a közmunkásoknak ami már eltűnt nem a versenyszférába ment át.


"Azért szünnek meg vállalkozások, mert a remek jogszabályi környezet szénné szopatja őket."


Nem talált, soha nem volt még ennyi vállalkozás mint jelenleg, egyéni és kisvállalkozók átveszik a szerepet mert akár könyvelő nélkül is lazán indítható vállakozás nem muszáj alkalmazottként dolgozni mint korábban mert bonyolult és drága volt vállalkozást indítani.


"Peched van. Én is. Nem igazolja az állításaidat. Így persze megértem, hogy nem erőltetted a publikálását."


Peched van. Én is. Nem igazolja az állításaidat. Így persze megértem, hogy nem erőltetted a publikálását.


"melyik ujjadból szoptad ki a 10 ezer forintot"


12200 Ft havonta a családi pótlék. Nagyot szakítottál vele, öcsém.


"Másodszor: te a támogatás tényét tagadtad. Akkor most minek beszélsz mellé?"


Nem én azt mondtam, hogy a munka mellett gyereket vállalókat támogatja. Az hogy mellete meghagyta az alanyi jogon járó családi pótlékot nem zavar bele az állításba.


És van különbség hogy havonta 200 ezret vagy havonta 12200 forintot kapsz, ha neked nincs akkor élj havi 12 ezerből.


"Bocs, de hülyeséget minek beszélsz?"


Te beszélsz hülyeséget neked 12 ezer havonta egyenértékű 200 ezerrel.


"ahova nem kell szaktudás, oda tömegével veszik fel a magasabb véggzttségűeket"


Ahova nem kell szaktudás, oda bárkit felvesznek. Mit nem értesz ezen?


"egy süket duma marad"


Üsd fel az álláskereső oldalakat, hogy tájékozodj a jelen helyzetről kicsit, beragadtál a gyurcsányi időszakba.


"Aha...ez a közpénz felelőtlen elb...szásának a része legfeljebb..."


Nem, ez az ingyenes oktatás és gyerekvállalás ösztönzése, ami új adófizetőket termel ki így hasznot hoz az államnak is.


"Azt kértem, hogy fogj egy családot"


Nekem ingyen volt 12 félév és jött az ösztöndíj. Tehát neked kéne kürülnézned mi a valóság.


"Tényeken ne vitatkozzunk, ha kérhetem..."


Attól nem lesz valami tény ha te idepötyögöd a képzelgéseidet.


"Hogy jön ide az Index?"


Az hozta le amit te kamunak neveztél.


"Ha egy elmélet nem a valóságot fedi"


A valóságot fedi, a középréteg mindegyik támogatást igénybe tudja venni amiket felsoroltam.


"Ha valamit kényszeresen ismételgetsz, azt lehet, hogy a sokadik után te el fogod hinni, de az még nem válik ténnyé."


Na látom már felismerted mi is a problémád, már csak el kell kezdened dolgozni rajta, hogy ne ezt tedd folyamatosan és akkor talán kinyilik a szemed.

2019. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
46%

Hú b+.... Van baj....



"Mindenhol a világon, ha kerekítesz, de ciklus végéig anélkül is meglesz."


Oké, menj el vásárolni egymilliós terméket 780 ezerrel. Meglátjuk megkapod e.


Annyira senki sem szegény, hogy ígérni ne tudna.


"Ennyivel több fő dolgozik mint előtte."

Aha...csak mérési időszak nagyvonalúan nem számol azzal, aki azóta nem dolgozik okostóni. Vesz egy pillanatnyi helyzetet és ahhoz viszonyít.



Mellébeszélsz, köztudott, hogy egy szokást "(munkába járást) sokkal biztosabban úgy lehet kialakítani ha elkezded csinálni kisebb lépésekben. És be is vált ahogy látjuk."


Mellébeszélsz, arról csiripelek, amit a szabadidejükben lopni járókról mondott. Te meg szépen ismételgeted.



"Melléfogtál, nem a munkanélküliek számáról van a statisztika hanem a foglalkoztatottak számáról."

Ezt momentán elbaszarintottad, ugyanis van statisztika róla.


Tehát nem irreleváns hogy regisztrált álláskereső vagy sem.

"van olyan adat is, de itt senki nem beszélt arról."


Már hogyne beszélt volna? Másról se szól a kormányzati mantra, mint hogy csökkent a munkanélküliség.



"Magyarországon ahol évről évre csökken a közmunkások száma (már alig vannak) és közben meg nő a foglalkoztatottak száma. Alapvető matek."


A papír sok mindent elbír, nem figyeltél?



"Ez is hazugság, mutass statisztikát arról, hogy a 232 ezerről 150 ezerre csökkenés amit több mint harmada a közmunkásoknak ami már eltűnt nem a versenyszférába ment át."

Mutass egy statisztikát, ami ezt cáfolja!



"Nem talált, soha nem volt még ennyi vállalkozás mint jelenleg, egyéni és kisvállalkozók átveszik a szerepet mert akár könyvelő nélkül is lazán indítható vállakozás nem muszáj alkalmazottként dolgozni mint korábban mert bonyolult és drága volt vállalkozást indítani."

Szomás szerint megint mellébeszélsz. A vállalkozói szférában dolgozom, tudom miről beszélek, veled ellentétben.



"Nem én azt mondtam, hogy a munka mellett gyereket vállalókat támogatja. Az hogy mellete meghagyta az alanyi jogon járó családi pótlékot nem zavar bele az állításba."

Nem öcsém, te nemes egyszerűséggel azt állítottad, hogy régen nem volt ilyen támogatás, most meg van. Ha őszinte volnál, nem kellene emlékezned arra, hogy mit mondtál...


"Te beszélsz hülyeséget neked 12 ezer havonta egyenértékű 200 ezerrel."

Megint hülyeséget beszélsz.



"Ahova nem kell szaktudás, oda bárkit felvesznek. Mit nem értesz ezen?"


Ahova nem kell szaktud\s, oda nem vesznek fel magasabb végzettségűeket, mert magasabb bért kellene fizetni utánuk okostóni.


Látod, ennyit tesz, ha nem látsz ki a propagandából.



"Üsd fel az álláskereső oldalakat, hogy tájékozodj a jelen helyzetről kicsit, beragadtál a gyurcsányi időszakba."


Fejvadász cégekkel működöm együtt, másnak próbáld ezt a süketelést beadni, köszönöm!



"Nem, ez az ingyenes oktatás és gyerekvállalás ösztönzése, ami új adófizetőket termel ki így hasznot hoz az államnak is."


Ez egy megmagyarázott közpénz elherdálás. Nem több.



"Nekem ingyen volt 12 félév és jött az ösztöndíj. Tehát neked kéne kürülnézned mi a valóság."

Mentán elfelejtetted, hogy szülő vagyok. Nekem akarod magyarázni, hogy mi van ingyen? Azért, mert neked a szüleid a valagad alá raktak mindent és nem vágták a pofádba, hogy az mennyibe került, attól az még nem volt ingyen.



"Attól nem lesz valami tény ha te idepötyögöd a képzelgéseidet."


Megfordítom: attól még nem lesz valami képzelgés, mert te mániákusan elhiszed a nyaloncmédia mantráit, miközben vak vahy a valóságra. Itt baszarintod el újra, meg újra. Hajtod, amit a fejedbe nyomtak. Csak pechedre olyannal akarsz vitatkozni, aki mwgtapasztalja, hogy ez nem több, mint egy ordas nagy kamu. Azt én leszarom, hogy te elhiszed, vagy nem hiszed. A tény nem attól az, ami, hogy te mit hiszel el. Dolgozd fel!



"Az hozta le amit te kamunak neveztél."

Nocsak, akkor most hirtelen hoteles lett az Index, mert mondott valamit, ami nektek tetszett? Yan ismerős ez...a KSH-val van hasonló viszonyban a fidesz. Ha nekik kedvező adat jön ki, akkor lobogtatják, mint a véres kardot, ha meg szar van a palacsintában. Akkor a KSH komolytalan. Ugyan már, ne bohóckodjunk, ha kérhetem!



"A valóságot fedi, a középréteg mindegyik támogatást igénybe tudja venni amiket felsoroltam."

Fedi a lószart! Ott a CSOk mint példa, hohy mennyire nem fedi.

Vagy a feketegazdaság. Ami aztán márpedig nincs, de mégis van. Meg a nyugdíjasok, akik orbán szerint imádnak dolgozni.



"Na látom már felismerted mi is a problémád már csak el kell kezdened dolgozni rajta, hogy ne ezt tedd folyamatosan és akkor talán kinyilik a szemed."


Bagoly mondja verébnek....

2019. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"mérési időszak nagyvonalúan nem számol azzal, aki azóta nem dolgozik okostóni"


Hülyeséget beszélsz. Darabra van 780 ezerrel több foglakoztatott, nem annyi új van. Tehát ebben benne van hogy azóta pl. 200 ezer meghalt és 980 ezer meg elkezdett dolgozni. Ha ezt sem tudod felfogni akkor az elég gáz.


"a szabadidejükben lopni járó"


Aki éppen dolgozik és többet keres mint nélküle az kevésbbé lesz rá hajlamos. De a lényege a munkapiacra való bevezetés.


"Ezt momentán elbaszarintottad, ugyanis van statisztika róla."


Nem baszarintottam el semmit, én foglalkoztatottak számáról írok.


"Már hogyne beszélt volna? Másról se szól a kormányzati mantra, mint hogy csökkent a munkanélküliség."


Nem talált 1 millió új munkahelyről szól amiből 780 ezer már meg is van. És mivel nem nőtt a lakosság száma közben így törvényszerű hogy a munkanélküliség is csökkent. De itt senki nem beszélt erről, te hoztad fel.


"A papír sok mindent elbír, nem figyeltél?"


Attól hogy ignorálsz tényeket csak nevetségessé válsz.


"Mutass egy statisztikát, ami ezt cáfolja!"


Te állítottál valami hasraütésre, így neked kell igazolnod én pont letojom ha valamit légből kapottan forrás nélkül vekengsz.


"A vállalkozói szférában dolgozom, tudom miről beszélek, veled ellentétben."


A vállalkozói szférában dolgozom, tudom miről beszélek, veled ellentétben.


"nemes egyszerűséggel azt állítottad, hogy régen nem volt ilyen támogatás"


Olvass vissza, mert félrebeszélsz. De mivel a 12200 forint az semmi a havi 200 ezerhez képest így akár mondhattam volna azt is.


"nem vesznek fel magasabb végzettségűeket"


Nem kell, ha nem a szakmában dolgozik.


"Fejvadász cégekkel működöm együtt, másnak próbáld ezt a süketelést beadni, köszönöm!"


Fejvadász cégekkel működöm együtt, másnak próbáld ezt a süketelést beadni, köszönöm!


"Ez egy megmagyarázott közpénz elherdálás. Nem több."


Az állam befektet kevesebbet és többet vesz ki, egyszerű matek.


"Mentán elfelejtetted, hogy szülő vagyok."


Ha nem tudtad rábírni a gyereket, hogy tanuljon rendesen és elvégezze az egyetemet 12 félév alatt akkor fizessen a lazsálásért.


"Azt én leszarom, hogy te elhiszed, vagy nem hiszed."


Attól nem lesz valami tény ha te idepötyögöd a képzelgéseidet.


"a KSH-val van hasonló viszonyban a fidesz. Ha nekik kedvező adat jön ki, akkor lobogtatják, mint a véres kardot, ha meg szar van a palacsintában. Akkor a KSH komolytalan"


Akkor mégsem állami propaganda a KSH? Hogy lehet ott nem jó adat? Kicsit belezavarodtál a dolgokba.


"Ott a CSOk mint példa, hohy mennyire nem fedi."


A lakosság 95%-a saját lakásban lakik, a középréteg meg főleg a CSOK-ot használt és új lakásra is fel lehet venni 1 gyerekkel is.


"Bagoly mondja verébnek...."


Jól van, veréb. Szerencsére a bagolynak jobb a szeme, így jobban látja a dolgokat és bölcsebb is.

2019. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

na ilyen az, amikor a propaganda okoskodik a tapasztalattal...

Kellemes álmodozást!

2019. febr. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Egyrészt normális ember eleve nem akarja leváltani a Fidesz-kormányokat, csak egy egyre csökkenő létszámú roncsderbirajongó közönség.


Másrészt teljesen nem is lehetne a Fideszt leváltani. A hárommillió támogató az azért jelentős réteg, vele mit csinálnak a leváltásról álmodozók? kiirtják őket? Ennyi embert nehéz lenne és hát valószínűleg védekeznének is, szóval a meccs kétesélyes és én nem az ellenzékiekre fogadnék.


Másrészt a Fidesz tábora összetartó lett, így a Fidesz ellenzékben még talán erősebb lenne, mint kormányon, hiszen elmúlna a feje felől a döntéshozó felelőssége.


Szóval nem, a Fidesz kormányt egyszerűen nem fogjuk leváltani, teljesen meg pláne nem, ezért minden "mi lenne ha" kérdés eleve felesleges.

2019. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Jelenlegi kormany szavazojakent sem ertem miert csinaljak ezt.

Egy szemelynek hoznak letre egy nagyon centralizalt gazdasagi erőteret...

Nem értem ennek a logikáját.


Talan az lehet hogy allami hatalom mellettt legyen gazdasági hazalmuk is.

2019. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!