Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzék nyerné a...

Ha az ellenzék nyerné a következő választásokat és az igazságosság nevében visszaállítanák a 32%-os SZJA-t, akkor mi történne?

Figyelt kérdés
Azok is elmennének az országból, akik még nem mentek vagy hazajönnének azok is, akik az alacsonyabb SZJA idején mentek ki?

2019. febr. 13. 20:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#9: de van fogalmam és sokkal rosszabb lenne ha még mindig a régi rendszer lenne.


Tőlem nem vettek el annyit, mint amit adtak. Pl két gyerekre 40 ezres adókedvezmény. Hol volt ilyen az MSZP idején?

2019. febr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Lenyegesen kevesebbet kapnek a tegi rendszer szerint, és még adókedvezmény se volt. Ezt jobbnak tattkm mint a csp alanyi jogon + annak emelése, mert úgy az is szül, akinek nem annyira kéne....
2019. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szerintem, aki belesett régen a magasabb SZJA sávba, az pontosan tudja, hogy mennyit jelentett az egykulcsos SZJA bevezetése. Nekem kb. 15% fizetésemelést, ami a válság után nem jött rosszul. Ehhez képest a +2% ÁFA elhanyagolható, ráadásul azóta sok élelmiszer ÁFÁ-ja meg 5% lett. Tudom nem a szép szemünkért lett 5%, hanem az ÁFA-csalók miatt, de az nem is érdekes. A chips-adót, meg a cigarettára, töményszeszre kivetett jövedéki adó is mehet tőlem az egekig :)
2019. febr. 14. 12:01
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen, minden egészségtelen termeket sokkal durvábban adóztatnek, egy doboz cigi ára még a mostaninál is legalább 4-5x ennyibe kerülne. Az alkohol is lehet dragabb és ami ebből befolyik mehet az egészségügybe.
2019. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
#11 nincs fogalmad, mert ugyan annyi az adó átlagfizetésre, mint 11 éve. ~50%. Csökkentve lett az szja, párhuzamosan emelve a tb járulék, nyugdíjjárulék, bevezetve a képzési járulék, és a többi, amit az együgyű fidesz szavazó már nem tud átlátni. Emelve az áfa, minden termék árába beépült az útdíj, nassok árába chipsadó, telefonadó, tranzakciós adó, duplán fizetős utak, emelt üzemanyagadó, stb.
2019. febr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van akinek rosszabb lett, de nekem jobb lett. És úgy tűnik nem vagyok egyedül.
2019. febr. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

#16 nem lett jobb, csak nem látod át (tudod, egykulcsos adó van, nincs külömbség, hogy neked annyi, másnak meg másmennyi). Ez a lényege a fideszes "reformoknak", hogy a sarcokat elrejtse, de ugyan úgy meglegyenek. Meg is vannak.

2008-ban az átlagfizetésem szuperbruttójából ugyan annyi volt az elvonás mint ma.

De akkor még csak 25% áfát kellett fizetni 27 helyett, M0-ért, bevezetőkért se kellett még egyszer fizetni, útdíjat se, se ekkora üzemanyagadót, se telefon, se tranzakciós adót.


Ezek ott vannak a bérpapírokon, amiket épp ezért nem árt megőrizni. A rezsi"csökkentés" kamuja is a régi számlákkal látható a legjobban.

2019. febr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#17: ne tudd már jobban, hogy nekem jobb lett vagy sem. Én tudom, hogy jobb lett. A 40 ezres két gyerekes családi kedvezményt nem adtak a szocik.

Az üzemanyag, út díj nem érint, mert cég fizeti.


Én elhiszem, hogy van akinek rosszabb, de nekem jobb lett, mert nagyjából a Fidesz kedvenc korcsoportja vagyunk: 30 körüliek, mostanában születtek vagy esetleg fognak még születni gyerekeink, van munkánk és viszonylag normálisan keresünk.


Én örülök, hogy inkább minket igyekeznek támogatni és nem a segélyeken élőeket.

2019. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az utolsó írta: ne a segélyen élőket támogassuk, hanem a rendes dolgozó embert aki tovább tud adni értéket a gyerekének (akinek van).

Mutassatok egy olyan országot ahol a hajlektalanokat meg lustákat támogatja egy kormany!

2019. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Amúgy a szegények még így is sokkal jobban vannak támogatva. Ők többet vesznek ki, mint amit beleraknak.
2019. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!