Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A FIDESZ általi, új szociális...

A FIDESZ általi, új szociális támogatási rendszer nem hordoz magában inflációs kockázatot, és egyéb válsághoz vezető tulajdonságokat?

Figyelt kérdés

Szubjektív értékelés következik. 2001-ig erősödő gazdaság miatti optimizmusban a kormányok jelentős szociális kedvezményeket( kedvező hitelek, lakástámogatás) hoztak az országnak. Majd ahogy a növekedés elkezdett lassulni, a kibocsátást (termelés helyett) kereslettel akarták segíteni, mely növekvő inflációt hozott, ami a válság kirobbanásakor a befagyott likviditás eredményeképp leteperte a gazdaságot. Na most megint azt látjuk, hogy globálisan egy szigorító tendencia mutatkozik, mely nyilván lassuló kereslettel jár, ehhez képest itthon rengeteg pénzt tolnak ezekbe a családtámogatási és egyéb programokba, ami feltételezhetően keresletnövelő és inflációgerjesztő.


Nem veszélyes ez? Igaz, én eléggé a negatív oldalról közelítem, és volt példa ennek pozitív működésére is pl. New Deal. Én kicsit bizalmatlanul állok hozzá, mert szerintem a jelenlegi, még elég nagy gazdasági növekedés alatt túlzott szociális támogatásokat nyújtani kontraproduktív. Pont fordítva kéne, hogy a visszaesés idejében támogatni, hogy elkerüljük a válságokat, és növekedés alatt szigorítani, tehát csillapítani a hatásokat, ezáltal stabilitást elérni.


Más jellegű téma, szerintem egy vesztett lakástámogatás durván felnyomja az árakat, egyértelműen nagy inflációt okoz. Miért csináljuk akkor? A jelenlegi magas ingatlanárak mellett ez szerintem nagyon veszélyes.


Kérem, mellőzzük a pártpolitizálást, amennyire lehet.


2019. febr. 15. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Nem hordoz veszélyeket! Ezzel az erővel a bérnövekedés is veszélyeket hordoz.
2019. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Amikor egy kormány elkezdi kézivezérelni a társadalmat, annak rendszerint nincs jó vége.
2019. febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De bérnövekedés is csak növekvő hatékonyság, termelés mellett fenntartható
2019. febr. 15. 12:44
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
A 2001-től kezdődő "osztogatással" az volt a baj, hogy nem volt fedezete, következésképpen nagymértékben növekedett az ország adóssága. A jelenlegi kormány szigorú költségvetési politikát folytat, nem hagyja elszállni az államadósságot, sőt, csökkenti azt. Ami még említésre érdemes, és jó, hogy a deviza aránya alacsony az adósságunkon belül.
2019. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A baloldali közhiedellemel ellentétben a béremelések, a rezsicsökkentés és a szociális támogatások nem okoznak inflációt.


Arról volt szó, hogy milyen rossz a kormány, mert nem ad pénzt. Most elengedi az SZJÁ-t és kedvezményeket ad egy nagyon fontos ügyben. Most az a baj, hogy jajj ez sem jó. Akkor ne fogadd el ! Van megoldás : ne kérd a támogatást az SZJÁ-dat meg fizesd be másnak pl sorosnak vagy a jobbiknak

2019. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez igaz, én elfelejtettem megjegyezni, elég stabil makro mutatoink vannak, melyből lehet szórni a pénzt, de kérdés h van e értelme
2019. febr. 15. 13:07
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: ok, köszi
2019. febr. 15. 13:09
 8/14 anonim ***** válasza:
#13.07 A születéseket ösztönözni nem pénzszórás. Öregedik a népesség, ami nagyon komoly probléma. Nem csak Magyarországon egyébként.
2019. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak hogy tudd: Magyarországon mostanában (nagyjából 8 éve) az infláció mértékét egy Matolcsi nevű ember határozza meg. Persze nem saját kútfejéből, hanem felülről történő súgás formájában.
2019. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Persze, hogy komoly dolog az elöregedés (meg a kivándorlás), de ezek az állami támogatások veszélyes dolgok. Lehet találni kimutatásokat, hogyan hatott a csok bevezetése az ingatlanárakra, ráadásul a meglévő, üresen állo, használt lakásokkal senki sem foglalkozik. Pozitívum persze, hogy az épitöiparban van növekedés. Esetleg ha állami szinten nyomnák le az árakat állami beruházásokkal... de erre is volt negativ példa, hogy nem a piaci igényekhez igazodik.


Egyébként szerintem az a baj ebben az országban, hogy rendes, hosszú távú megoldásokban nem gondolkodik sem az ember, sem az állam. Utóbbinak muszáj felmutatni vmi nagyot, mert különben elhajtják, így meg marad a felszínen való kaparászás. Közvetlen támogatás nagyon visszás, oktatásra kellene fokuszálni. Az ltp rendszerben volt egy ilyen pozitívum, hogy tudatosságra és elöre tervezésre nevelte az embert. Szvsz munkahely kell, beruházás kell, oktatás kell.

2019. febr. 15. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!