Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más országkban is ennyire túl...

Más országkban is ennyire túl van tolva a politika?

Figyelt kérdés
Emlékeszem, egyszer a főiskolai tanárom azt mondta, hogy egy svájci ismerősével amikor a hazai politikai helyzetről beszéltek, az ismerőse nem tudta, hogy éppen melyik párt van náluk hatalmon. Azt is mondta, hogy ő mindössze akkor foglalkozik a politikával, amikor 4 évente választások vannak. Ilyenkor átolvassa a pártok programját és amelyik jobban tetszik neki, arra voksol. Mi mikor jutunk el idáig? Szerintetek van még egy olyan ország, ahol ennyire ráerőltetik az állampolgárokra a politikát, mint ahogy azt itthon megszokhattuk? Mi a véleményetek? Tapasztaltatok már hasonlót? F

2019. febr. 16. 11:20
1 2
 1/16 Alain Delon ***** válasza:
43%
Míg ennyi s_ttyó, b_nkó, sz_réletű van az országban, akik csak attól tudják magukat valaminek, valakinek érezni, ha jól megmonnyák a tutit, addig nem. Sötét tuskók országa ez.
2019. febr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Amíg minden rosszat Sorosra fognak, és nincsenek valódi eredmények, addig igen.
2019. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Miért van olyan érzésem, hogy az első egy sötét tuskó? Nem tudja valaki?
2019. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján a főiskolai tanárodnak, a svájci ismerősének és neked sincs fogalmad arról, hogy Svájcban milyen politikai rendszer működik. Svájcnak nincs egyszemélyű kormányfője. Az országot a hétfős Szövetségi Tanács vezeti. Ezekbe szinte mindig a 4 legnagyobb párt küld embereket, akiknek megvan a többségük a Nemzeti Tanácsban.


Azt állítani pedig, hogy Svájcban a politikával nem foglalkoznak annyit az emberek, hülyeség. Abban az országban évente több népszavazást írnak ki, amikor elég sok kérdésre várnak választ. Emellett minden népszavazás előtt tele van a média vitákkal és érvekkel egy-egy állítás ellen és mellett.

2019. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miről beszélsz. Valamikor úgy 2017. környékén a DK végzett egy közvéleménykutatást és a megkérdezettek 70%-a azt sem tudta, hogy létezik egyáltalán ilyen párt és azt gondolták, hogy Gyurcsány az MSZP-ben van.

Ez a tájékozottsági szint szerinted annyira jó?

2019. febr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy a 4-eshez hasonlóan én sem hiszem, hogy Svájcban ilyen mélyen lenne a politikai színvonal, amikor még körülbelül a cipőfűzők átlaghosszúságáról is állandóan népszavazásokat tartanak.
2019. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#4 Valóban így van, nem néztem utána a politikai rendszerüknek. Arra már nem emlékszem, hogy pontosan hogy szólt a történet, de a lényeg nem is ez, hanem az, hogy ott az emberek állítólag nem foglalkoznak ennyit a politikával vagy legalábbis nincs így rájuk erőltetve a politika napi szinten. Nálunk már egy ideje a csapból is ez folyik. Szerintem ezt Te is érzékeled, mint mindenki más is ebben az országban.
2019. febr. 16. 12:06
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
Én sem foglalkozom a politikával. Azt ugyen tudom, hogy melyik párt van hatalmon, de egyéb nem érdekel. A hiradót is megnézem, de fél 7kor elkapcolom, mikor a politika jön. Abszolút nem érdekelnek ezek a dolgok, nem ettől függ az életem
2019. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 szántóvető ***** válasza:
45%
az eu-ban biztos nincs.sehol sem divat a non-stop politizálás.nincs rádió-és tv-adók tömkelege politikára állítva.
2019. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amíg az emberek élete jól megy és azt érzik, hogy felesleges foglalkozniuk a politikával többet mert a politikusaik, az országuk vezetése jól csinálja - hiszen ők jól élnek - addig persze hogy nem foglalkozik az átlag ember sokat a politikával. Minek tenné?

Azonban amikor változik a helyzet és az életed már nem megy olyan jól, már kevésbé érzed azt, hogy a politikusok akik vezetik az országot azok jól csinálnák, akkor odafigyelsz arra hogy ki és mit is csinál, vagy ki mond jobb ajánlatot. Ezt láthatod a franciáknál hónapok óta a sárga mellényesek tüntetésben is. Olyan emberek mentek ki eleinte, akik addig nem nagyon politizáltak. Csak elfogyott a türelmük mert az életük egyre nehezebbé vált és a politikusaik nem őket hanem másokat helyeztek előtérbe - éppen az ő adófizetésük terhére, helyettük.

Itthon is találsz rengeteg embert aki vagy egyáltalán nem foglakozik a politikával - 30% el sem ment szavazni áprilisban, vagy csak keveset tud a dologról és azt is rosszul. Ezért jó hogy nem kötelező a választáson a részvétel, mert aki nem is tudja mi folyik körülötte az ne ikszelgessen véletlenszerűen a szavazólapon.

2019. febr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!