Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne az adóból több,...

Nem lehetne az adóból több, mint 1%-ot a kívánt alapítványnak felajánlani?

Figyelt kérdés
Az adómból inkább felajánlanám kötelező jelleggel havonta a kivalasztott szervezetnek az összeget, mintsem fizetni nyugdíjat, ami amúgy sem lesz nekem, TB-t, amit nem használok, mert haldoklik az egészségügy, vagy akármilyen nevetseges családtámogatási marhaságot, mert ne az én adómból pottyantsák idegenek a kölyküket világra.
2019. febr. 16. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Az adódból nem a nyugdíjadat fizeted, az a nyugdíjjárulék. A TB az közösségi egészségbiztosítás, vagyis pontosan azért fizeti mindenki, mert így lehet mindenkinek megteremteni az ellátását. Azt nem tudhatod mikor lesz rá szükséged és már eddig is sokat használtad, hiszen kórházban születtél, gyerekorvoshoz vittek a szüleid, megkaptad a védőoltásokat, fogászati kezelést, a munkaegészségügyi ellátást is megkaptad és a jogosítványhoz szükséges vizsgálatokat is elvégezték rajtad. Az egészségügy köszöni jól van, nem haldoklik, ha "nem használod a TB-t" akkor fogalmad sem lehet róla hogy milyen.

Nekem 3 testvéremnek született ott az elmúlt évben gyermeke, egyik koraszülöttként, sok hónapos ellátás után mehetett haza egészségesen. 1 közeli rokonomon súlyos műtétek végeztek és az azt követő kezelésekkel, kórházi ellátással még más nagyon súlyos egészségügyi problémáit is helyre hozták, megtalálták egy majdnem végzetes régi fertőzését és ki is kezelték belőle azóta, így még sokáig élhet. Másik fiatal közeli rokonom évek óta kapja a nagyon drága gyógyszeres kezelését ami már eddig 4 évet adott neki ahhoz képest amilyen súlyos volt az állapota amikor kiderült és nagyon remélem sok évig velünk lehet még, hála az egészségügynek és az ott dolgozóknak. Mindezt csakis a TB befizetésekért, egy fillérrel sem többért.

Az, hogy a te alpári rosszindulatodat és a már kóros irigységedet nem tudják kezelni, nem az ő hibájuk. Nem lehet, így születtél.

2019. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, szóval fizetem azt, hogy mások jobban élhessenek. De mi lenne, ha az amerikai módi lenne, ahol a minőségi ellátásra mindenkinek magának kellene a pénzt kiadnia és a keresetekhez igazodnának az ellátási díjak? Ja, hogy akkor felelős gyermekvállalás lenne, nem tonnaszámra szülés, amit a kormánypropaganda növel?
2019. febr. 16. 12:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Értem, szóval fizetem azt, hogy mások jobban élhessenek. De mi lenne, ha az amerikai módi lenne, ahol a minőségi ellátásra mindenkinek magának kellene a pénzt kiadnia és a keresetekhez igazodnának az ellátási díjak?

"


Ezt csak azért mondod mert fogalmad sincs mennyibe is kerülne egy törött láb ellátása például, súllyosabbról nem is beszélve mert elárulom hogy ez tízezrekre rúghat és nem forintban hanem euróban.

2019. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Itt az első magyar magánkórház árlistája, nézegesd egy kicsit, hátha rájössz!

[link]

2019. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
rosszul írtam - az első magyar kórház, amelyiket feldobott a gugli
2019. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Értem, szóval fizetem azt, hogy mások jobban élhessenek. De mi lenne, ha az amerikai módi lenne, ahol a minőségi ellátásra mindenkinek magának kellene a pénzt kiadnia és a keresetekhez igazodnának az ellátási díjak?"

De ezen felül Ámerikában is fizetnek szja-t.

2019. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetne.
2019. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#3 lehet ott van pénzük rá, mert nem nyeli le a fizetésük 75%-át az állam, mint itt. Mellesleg itt már a tb fizetés MELLETT is fizetni kell, ha normális ellátást akarsz, nem akarsz egy kedves kis rákot nevelgetve fél évet várni a CT/MRI-re, ami egyébként kihasználatlan állami gép sokszor, de fizetve használhatod... 2x fizetve.
2019. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Értem, szóval fizetem azt, hogy mások jobban élhessenek. "


Szerintem attól senki nem él jobban, ha kórházba kell járnia. Sőt... És attól sem él jobban, hogy nyugdíjas. Sőt...


"gy akármilyen nevetseges családtámogatási marhaságot, mert ne az én adómból pottyantsák idegenek a kölyküket világra."


Ahhoz, hogy neked mégiscsak legyen nyugdíjad, ahhoz sajnos valakinek potyogtatnia kell a kölyköket, ha te nem vagy rá hajlandó. Talán nem árulok el nagy titkot, sőt talán te is tisztában vagy a dologgal: a te nyugdíjadat azok, és azoknak a gyerekei fogják megfizetni, akik mostanában születnek. Minél többen vannak, annál nagyobb az esélye, hogy lesz nyugdíjad. Minél kevesebb támogatást kapnak a szarul keresők is gyerekre, annál kisebb az esélye, hogy lesz nyugdíjad. Igazából csak ésszel kellene élni, dehát magyarok vagyunk, utálkozni és gyűlölködni kell.

2019. febr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A leghatározottabban nem lehet. Mit képzelsz, akkor kevesebbet lehet lopni!
2019. febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!