Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az MTA-tól elveszik a...

Ha az MTA-tól elveszik a kutatóintézeteket, akkor onnantól az ellenzéknek van a legnagyobb befolyású támogatója az országban?

Figyelt kérdés
Az MTA az ellenzék élére áll? Vagy milyen válaszlépés várható tőlük?

2019. febr. 16. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudjuk még, hogy ezen kívül milyen megvonások várhatók még. Lehet még olyan megvonás is, ami teljesen megszünteti az MTA bármiféle társadalmi szerepét, mert szinte teljes presztizsveszteséget okoz (személyekre kihatóan is).
2019. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Ha akkora befolyása volna akkor nem vehetné el tőlük a kormány nem gondolod?


A másik dolog az ilyen intézmények és dolgozóik nem tehetnek politikai pártfoglalásokat.

2019. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Semmilyen befolyása nincs, nem tudom mire gondolsz ezzel..
2019. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

befolyása annak van politikailag akinek komoly pénze,vagy média hatalma van az akarat érvényesítésre,nekik nincs.

meg a tudós emberek elvannak magukkal meg a kutatásaik tárgyával.

ritka közöttük az annyira extravagáns,aki alkalmas a közszereplése.

szerintem nem lesz válaszlépés.

lelépnek külföldre.

értelmes felvilágosult művelt emberek nem fognak leállni vitatkozni meg csatázni ilyen csőcselékkel,mint a fidesz.

eleve nincs értelme,mert szavakból úgy sem értenek,meg nem is állnak szóba gyakorlatilag senkivel sem,semmilyen szinten.

2019. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Hát az biztos, hogy lesz motivációjuk az ellenzéki szerepre. A látványosan semmibe vett embercsoport veszélyes ellenség, pláne ha a sebeit nyaldossa éppen.


1. Látványosan kizárhatják Palkovicsot és elvehetik a tudományos címeit. Erre az MTA közgyűlésén már történt is említés. Ez nem tenne jót a kormány tekintélyének.


2. Az MTA-nak komoly nemzetközi kapcsolatrendszere van, jelentős személyeket és testületeket tudnak megszólaltatni. nem véletlen, hogy Lovász is a lehető legjobbkor kapott nagy nemzetközi kitüntetést. Nem egy hónappal korábban, vagy egy hónappal későbben.


3. Itthon az MTA különböző bizottságai testületi állásfoglalásokat fogalmazhatnak meg, tanulmányokat jelentethetnek meg mindenről amit a kormány csinál. Bőven lenne muníciójuk és a média is boldogan lubickolna benne itthon is külföldön is.


4. Az akadémikusok és MTA nagydoktorok tekintélyes személyiségek hatással tudnak lenni a közvéleményre, közvetlen környezetükben és szélesebb körben is, nagyon nagy ellenpropagandát tudnak kifejteni és rejtetten kampányolhatnak a Fidesz ellen.

2019. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Én nem így látom. Teljesen mindegy már, hogy végül elveszik-e az intézményeket vagy sem.


Teljesen mindegy már, hogy mit csinál a kormány. Az MTA most már mindent elkövet, hogy tönkretegye. Ebből már nem lehet visszakozni. Legfeljebb, ha Orbán leváltja Palkovicsot és megteszi bűnbaknak, de talán már akkor sem.


Ha már egy volt fideszes miniszter is támadja Palkovicsot:


[link]


Jogász akadémikusok, volt miniszterek nyíltan fenyegetik:


[link]


[link]


Feltárják személyes dolgait:


[link]


Kormányellenes tüntetések vannak az akadémia mellett itthon és külföldön (nyilván nem szervezés nélkül):


[link]


Külön társadalmi szervezetet hoznak létre a kormány tervei ellen:


[link]

2019. febr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Legális Technocol ***** válasza:
47%

Semmi szükség, hogy az MTA uralkodjon a magyar tudományos élet élén. A legtöbb országban a tudományos akadémia egy kis társaság, ami évente kioszt pár díjat meg ösztöndíjat meg tudományt népszerűsít és ennyivel bezárul a feladatköre. A magyar meg arról szól, hogy a feltörekvő kutatók azon versengenek, hogy ki tud aktív évei során legtöbb cikket publikálni, majd ha öregek lesznek és elbutulnak akkor kapnak ezért akadémiai címet meg szociális ellátást (beleértve az özvegyeiket. Az MTA tagok nagy része már annyira öreg, hogy nem is képes tudományos életet élni (a rendes akadémiai tagok átlag életkora 74 év, ami egy nyugdíjasklubnak is tiszteletére válna).

Ami az USA-ban van pl. National Acadmey of Sciences néven az egy kis tudományos fórum, s lám mellette mégis virágzik a tudományos élet. Se Einsteinnek, se Fenymannak, se Neumann Jánosnak nem kellett soha a saját egyetemén kívül bármiféle akadémiának bizonygatni a munkája sikereit. Afelől sincs kétség, hogy a magyar kutatóintézetek ne lennének jó helyen egyetemi kézben.

2019. febr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Az MTA még a teljesen fideszpárti határon túli magyarokat is maga mellé tudta állítani:


[link]


[link]


Pedig a Fidesz nagyon sokat kedvezett a határon túli magyaroknak.

Lehet, hogy a tudósok külön-külön jelentéktelenek, de végül is az ország legjobban képzett emberei és ha egy erős szervezet összefogja őket, akkor az igenis komoly politikai erő. A tudósok egyébként is mindig a liberális eszmék és a globalizmus felé hajlanak, tekintve, hogy nemzetközi környezetben mozognak.

2019. febr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Afelől sincs kétség, hogy a magyar kutatóintézetek ne lennének jó helyen egyetemi kézben."


Amiknek a többségük véletlenül pont Budapesten van. Valahogyan nem hallani híreket, hogy komoly összegeket szánnának egyetemek fejlesztésére.

2019. febr. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Legális Technocol ***** válasza:
69%

Azért nem hallasz egyetem fejlesztésről híreket mert már most is óriási összegeket kapnak a felsőoktatási intézmények, nincs mire panaszkodniuk. Ha pedig az MTA székelye is Budapesten van, akkor nem tudom miért lenne baj, hogy a kutatóhelyek egy része is oda kerülne. De egyébként az utóbbi időben több egyetem is bizonyította, hogy nem okoz nekik problémát vidéki vagy más településen levő intézeteket üzemeltetni: lásd ELTE - Szombathely, SZIE - Gödöllő, EKE - Gyöngyös, stb..

Az egyetemi oktatók különben is túlterheltek - nem tudom miért lenne az baj, ha a kutatóintézetek tudományos munkatársai például besegítenének az oktatói feladatok ellátásába. Az nem fair, hogy egy tudományterületen amit mondjuk 80 ember ismer magas fokon idehaza 30 megszakad az oktatásban és alig marad ideje publikálni vagy katedra nélküli évet tölteni, másik 50-nek meg egyáltalán nem kell kivenni a részét a tudás átadásából, elég ha azon panaszkodik, hogy az egyetemen hülyeséget oktatnak. A tudományos világ elitjéből is gyakorlatilag mindenki aktívan oktat. Persze nyilván vannak olyan pozíciók meg olyan jellemek, akiknek ez nem megy - azokat tiszteletben kell tartani a kutatóhelyek új üzemeltetőinek, de nem látom mi rossz lenne abban, ha a Matematikai Kutatóközpont az ELTE-hez a Közgazdasági meg mondjuk a Corvinushoz kerülne. Oké, ha mondjuk valakit a BME-hez csatolnak az nyilván szopás, de alapvetően egyetemi kezelésben ugyanakkora szabadságot kaphatnának ezek az intézetek, mint a begyöpösödött MTA alatt.

2019. febr. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!