Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyen hozzáállással miért...

Ilyen hozzáállással miért csodálkozunk, hogy itt tart az ország?

Figyelt kérdés

Amikor beszélgetés közben szóba kerül, hogy a fideszesek mindent ellopnak, az emberek 95%-a (saját felmérés) azt mondja:


„Jól csinálják. Én is ellopnám a helyükben.”


2019. febr. 17. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Akinek ilyen ismerősei vannak, az ilyen választ kap.

Az én ismerőseim azt mondják, hogy a demokrácia ezzel jár (lopás + hülyítés), de a fideszesek legalább nem barmolják szét országot.

2019. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Nézd meg a Facebook idióták #28-at Youtube-on, Radics Peti videói között. Most nem tudom belinkelni, mert telóról vagyok, de siralmas...
2019. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Jézus Mária!
2019. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Ezt a hozzáállást lehet tovább nyomatni, de akkor tényleg nem kell csodálkozni hogy itt tartunk. Ami sokkal szörnyűbb hogy a tenni akaró, világlátott, nyitott fiatalok (az én korosztályom, én 1990-es vagyok) elmennek innen. Aki 1-2 év alatt valamennyire össze tudja itthon szedni magát és az én koromban van, ergo nem köti ide gyerek, párkapcsolat az megy innen. Elvesztjük a polgárosodni akaró társadalmi rétegünket.


Lehet hogy van gazdasági növekedés, mert van, de abból sajnos az átlag ember keveset érez. Ellenben az ingatlan árak a csillagos eget verdesik. A jegybanki alapkamat nem tartható örökké ennyire alacsonyan, 1-2 éven belül emelni fogják, ami áremelkedéshez fog vezetni. A közélet pocsék, ha nem a kormány fenekét nyalod, jobb esetben hülyének tartanak, rosszabb esetben ellehetetlenítik az életedet. Vidéki kistelepülésen meg búcsút is inthetsz a közmunkának meg a segélynek.

2019. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Magyar mentalitás is ilyen! Mindent ellop/elkövet hogy neki legyen jó... Ha nélkülözünk minden össze esküvés elméletet vagy az emberek hülyék, hogy mindig megszavazzák a Fideszt vagy az ellenzék nagyon béna.
2019. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

amikor Ázsiában dolgoztam az itthoni fizetésem tízszereséért, ott az volt a normál fizetés. Ott pénzt is kezeltem, és egy idő múlva feltűnt, hogy arrafelé sem szentek élnek.


Ez, amit itt sérelmeznek, és lopásnak neveznek, máshol is van ám, csak csendesebben.


Megnyugtatásként jelzem, itt szinte éppenhogy csak lopogatnak, néhány fínom művelt ország elöljáróihoz képest.

2019. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Milyen érdekes, hogy miután mindent elloptak, még marad pénz béremelésekre, adócsökkentésekre, építkezésekre, fejlesztésre.

Ki kéne már találni valami újat.

2019. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

hát elég furcsa közegben mozogsz, ha ilyen felmérési statisztikát készítettél (ha ugyan nem lódítanál)

A mi beszélgetéseink alkalmával nem kerül ilyen szóba, hogy "Mindent ellopnak" és nincs ilyen válasz, hogy "jól csinálják." és főleg nincs ilyen, hogy "én is ellopnék" bármit is. Melyik bolygóról írsz?

2019. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát erre mit mondjak? Olyan az életed amilyen vagy. Ez is mehet a közhelyek közé 👍
2019. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
Én ezt a mentalitást kizárólag fideszesektől tapasztaltam, ők meg mostanra tudjuk sajnos, hogy mi fán teremnek erkölcsileg.
2019. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!