Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor éreztétek szabadabbnak,...

Mikor éreztétek szabadabbnak, vidámabbnak és boldogabbnak magatok, most vagy a régi rendszerben?

Figyelt kérdés

Tehát azokat kérdezem akik szintén éltek és dolgoztak a szocializmusban.

Bár megvan a lehetőségem arra hogy szabad legyek, szabadabb mint a régi rendszerben, mégis borzalmas nézni a sok elkeseredett embert az utcákon.

Szinte mindenkitől azt hallottam hogy a régi rendszer jobb volt. Először nem szívesen hallottam ezt, hisz a szüleim közönséges rabszolgák voltak a TSZ-ben. Mégis, annak idején mindenki vidám volt, a keleti blokk legvidámabb országa voltunk. Hogy a tökömben lehet egy demokráciát így elqrni? Ezt tanították valahol?

51/F



2019. febr. 17. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Apám szokta folyamatosan felhozni, hogy a 80-as években ő és a nagyapám mindenből pénzt tudtak csinálni, aztán az unokatesóival és a haverjaival álltak mindig össze és úgy vállaltak el fakitermelést, nyulakat tartottak, málnát-ribizlit szedtek, stb.

Annyit kell róla tudni, hogy falusi és a szomszéddal jártak tavaly is erdőre, de annyit kellett befizetni a kitermelt fára az erdészetnek, hogy szinte azonos árba volt, mintha IFA-val kihozatta volna magának és még dolgoztak is vele vagy 20 napot ketten. Erről azt mesélte, hogy a szocializmusban, ha magadnak termeltél fát, akkor körülbelül a negyedét kellett kifizetni annak az árnak, mintha vette volna, ha pedig gyéríteni voltál, akkor ingyen hazavihetted, amit kivágtál, még meg is köszönte neked az erdészet, hogy megcsináltad helyettük.

Nevetséges, de így elbeszélések alapján a Kádár-rendszer vége sokkal szabadabb és kapitalistább volt, mint a jelenlegi rendszer, mert mindenből pénzt lehetett csinálni, az állam pedig alig ellenőrizte, hogy mit művelsz.

2019. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Hát igen, amíg a hitelt csak felvették és nem törlesztették, tényleg vidám barakk voltunk. Kíváncsi lennék, mit csinált volna Kádár bácsi, ha 85 milliárd euró törlesztőrészleteit kellett volna fizetnie.
2019. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a 80-as évektől élem az életet. Nincs nagy különbség számomra benne. A net az jó, hogy van, bár módjval kell használni:), de hiába van mindenféle dolog, kütyü, étel, stb., nem érdekel.
2019. febr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki még fiatal volt akkor az a szocillizmusban.
2019. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
A régi rendszerben még gyerek voltam ennyiből jobb volt.
2019. febr. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy a régi rendszerben voltam fiatal. És most is szívesebben élnék a régi rendszerben. Elmehetnék 55 évesen nyugdíjba, és még meg is élnék a nyugdíjamból.
2022. febr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!