Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igazából miért van, hogy...

Az igazából miért van, hogy Magyarországon ugyanaz az élelmiszer 2*-3* olcsóbb mint Londonban, vagy Berlinben? Ha nálunk van egy csomó állitólag felesleges adó.

Figyelt kérdés

Összességében tudom, hogy az angolok, németek mennyivel keresnek többet és hogy mennyivel drágább kint a szállás és az élelmiszerek...

Mindennel együtt azért egy ugyanolyan pozicióban dolgozó Londoni vagy Berlini ember magasabb színvonalon él mint egy Budapesti.


Viszont ha adókban is nekünk van az egyik legtöbb európában, akkor az hogy jön ki, hogy mondjuk ugyanazon márkajú, tipusú sajt ami itt 300 forint, kint 850 (átszámítva), stb.?


2019. febr. 24. 04:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
Úgy, hogy nem mindegy, mennyit kell kiperkálni az alkalmazottaknak. Mondjuk, én pont nem vettem még észre ilyen szélsőséges különbséget az ottani és a magyar élelmiszerárak között.
2019. febr. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Csak az a baj, hogy ez nem igaz. Berlin-ben a bolti árak olcsóbbak, ráadásul jobb minőségű termékeket is lehet kapni. London-ban is csak kicsivel drágábbak, viszont ott már ez tényleg a nagyon magas bérszínvonallal indokolható, tehát egy árufeltöltő keres kétszer annyit mint itthon egy csúcsértelmiségi.
2019. febr. 24. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

De nem olcsóbb 2-3-szor, sőt van ami ugyanannyi. Átlagban ilyen 20-50%-al drágábbak mint Magyarországon. Ami különbség van, az pedig valóban a humán költség, drágább a rakodás, a szállítás az áruházi költség, és persze az előállítás is, mert mindenki többet keres.


Tehát a kérdésedre a válasz, hogy rögtön egy torzítással indítasz, mert közel sincs ekkora differencia, amiről írsz, a jóval kisebb valós különbséget pedig a bérszínvonal magyarázza.

2019. febr. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

kenyér (fehér) (500g)

Budapesten 230 Ft

Londonban 615 Ft

Berlinben 440 Ft


Fehér rizs (1kg)

Budapesten 350 Ft

Londonban 1,040 Ft

Berlinben 550 Ft


Alma (1kg)

Budapesten 335 Ft

Londonban 1,105 Ft

Berlinben 745 Ft


Narancs (1kg)

Budapesten 390 Ft

Londonban 930 Ft

Berlinben 740 Ft


Paradicsom (1kg)

Budapesten 555 Ft

Londonban 1,080 Ft

Berlinben 790 Ft


Hagyma (1kg)

Budapesten 240 Ft

Londonban 615 Ft

Berlinben 420 Ft


Ásványvíz (1.5 liter)

Budapesten 115 Ft

Londonban 510 Ft

Berlinben 185 Ft


McMenü McDonaldsból

Budapesten 1,500 Ft

Londonban 2,195 Ft

Berlinben 2,225 Ft

2019. febr. 24. 06:16
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

Honnan ez a statisztika? Miért nem valós adatokra hivatkozol?


A tesco angol rendelős honlapjáról:


80 dkg fehérkenyér 1,15 font

1 kg rizs 0,45 font

1 kg alma 1,5 font

A narancsot valamiért darabszámra mérik, így 0,2 font/db

Paradicsom 2,1 font/kg

Hagyma 0,85 font/kg

Víz 6db/3font tehát 0,5 font/palack


McMenü az adatok alapján: 5,19 font (ez a nagy!)

[link]


Németországban pl. a Billát vizsgálva:

Kenyér 3 eur/kg tehát 1,5 eur/0,5kg

Rizs 1,4 eur/kg

Alma 2,3 eur/kg

Narancs 1,15eur/kg

Paradicsom 1,5 eur/kg

Hagyma 1,3 eur/kg

1,5l 0,25 eur


McMenó 7,4 euro.



Sehol nem látom a 2-3x-os különbséget.

2019. febr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Dehát ezek majdnem annyibe kerülnek mint írtam, csak nem számítod át... Most ha a Billában van rizs ami 1.4 euro ami 445 ft, akkor tényleg olyan hihetetlen, hogy az átlag 550?

Budapesten meg átlagosan 350, az nem azt jelenti, hogy 250-ért lehetetlen találni.


Amúgy egy árösszehasonlitós oldalról vannak az árak, a magyar buszjegyre pl. helyesen írja, hogy 350 Ft szóval szerintem reális a többi is.


Meg saját tapasztalat is, mert mindkettő varosban jártam már, igaz mondjuk hogy rövid ideig.

2019. febr. 24. 08:17
 7/27 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, jól kisarkítottad a phaszba a számokat. Budapesten mindenre a lehető legolcsóbbat írtad, kint meg a felső határt adtad meg mindenhol, nem figyelembe véve a minőség közötti óriási különbségeket még így is. Szerinted miért van az, hogy az osztrák határ mentén élők járnak már ki Ausztriába nagybevásárolni, és nem fordítva? Régebben fordítva volt. Továbbá szintén egy Ausztriában élő ismerősöm is amikor hazajön a rokonaihoz panaszkodik, hogy itt minden milyen drága a boltokban. Nem nagyon lehet itthon már spórolni azzal sem ha magadra főzöl. Kint a szolgáltatás árak azok amik drágábbak, de nekik ez nem számít, mert a bérek is olyanok. Itt meg a magyar eszi a szart, mert csak arra van pénze, kivéve egy szűk gazdag réteget akiket a Fidesz szarrá támogat.

Összességében kint sokkal jobban tudsz élni, minden szempontból.

2019. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kint magasabb színvonalon lehet élni azonos munkával... De a kérdés nem ez volt.


Az árakat meg mint már írtam, nem én találtam ki.

És magyarból sem a legolcsóbbak vannak feltűntetve hanem az ÁTLAG.

2019. febr. 24. 08:50
 9/27 anonim ***** válasza:
Azt még senki nem írta, hogy azon kívülhogy ott a kereset is több, mi van az élelmiszerekben. Én nem vagyok biztos benne, hogy nálunk ugyanazok az összetevők, ugyanolyan arányban, mint a külföldi élelmiszerekben. Ennek pedig pont az az oka, hogy itt nem tudják megfizetni a minőséget az emberek, ezért a gyártók ugyanazt silányabb minőségben dobják nálunk piacra. Nálunk is van 500-600 Ft-os kenyér, de az átlag csóró magyar nem ezt veszi.
2019. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%

Kint jobb minőségű a gyógyszer is ezért drágább. Haverom gyógyszerész, itthon a gyengébb-szemetebb cumót rakják bele kint a jobbat.

Azért ez is fontos ám.

2019. febr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!