Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy Magyarországon 2021 től örökös nyári időszámítás lesz?

Figyelt kérdés
Eu-ban megszavazták az óra átállítás eltörlését de csak 2021 től lesz érvényes, Magyarország jelezte hogy nyári időszámítást választja. Szerintem ez rossz ötlet az eredeti téli volt, illetve Oroszországban próbálkoztak nyárival de a reggel 9 kor sötétség növelte depreszziósok és balesetek számát, ezért átálltak télire újra.

2019. márc. 26. 22:37
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
50%
Én örülök neki, sokkal jobban szeretem a nyárit... Már most is várom, hogy legyen végre átállítás.
2019. márc. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
79%
Nekem tökmind1 csak ne keljen álligatni azon a héten mindíg olyan vagyok mint egy falhozvert lóf....
2019. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
71%

Marhaság. Egyrészt - a téli volt előbb.

Másrészt télen majd fél tízkor kel a nap? Akkor ugye az utak le lesznek takarítva? Mert így is elég veszélyes néha a téli munkába/iskolábamenet. De jó lesz, ha még annyit sem fogunk látni, mint eddig.

Tény, hogy nyáron a téli nem jó, de mégis elviselhetőbb és kevésbé balesetveszélyes a nyári időszámításnál (télen).

2019. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
50%
Ez is az EU hibája, már csak az hiányzik, hogy tényleg bevezessék az arab számokat.
2019. márc. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
39%
Jó lenne már, ha valóban rendeződne, egységesülne ez a téma.
2019. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
46%

Örülök neki, hogy a nyári időszámítás marad.

Nem az számít melyik volt előbb, hanem hogy nekünk melyik a hasznosabb!

Gondolj bele, hogy télen most is sötétben mész dolgozni és sötétben mész haza, mert olyan rövid a nappal. Hogy ez most 1 órát tolódik, az nem változtat ezen. Csak délután egy kicsit később fog lemenni a nap, az iskola végén még világosban tudnak hazamenni a gyerekek.

Azonban nyáron rendkívül fontos, hogy reggel, amikor kel a nap, akkor hány óra van. Átlagos meleg nyári napon reggel 7-8 órakor már csukni kell az ablakokat ha azt akarjuk, hogy megmaradjon az éjszaka lehűlt fal és ne meleg jöjjön be a lakásba. Ha a téli időszámítás lenne, akkor ez már 1 órával korábban megtörténne. Most reggel van idő még a munkahelyen beérkezés után szellőztetni, de ha 1 órával eltolnánk, akkor mire bemegyünk az iskolákba, munkahelyekre már meleg lenne. Korábban kezdődne a nagy meleg is, nem 11-től kellene árnyékba húzódni, hanem már 10 órától a strandokon is. Este meg, amikor nyáron annyi szabadtéri programlehetőség van, sokkal korábban sötétedne.

2019. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
68%

Az óraállítás eltörlése a rossz ötlet, éppen azért volt, hogy így a téli csúcsforgalom idején ne teljes sötétségben legyen a jeges utakon az összes autó meg gyalogos, és buszok és stb. nyáron meg kitolták egy órával a szabadban tölthető időt.

Elmondom nektek előre, hogy majd szépen visszahozzák az órállítást azzal, hogy pl. az iskolákban télen 9-től lesz tanítás, ugyanígy a közintézményeknek, valószínűleg a gyáraknak is lesz nyári-téli külön beosztása. Több országban, ahol nincs óraállítás így csinálják, csak kérdem én, akkor nem jobb egységesen órát állítani? Na mindegy látom sok hülye szerint nem.

Akinek baja van az óraállítással az nem érti meg, hogy alapból a józan ész szülte megoldás volt, az eltörlése a hülyeség újabb diadala. és bocs nem hat meg, hogy pár embere most majd így jobbat tud csicsikálni, a többségnek, akinek nem csak a szunyika fontos annak ez rossz, ha a téli időszámításban maradnánk az is szar volna, csak más miatt, a legközelebb a bioritmusunkhoz pont az óraállítás áll ezen a szélességi körön.

2019. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 Estádio de Felchút ***** válasza:
30%

Szerinted rossz ötlet. Rendben. Köszönjük. Nem igazán érdekel minket, de tudomásul vettük.

Éljen a nyári időszámítás :P

Mellesleg: hogy lehet valaki annyira nyomorék, hogy hetekig agonizál amiatt, hogy október, illetve március utolsó vasárnapjának hajnalán plusz-mínusz egyet tekerünk az órán?

2019. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
73%

Ökörség, alapvetően EU-párti vagyok de ők is tudják fullba tolni a kretént, ez is jó példa erre. Igen király lesz mikor decemberben még reggel 8-kor is korom sötét lesz, hurrá de jó is az, közben 6-kor már ugyanúgy sötét lesz. Nem értem mi a fitymáért kell minden működő, jól kitalált dolgon kényszeresen változtatni állandóan mint valami kényszerbeteg. Feltételezem anno nem szórakozásból találták ki az óraállítást. Amúgy meg ilyesmiről miért nincs népszavazás? Most olyasmit nyomnak le sok ember torkán amivel nem értenek egyet.

Ez megint csak bizonyítja hogy minden politikus, párttól, nemzettől és oldaltól függetlenül kártékony, élősködő véglény, akik állandóan valami "látványosat" akarnak csinálni mert amúgy semmi hasznuk de cserébe nagyon sokba vannak.

Aki ezt megszavazta azt kipaterolnám az Északi-sarkra télidőben, ha ennyire szereti a szélsőségeket.

2019. márc. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
62%

'már csak az hiányzik, hogy tényleg bevezessék az arab számokat.'


Mert szerinted a mostani számrendszert kik hozták be anno?

2019. márc. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!