Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít középosztálybelinek...

Ki számít középosztálybelinek a magyar társadalomban?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem hogy akinek van megtakarítása saját lakása autója annak számít. De mégha így is van akkor is inkább alsó középosztálybelinek.

Akkor ki számít gazdagnak?



2019. ápr. 15. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ki számít gazdagnak?"


Pl. a Lölö.

2019. ápr. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
A középosztálybelinek manapság már szinte senki se számít. Van a fényűző életet élő felső tízezer, meg van a 9 millió csóró aki máról a holnapra él.
2019. ápr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Amit említesz, hogy saját lakás és autó, illetve megtakaritás az bőven középosztálybeli. Alsó középosztálybeliek jellemzően diákok, pályakezdők és az idősek, akik épp hogy valamennyit félre tudnak rakni.

Szegénynek számítanak a nagyon alacsonyan képzett és minimálbér alatt keresők vagy kevés munkalehetőséggel rendelkező kisebb községek lakói. Ezek az emberek munkásszálókban, szociális otthonokban vagy zsúfolt ingatlanokban élnek, épp hogy fedezve saját életvitelüket.

A gazdagabbak általában valami nagyobb jövedelmező befektetéssel rendelkeznek, több ingatlanuk van, komoly beosztásuk, jó vállalkozásuk vagy magas tőkéjük. Havi jövedelmük kb 1 millió Ft felett van.

Hozzáteszem, a szegénység relatív, de általánosságban így a jellemző.

2019. ápr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Véleményem szerint az tartozik a felsőosztályba, aki nem bérrabszolga, nem a munkából él, hanem a vagyonából. Kiadja a lakásait, a földjeit, akár több cég tulajdonosa, amiknek a vezetését se feltétlenül saját maga végzi. Tehát már elég gazdag ahhoz, hogy különösebb erőbefektetés nélkül is tovább gyarapodjon, mint egy fekete lyuk. Az idejét leginkább a saját tőkéjének menedzselésével tölti.


Ezzel szemben a középosztálynak bár van saját egzisztenciája, azonban a vagyona legfeljebb arra elég, hogy szinten tartsa magát. Emiatt a többségük munkát vállal, leginkább képzett szakemberek, vagy magasabb beosztásban dolgoznak, azonban a munkájuk az életben maradásuktól független: az ebből származó jövedelmük nem a hiteltörlesztésre vagy a napi kenyérre megy el, hanem luxuscikkekre költik vagy befektetési jegyeket vásárolnak.


Mindenki más a legalsó társadalmi réteghez tartozik, szerintem. Sok jól kereső ember tartozik az alsó társadalmi rétegbe is, például a diplomás pályakezdők, akiknek még saját lakásuk sincs, viszont a karrierjük felfelé ível. Az viszont tény, hogy Magyarországon az emberek túlnyomó többsége borzalmasan bánik a pénzzel, rengeteg alsóoszálybeli embert látok használt bmw-vel és iphoneal villogni. Saját lakás nélkül nagyon rizikós ilyen életszínvonalon élni, ettől még őket a bérrabszolgák köré sorolom.

2019. ápr. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt még gyorsan hozzátenném, hogy a modern társadalmak problémája leginkább ez. A felsőosztály nagyon könnyen magába szippantja a középosztálybelieket, akik onnan már nem fognak kikerülni. Ugyanígy a középosztály nagyon könnyen elveszítheti a saját egzisztenciát és visszaeshetnek a legalsó szintre, ahonnan nagyon nehéz a középosztályba visszakerülni.

Emiatt van az, hogy nagyon kevés ember tartozik a középosztályba, mert rendkívül instabil.

2019. ápr. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Jövedelmi szempontból a középső hat decilis számít annak, azaz ahol egy háztartásban az egy főre eső jövedelem havi nettő kb. 60 - 125 ezer közé esett 2016-ban.


Most olvastam, hogy az OECD szerint ez a nettó 120 - 320 ezer közötti jövedelműeket jelenti.

2019. ápr. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a középosztálybeliek pl a szüleim: saját ház, nyaraló, két kocsi, biztos jövedelem, nulla hitel, de nem élnek luxus körülények között.


Alsóközéposztály vagyok én és a párom, saját lakás, saját kocsi, de hitelre lesz házunk, biztos jövedelem, de azért meg kell nézni mire költünk. Nyaralni évente egyszer el tudunk menni.

2019. ápr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mire mész ha vissza állitot a sorkatonaságot?

Semmire még több ingyen élőd lenne


Ebböl az országból olyan szép erős országot lehetne építeni hogy csak na

mi kell hozzá:

-a gondolkodás mód megváltoztatása megszüntetni azt hogy de hát a másik is szemetel én mért ne,megszüntetni azt hogy az állami pénzeket lehúzzák

- a korrupció csökkentése

- a politikusok legyenek vissza hívhatók igy talán tennének is valamit

- igen is szigorú törvények itt nem arra gondolok hogy ha biciglizel és nincsen láthatósági mellény rajtad ész nélkül fizess hanem aki lopott börtönbe és ott dolgozza le amivel tartozik

- oktatásba a tudást vissza állítani

- egészségügyet rendbe tenni

2019. ápr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

A középosztályt a kilencvenes évek vége után módszeresen felszámolták.

Mára vannak a szegények, akik napról napra élnek és nem tudják, miből fizetik a csekkeket, meg vannak a tehetősek, akik jól keresnek, házuk, kocsijuk, miegyebük van, valamint vannak a gazdagok, akik bármit megtehetnek.


Aki középosztály volt, az vagy felkapaszkodott, vagy lecsúszott.

2019. ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mi felső középosztálybeliek vagyunk. Van egy nagy házunk amin van még körülbelül 1 millió (ami az értékéhez képest eléggé kevés) hitel. Napi szinten használnak a szüleim 2 autót amik újonnan lettek véve még régebben, de nem nagy értékűek (3 és 4 millió körüliek voltak ha jól tudom). Telik minden évben külföldi nyaralásra. Tudunk sokat költeni ételre, italra, szórakozásra. Szerintem ez olyan felső középosztálybeli élet. A gazdagok inkább a jól menő vállalkozók.
2019. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!