Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ausztria fejlettségbeli...

Ausztria fejlettségbeli előnye ma is képes egy gyereket úgy traumatizálni mint engem öt-hat évesen 1989-ben?

Figyelt kérdés

Emlékszem, amikor először mehettünk Ausztriába családommal, komolyan traumatizálta gyerekkoromat. Pusztító sóvárgást és irigységet okozott gyermeki lelkemnek, hogy ott mennyivel több lehetőség van élményekkel feltöltekezni, a boltok, játékboltok végeláthatatlan kínálata előttem ismeretlen volt.


Az ausztriai élmények rányomták a bélyegét az itthoni gyerekkoromra, elégedetlen voltam saját hazám legtöbb dolgával. Szerencsére mára ezt kinőttem, és képes vagyok az egész dolgot történelmi kontextusban madártávból szemlélni, ma már otthonosan érzem magam Magyarországon, nem szeretnék már külföldön lakni. Úgy gondoom, hogy nem vesszük észre, de nagy utat tettünk meg 30 év alatt, hogy jobb helyen éljünk.


Ma 2019-ben kisfiam ugyanebben a korban van, azonban családunk életszínvonala immár szerencsére nem igazán tér el egy átlagos osztrák családétól. Lehetősége van már itthon is megszerezni csaknem minden olyan élményt, amit én 1989-ben csak Ausztriában gyűjthettem be.


Úgy gondolom, hogy emiatt kisfiam már nem fog úgy traumatizálódni Ausztria fejlettségbeli előnyétől, mint én.


2019. ápr. 18. 16:37
 1/6 Molyember ***** válasza:
60%
Így van, a fiad mindent megkaphat, amit te megkaphattál volna '89-ben Ausztriában. Csak most 2019 van.
2019. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jobb minőségű alapanyagokból vannak ugyanazok a termékek mint itthon plusz pl ásványvízből külön sor van sok választékkal de am kb hasonló mint itthon a spar egy átlag osztrák bolt. Fizetésben pl 3 szoros alaphangon nettó. A lakhatás az viszont drágább ha egyedül elne az ember.


Na mind1 termékválasztek kb majdnem azonos. Azért pl egy játékboltban szerintem ezerszer több lego meg hasonlo kaphato mint itthon de nem sokkal másabb.

2019. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Mi a kérdés?
2019. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Ausztria nem azért annyira fejlett, mert Nyugaton van, hanem azért, mert germán ország, és a germánok ilyenek.


Nézd meg Ausztriát, Németországot, Hollandiát, meg a Skandináv országokat, egy ilyen "blokkot" alkotnak amin belül minden ilyen sci-fisen néz ki.


Viszont ezek után nézd meg Olaszországot, Franciaországot, Spanyolországot, Portugáliát, és Belgiumot. Ezek már nem sokban térnek el Magyarországtól, a 80-as években még nagyobb volt a hasonlóság pl. láttam 86-os fotókat római meg párizsi utcákról meg nem mondtad volna, hogy nem nálunk lőtték a Blaha melletti kis utcákban.


Tavaly jártam Délolaszban, ott vidéken nemhogy magyar, de egyenesen román körülményekkel találkoztam.

2019. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
4 es ez igaz de a mai liberális világban ez nem polkorrekt megállaoítás
2019. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem most is ér trauma, mikor meglátom az öcsém (nyelvtudást és képzettséget nem igénylő) munkájáért kapott fizetési papírjait.
2019. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!