Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem mond le a kormány?...

Miért nem mond le a kormány? Megint rajtunk röhög Európa!

Figyelt kérdés

Főoldalon hozott le egy cikket az Economist az orbáni forradalomról.


"Magyarország kormánya szerint az országban tavasszal forradalom volt. Márpedig általában, ha valahol forradalom van, azt észre szokták venni, nem kell 50-szer 70 centiméteres nyomtatványokon közölni. Másrészt bár a választáson a Fidesz történelmi méretű elsöprő győzelmet aratott, forradalomról nem volt szó a kampányban.


* Itt vagyok jelenleg

* Címoldal

* Közélet

* Politika

* Az Economist címoldalán a magyar kormányrendelet


KÖZÉLET / POLITIKA

Az Economist címoldalán a magyar kormányrendelet

2010. 7. 5. 15:10|Utolsó módosítás: 2010. 7. 5. 15:44|Közélet » Politika

Az Economist címlapján hozott egy blogbejegyzést - Magyarország: a forradalom, ami nem volt címmel - a pénteken megjelent kormányhatározatról, amely az államigazgatási szerveknek előírta, a kormánytól független állami szervezeteknek pedig javasolta azt, hogy helyezzék ki az úgynevezett nemzeti együttműködésről szóló politikai nyilatkozatot.

Mik ezek?

Mik ezek?

×


A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - iWiW, Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy

oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.


"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon

egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is

látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt

egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is

megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)


"Megosztás az iWiW-en" gomb. Ezzel a gombbal a legnépszerűbb magyar közösségi oldalon, az iWiW-en tudsz tartalmat

megosztani. A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.


Mint írják, Magyarország kormánya szerint az országban tavasszal forradalom volt. Márpedig általában, ha valahol forradalom van, azt észre szokták venni, nem kell 50-szer 70 centiméteres nyomtatványokon közölni. Másrészt bár a választáson a Fidesz történelmi méretű elsöprő győzelmet aratott, forradalomról nem volt szó a kampányban.


Hol volt, hol nem volt

Az Economist főoldala



A kormány teljesen rossznak állítja be az elmúlt húsz évet, pedig annak ők is aktív részesei voltak – figyelmeztet a poszt. A szerző szerint ha törvényben megírják, hogy forradalom volt, a Fidesz múltjának megítélésén az sem változtat. Az új magyar kormány nagy lendülettel látott munkához, ám az ország rendkívül feszült az elmúlt négy év után, és a Fidesz nagy népszerűsége könnyen elutasítottságba fordulhat, ha nem történnek hamar érzékelhető változások. "


[link]


Ez nem az első alkalom,egy hónapja is rólunk cikkeztek :

[link]


2010. júl. 5. 16:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Az lenne a jó, hogyha kilépnénk az EU-ból, létrehoznánk a Magyar Császárságot és alkotnánk valami forradalmit: Egy jól működő diktatúrát, ami példamutató lehetne a "demokratikus" EU-nak.
2010. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
5%

ne viccelj, röhögnek a markukba, és nem csak európa hanem az egész világ röhög rajtunk, bár ebben semmi újdonság nincs, hiszen hosszú évek óta röhögnek


szted érdekli ezeket ???

2010. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

"és nem csak európa hanem az egész világ röhög rajtunk"


Szerintem azért van jópár ország, akik irigykedve néznek az itteni életkörülményekre...

2010. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ja, pl. Észak-Korea!
2010. júl. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Hiszitek vagy nem, jobban élünk mint pl. Írország.


Egy ismerősöm már 3 éve kint él, aztmondja állandóan rossz idő van, a boltokban majdnem olyan kicsi a választék, mint nálunk volt a Kádár-rendszerben, az ételek rossz ízűek, az emberek unalmasak.


Azt mondja, ahhoz képest Magyarország olyan vidám hely, mint mondjuk Olaszország, és mindegy, hogy instabliabb a kormány, vagy állandóan balhé van, nem a politikai stabilitástól függ az, hogy az ember mennyire lehet boldog az életben.

2010. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban röhögnek is rajtunk, ha az nem volt elég a lemondáshoz, amit az előző 8 évben művelt a másik kompánia, akkor szerintem ez a mostani nagyon messze van még attól, hogy ok legyen. Sőt.
2010. júl. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Talán próbálj meg egy kevésbé elfogult forrást találni. És ne higgy el mindent, amit az újságok írnak! Bármit ki lehet csűrni-csavarni, és negatív tényként tálalni, még a jó dolgokat is. Ha O.V. maga lenne a megtestesült tökéletesség, akkor is ki lehetne forgatni a szavait!


Írok egy példát:


"A Gyakori Kérdések egyik kérdezője minden bizonnyal feltűnési viszketegségben szenved, hiszen jó oldalnyi szöveget tett fel kérdésnek. Egy külső forrásban megjelent szöveget idézett, ebből is látszik, hogy sem saját gondolata, sem saját véleménye nincs."


"A Gyakori Kérdések egyik kérdezője minden bizonnyal egy jól tájékozott ember, hiszen külföldi cikkeket is olvas. Vitaindító kérdése példaként szolgálhat a sok sekélyes kérdező számára."


Ennek alapján hidd el, hogy Európa nem röhög rajtunk. Valószínű, hogy inkább irigykednek. Nem tudok olyan európai választásról, ahol a választók ilyen mértékben kiálltak volna a változás mellett. Tágabb értelemben ezt igenis lehet forradalomnak nevezni. A forradalom jelenthet áttörést is, és ez a választás minden bizonnyal az volt.


A magyarok nagy többsége, igen nagy többsége emellett a kormány mellett tette le a voksát. Ha rosszul döntöttünk, akkor majd ennek is viseljük a következményeit. Ahogy az elmúlt nyolc évet is elviseltük. Ha pedig kiderül, hogy jól döntöttünk, akkor szuper! :)


Most azonban én azt mondom, hagyjunk nekik időt! Legalább nyolc évet, mint az előző kormánynak. Azután hasonlítsuk össze az eredményeiket és akkor kiderül, hogy valóban röhöghet-e rajtunk Európa. Addig pedig magasról le kell sz..ni, hogy egyes elfogult külföldi források hogyan értelmeznek egy szövegkörnyezetből kiragadott mondatot!

2010. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Az elején még értettem a lépéseiket: Egy olyan közjogi (Alkotmány, választójog, kinevezések srb.) és társadalmi (média, oktatás, egyebek) berendezkedést hoznak létre, amiben ők korlátkan ideig hatalmon maradhatnak. Ezt hívta úgy a nagy vezető még a választások előtt, hogy centrális politikai erőtér, illetve ez lett az úgynevezett nemzeti együttműködés rendszere. De azt már nem értem, hogy miért hibáznak, miért leplezik le magukat ilyen öngyilkos módon már az elején. Bízhattak volna abban, hogy a demokráciaromboló és diktatúraépítő lépéseik úgy-ahogy észrevétlenek maradnak, mert a magyar többség nem ért az alkotmányjoghoz. Nem nagyon tudtam az elején se mit kezdeni ezzel az őrült rendszerváltás, meg forradalom dumával, de gondoltam, majd abbahagyják. Hogy miért kell ilyen ordítva felhíni a figyelmet ezekre a sötét dolgokra, arra sajnos nincs más magyarázat csak az, hogy a diktatúra elemi dolgokban is hibázik, mert nincs visszajelzés, nincs sem belső, sem külső kritika. Ez a kifüggesztés ügy önmagában persze nem olyan nagy dolog, majd csak lenyeljük, illetve kiröhögjük valahogy, csak az a baj, hogy ilyen ordító hibákat fognak más téren is elkövetni, és annak rövidesen súlyos pénzekben fogjuk fizetni az árát.
2010. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%

A kormány nem fog lemondani azért, mert egy-két liberális újságíró gyermeteg hisztit vágott le afölött a rettenetes botrány fölött, hogy némely hivatalokban kitesznek egy hirdetményt. Tudtommal hirdetmény kiragasztása miatt még egy kormány sem kényszerült lemondásra.


A Gyurcsány-kormány kb. 30 százalékponttal növelte Magyarország eladósodottságát. Mit érdemelne Gyurcsány, ha Orbánnak le kell mondania amiatt, hogy a falragasza nem tetszik egyes újságíróknak? Karóbahúzást?


Nem áll jól, ahogy egyesek játsszák a hülyét és nemlétező bolhákból elefántot csinálnak, miközben az előző kormányok valóban súlyos hibáit észre sem veszik.

2010. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 19.36! Lehet, hogy mi és a világ nagy része eltúlozzuk, rosszul látjuk, felnagyítunk egy semmiséget. Nagyon nem érdemes erőltetni ezt a vitát, mert majd az idő eldönti. De meg tudnád mondani, hogy mire volt jó ez az egész?
2010. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!