Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a különleges a magyarokban,...

Mi a különleges a magyarokban, ami kevéssé van meg más népben?

Figyelt kérdés
Ne a nyelvüket mondjátok.

2019. máj. 12. 15:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%
Irigy,rosszindulatú,aljas,negativ.
2019. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Van orosz, görög, osztrák ismerősöm is. De egyik se sír annyit mint egy magyar.


- Továbbá a privát szféra nem ismerete. Ki kivel mikor dug, anyagi dolgok stb. F....szom közötök van hozzá amúgy.


- Intolerancia és rasszizmus Everest méretűen. Szerintem nincs még egy ország ahol ennyire zsigerből gyűlölik az idegeneket,/ melegeket. Meg úgy kb bármilyen másságot.

Költői kérdés egy meleg pár kézen fogva sétál hol verik őket agyon ? Angliában ? Ausztriában ? Németországban ? Magyarországon ?


- A lakkosság több mint fele semmilyen idegen nyelvet nem beszél. Leszámítva Angliát ez sehol máshol nincs így.


- Elképesztő mérető alulképzetség több mint 2 Millió ember van aki csak 8 osztállyal rendelkezik.


- Keres többet 100 Ft-vel kikaparják a szemed.

2019. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

A nyelv.

A hősiesség (48, 56, Pozsony, stb.), tehetség (pl. olimpiai aranyérmekben egy főre vetítve nemsokára elsők leszünk).

Az is ritka, hogy egy nép ennyire nem tud összefogni, saját maga ellensége.

Depresszió, kishitűség.

2019. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
9%

7. 10.

A legtöbb nemzet nem tett, nem kockáztatott semmit a függetlenségéért, vagy igen?


Hogy jön ide a "liberalizmus"? És az eredeti, vagy az átnyomorított?

2019. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%
Pedig mégis csak a nyelv az, ami nagyon sokat számít, mert egyben behatárolja az informálódás mikéntjét és lehetőségét is. Még az az aljas gyanú is felmerülhet bárkiben, hogy azért olyan rossz a magyarok idegennyelv tudása, mert a politika szándékosan a magyarnyelvű információk irányába akarja terelni az állampolgárokat, hogy ne fertőzze meg őket a külföldi (kommunista, kapitalista és általában nem "magyar" gondolkodás, eszmeiség).
2019. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azért ez attól is eléggé függ, hogy kik veszik körül az embert.


Szerintem ilyen állításokat nem lehet a magyarokról levonni, az összes korosztályra vetítve. Például a fiatalok sokkal nyitottabbak az idegenek felé és Európa felé, jobban tiszteletben tartják a privát szférát (hisz nem szeretik, ha nekik is megsértik azt), de nyilván van olyan fiatal, akire épp az ellenkezője igaz.


A közönyösség pedig szerintem épp nem igaz a magyarokra, hisz eléggé szeretnek mások dolgaiba beleavatkozni, ami szerintem egyáltalán nem jó.


Én amiket tapasztaltam a magyarok egy jó részénél:

- Privát szférát a fiatalabb generáció kivételével nem tartják tiszteletben

- Amikor van rá alkalom, akkor csak megy a mocskolódás (nem általánosítani akarok, de az idősebb generációkra a tapasztalataim alapján sokkal jellemzőbb, mint a fiatalabbakra)

- Konzervatívak rengetegen (nem nyitottak a változásokra stb)

- Vidéken túl sokat foglalkoznak az emberrel, Budapesten meg szinte egyáltalán nem

- Túl sokat szeretnek általánosítani (lásd pl. a kérdés válaszait)

2019. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%

Az összetartásról: a fiatalabbak szintén jobbak ebben úgy látom, nő a politikai aktivitásuk, a közélettel is egyre jobban foglalkoznak, tudom, hogy a matek érettségis petíció sokaknál kiverte a biztosítékot, de rengetegen aláírták, azért ez is a jobb összefogást jelenti.


Szolgalelkűség, nincs igény a magasabb bérekre: azért mostanában eléggé sok sztrájk volt, ahol születtek azért eredmények (a legjelentősebb sikeres sztrájkot kiemelvén: Audi Győr).

2019. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
65%
A magyar az egyik legutálhatóbb népek közé tartozik magyar szemmel.
2019. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

18, külföldi szemmel pedig az egyik legszerethetőbb. Mi ugye rendkívül befogadó nép voltunk, rengeteg embert fogadtunk be (pl. kunok, jászok), már a 10. század elején úgy telepedtünk le, hogy nem kiirtottuk az őslakókat, hanem eggyé olvadtunk velük.

Szerintem mi jobbak vagyunk az idegenekhez, mint önmagunkhoz. Az idegenek jó fejnek, kedvesnek tartanak, mi egymást nem.

2019. máj. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Önző, pesszimista, rosszakaró,buta, környezetére nem vigyázó... Tisztelet a kivételnek..
2019. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!