Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire lehet következtetni...

Mire lehet következtetni abból, hogy a DK több embert tudott delegálni a választásokra, mint a Jobbik? A Mi hazánk pedig többet, mint a Momentum?

Figyelt kérdés

Engem nagyon meglep, hogy pont ezek a pártok többet tudnak vagy akarnak tenni a választókért egymáshoz képest.


"A legtöbb delegáltat a Fidesz-KDNP jelentette be eddig, 9777-et,

az MSZP-Párbeszéd 3149-et,

Demokratikus Koalíció 1734-et,

Jobbik Magyarországért Mozgalom 1686-ot,

Mi Hazánk Mozgalom 353-at,

Momentum Mozgalom 175-öt,

Magyar Kétfarkú Kutya Párt 95-öt,

LMP 70-et,

Magyar Munkáspárt pedig egyet."


2019. máj. 20. 14:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy a Jobbik mindig erősen kihangsúlyozza minden egyes megszólalásakor, hogy bennük a "legerősebb ellenzéki pártot" tisztelhetjük.
2019. máj. 20. 14:52
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
A Jobbik lehúzhatja magát a wc-n már. Tavaly április 8.-àn a legerosebb ellenzéki párt volt. Azóta folyamatosan esik a tàmogatottsàga. A dk erősebben kampányol és jobban fog mozgòsìtani. Hogy mennyi eredménye lesz, az kiderul, de több energiát fektettek a kampányba, mint a Jobbik.
2019. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
A Mi Hazánkat nyugodtan számold a Fideszhez, mert az az egyik fiókpártja - így 10-130 fideszes "ellenőr" lesz a választási körzetekbe vezényelve.
2019. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

#2

Nem tudom, hogy feltűnt-e, de a Jobbikot rommábírságolta a Fidesz és nincs semmi pénzük, miközben ők korlátlan erőforrásokkal gazdálkodnak.

Szerinted miért zuhannak szét?

2019. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

A támogatottságnak semmi köze egy párt taglétszámához. Az ÁSZ bírságnak pedig aztán végképp.


Tavalyi választás utáni hónapokban sok jobbikos párttag kilépett, több megyében és megyeszékhelyen kompletten egész alapszervezetek szűntek meg, egyik részük ment a Mi Hazánkban másik fele otthagyta a politizálást. Valószínű nem sikerült pótolni a tavaly keletkezett létszámhiányt, és ez most látszódik meg.

2019. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Én első körben arra következtetnék, hogy a DK-nak idős a szavazóbázisa, illetve van egy kemény magjuk, aki mozgósítható aktivista. Úgy vettem észre, hogy 40-es, 50-es, esetleg 60-as korosztály szokott részt venni a szavazásokon számlálóként.

A momentumnál és a kutyáknál is sok a fiatal aktivista, de szerintem ők kevésbé vevők ilyesmi feladatokra.

2019. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

"A legtöbb delegáltat a Fidesz-KDNP jelentette be eddig, 9777-et"

A nyugdíjasok érnek rá ilyen feladatokra.

És még a DK-ra mondják hogy ott sok a nyugger. :)))))

2019. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

A DK vezetője több pénzt tudott aktivistáknak osztani hogy hozzanak embereket.


Amúgy a nagy vetélytárs mszp leelőzött így is titeket

2019. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

"A támogatottságnak semmi köze egy párt taglétszámához. Az ÁSZ bírságnak pedig aztán végképp."

Tipikus KDNP-süketelés.

Az ÁSZ bírság a működőképesség határára sodorta a Jobbikot, és nem volt olyan szponzoruk, mint a Fidesznek '89-ben a Soros György... mert nélküle nem lenne fidesz.

2019. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

Drága 9-es.



Tudod te mennyi tiszteletdíjat kapnak a pártoktól a szavazóköri delegáltak? Segítek, 1998-ban, 2002-ben voltam delegált függetlenként, és kérdezgettem: Kerek 0 ft-t kaptak, akkor és most is kőkemény 0 azaz NULLA ft-t kapnak, mert ez önkéntes dolog. Nem azért csökkent a Jobbik tagjainak a létszáma, mert X mennyiségű bírságot kaptak a nagyon gonosz ÁSZ-tól, vagy mert nem tudják a kemény 400 forintos tagdíjat fizetni. Az egyszerű aktivista az utcán soha nem látott egy árva forintot se a pártjától, bármelyikben is van, szóval őt nem érinti a bírság, kizárólag a nagykutyákat. És gondolom hogy senki sem amiatt lépett volna ki a Jobbikból mert bírságot kapott volna, hanem a maradék 100 indokból az egyik.


De persze minden az ÁSZ hibája természetesen.

2019. máj. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!