Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt Jobbikosok, mi okozott...

Volt Jobbikosok, mi okozott bennetek ekkora pálfordulást, hogy a szociális és nemzeti Jobbiktól átpártoltatok a neoliberális, nemzetellenes Momentumhoz?

Figyelt kérdés
Fegyőr szerint nagyon sok Jobbikos szavazot megszereztek.

2019. máj. 30. 14:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
65%

Tudsz valami forrást is adni, vagy tényeket, adatokat mondani? Honnan veszed, hogy ki akarja szolgáltatni az országot?


A programjukban éppen az olvasható, hogy nem akarják hogy kiszolgáltatott legyen se Magyarország, se az Unió. Támogatnák a kis és középvállalkozásokat is.


Az egészségügyet sem tennék fizetőssé, sőt, sokkal könnyebben és egyszerűbben elérhetővé tennék, támogatnák a helyi közösségeket is céljaik megvalósításában:


"A Momentum szerint gyakran a helyi közösségek tudják meghatározni, hogy mik a legégetőbb problémáik és mik lehetnek a lehetséges, helyben működő megoldások. Ugyanakkor a kisközösségeknek nem mindig vannak meg a megfelelő erőforrásaik az ötleteik megvalósításához. Ezért helyi szinten ösztönözzük az új és innovatív programokat: ha egy közösség új módszerrel javít a megelőzés vagy az ellátás minőségén, akkor az állam anyagi erőforrásokat és szakmai támogatást fog biztosítani az ötletek kipróbálásához. Sikerek esetén pedig támogatjuk a szélesebb körben való alkalmazást."

2019. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Ez marketing,gyerekek,kell nekik a szavazat.Nem kell elhinni minden egyes szavát Macron fiainak.

Gyurcsány is megmondta,nem lesz gázáremelés,hát nagyon is lett

2019. máj. 30. 14:32
 13/29 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem az volt a kérdés,hogy a Momentum beoliberális e vagy sem,hanem hogy miért pártoltak át
2019. máj. 30. 14:34
 14/29 anonim ***** válasza:
68%

"Ez marketing,gyerekek,kell nekik a szavazat.Nem kell elhinni minden egyes szavát Macron fiainak."


Menthetetlen vagy.. :))) :D


Osztán ki szavát kell elhinni? A bölcs Viktor vezérünkét egyedül? 🤣

2019. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, őszintén, legalább jól megfizetnek ezért?
2019. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
68%

"Ez marketing,gyerekek,kell nekik a szavazat.Nem kell elhinni minden egyes szavát Macron fiainak."


Orbán vezéred szava persze szent igaz? :)

2019. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
79%

Akkor Te milyen jogon állítasz bármit is? Hiszen EP képviselőjük eddig még nem volt, parlamentben sem ültek. Tehát semmit nem tettek meg abból, amit szerinted meg fognak tenni, hallgatni viszont nem szabad senkire, mert marketing.


Akkor Te honnan veszed azokat, amikkel jellemzed a pártot? Milyen tuti biztos hírforrásból tájékozódsz, aminek aztán mindenképpen lehet hinni?


"Talán mert ki akarja szolgáltatni az országot a nemzetközi nagytőkének?"

Kiszolgáltatta? Nem is volt rá lehetősége, csak hallhattad valahonnan. Amit viszont a marketinges-gyurcsányos állításodból kiindulva nem szabad elhinni.


"privatizálni akarta az egészségügyet?"

Semmit nem tett még az egészségüggyel, mert erre sem volt lehetősége. Ezt is csak olvashattad valahol, de szerinted bárki leírhat bármit, szóval ezt sem szabad elhinni.


"Amúgy meg nem az volt a kérdés,hogy a MOMENTUM beoliberális e vagy sem,hanem hogy MIÉRT PÁRTOLTAK ÁT"

Hova pártolt át a Momentum?


A kérdésre egyébként elsőként válaszoltam, de annyi téves információt írtál le a kérdésben és a válaszok között is, hogy muszáj vitatkoznunk vele. Jót akarunk, hiszen nem szeretnénk, hogy a véleményedet hazugságokkal formálják. Azt akarjuk, hogy a tényeket ismerd meg, és azok alapján alkoss saját véleményt. Ezért linkeltünk programot, ezért idéztünk tőlük. Igazad van abban, hogy a tettek fontosabbak, de a Momentumnak eddig nem volt lehetősége tettekre, a programjukban viszont sok megoldást leírtak, amik megvalósíthatóak lennének. Ennek ellenére valakik igyekeznek már most besározni őket.


Mint írtam, azt szeretnénk, ha nem dőlnél be sem te, sem más a hazugságoknak, a propagandának, hanem a saját szemeddel megnéznád a programjukat, az élő adásaikat, vagy elmennél egy fórumukra ahol személyesen, négyszemközt is beszélgethetsz egy képviselőjükkel, és utána alkotnál véleményt a tényekre alapozva...

2019. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
1%

Valamilyen szinten igaza van a kérdezőnek.

A Momentum ugyan olyan multibarát, egykulcsos adópárti, a jómódú réteget támogató, mint most a Fidesz.

Csak sokan már annyira Orbán fóbiások, hogy bárkire, akár egy marék lepkefingra is lecserélnék.

Én tavaly a Jobbikra, de most a kutyákra szavaztam, mert sajnos nincs normális alternatíva, csak az Szdsz 2.0 Momentum és Gyurcsány...

2019. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
25%
A pénz amit a szavazatomért kaptam.. khmm akarom mondani, a család, az hogy a momentumnak sokkal jobb a jövőbeli kilátásai. (és nem a pénz miatt, hogy lehet kitörölni a szöveget?)
2019. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az alábbi történt (semmivel nem tudom alátámasztani, de jól hangzik :D)


Nemzeti radikális politikával lesz egy szavazóbázisod aki mindhalálig kitart melletted, viszont új embereket meg nem fogsz tudni megszólítani.


A néppártosodás után a régi tábor egy része átpártolt a Fideszhez, de nem mindenki. Viszont sok új szavazó érkezett aki mezei centrista, nem szereti se Orbánt, se Gyurcsányt. Lehet hogy ezeknek egy része most a Momentumnál kötött ki. Ismerek olyan embereket akik ebbe a csoportba tartoznak, és 2018-ban vagy az LMP-re vagy a Jobbikra szavaztak, viszont mivel úgy tűnt hogy az LMP nem fog bejutni, a Momentum meg valószínűleg be fog, de nem biztos, ezért rájuk szavaztak. Így viszont valójában a Momentumnak sincs "biztos" szavazótábora.


Szóval a 2018-as Jobbik szavazótábora (mondom, ezt semmivel nem tudom alátámasztani, viszont így ki is jön a matek nagyjából):

-1-1.5% csatlakozott a Mi Hazánkhoz (bár ők tuti hogy a Fidesztől is szívtak el)

-1-3% Momentumra szavazott (fent kifejtettem), de szerintem ez a réteg nem sokkal több! Szerintem inkább egykori lmp-sek pártoltak át hozzájuk.

-kb. 5-10% Otthon maradt.

-1-2% Fideszre szavazott: Ismertem olyan embert akinek csak annyi baja van a NER-rel, hogy kicsit sok a lopás. A Jobbik meg szintén a migrációval kampányolt, pláne hogy Toroczkai (illetve a Parlamentben a Jobbik is) már akkor a kerítésről beszélt, amikor a Fidesz még kiröhögte érte. Nekik a Mi Hazánk túl radikális, viszont a "pártszakadás utáni" Jobbik meg ki tudja hogy meg tudta-e őket szólítani, amikor a Fidesz kampánya volt a leghangosabb, a Jobbiké meg a leghalkabb.

2019. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!