Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lenne a DK-MSZP-Momentu...

Milyen lenne a DK-MSZP-Momentum koalició által vezetett Magyarország 2022-től?

Figyelt kérdés
2019. jún. 2. 15:26
1 2 3
 1/23 szántóvető ***** válasza:
60%
nem létező.
2019. jún. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
18%
Az MSZP nem állna össze mégegyszer a neoliberális Gyurcsánnyal
2019. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Az MSZP szerintem bárkivel összefog állni , hogy bent maradjon a parlamentbe. Főleg ha még kormányzásra is esély lenne.
2019. jún. 2. 15:43
 4/23 anonim ***** válasza:
22%
Gyurcsány neoliberális,szóval egy DK kormány se lenne jobb a Fidesznél
2019. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%

Ugyan olyan rossz, mint most. Nem véletlen nem egy pártot alkotnak, különböző nézeteik és véleményük van. Ha több párt koalícióra lép egymással, kell lennie egy vezető pártnak, aki mögé beállnak és elfogadják az álláspontjait. Ez van az MSZP-Párbeszédnél, a Fidesz-KDNP-nél is. Nem teljesen egyenrandú pártok.


Ebből kiindulva egy DK-Momentum koalíció elég bajosan jöhetne létre, mert egyfolytában vitáik lennének, ami rengeteg időt venne el és nem jutnának közös pontra. Ha ehhez még az MSZP-t is hozzácsapjuk, káosz lesz belőle, nem lesz olyan álláspont, amivel mindegyik párt egyetért. Így nem tudnának egy országot kormányozni.


Az mszp-nek már annyi, vagy a DKnak vagy a Momentumnak kell kitörnie és a másik pártot visszaszorítva kiemelkednie az ellenzéki oldalon, mint egyedüli alternatíva. Így esetleg legyőzhető lenne a fidesz.

Jelen állás szerint pedig erre mindkét pártnak esélye van. Gyurcsány tapasztalt politikus, biztos hogy tudja mit fog csinálni. A Momentumosok pedig nagyon motiváltak és ha ezt a fejlődést folytatni tudják, akkor a DKt is le tudnák győzni.


Ennek az alakulása az önkormányzati választáson jobban fog látszódni szerintem. És az alapján fognak egyezkedni a pártok is később.

2019. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

DK-MSZP????


Gyurcsány-fan vagyok, DK párttag, de ha Fletó belemenne egy ilyen koalícióba akkor szívbaj nélkül szemen köpném!

2019. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

#6 vagyok:


Márcsak azért sem tenné, mert szerintem az összes "hívénél" ugyanezt a reakcíót váltaná ki.

2019. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%

Ismét #6:


Mindig elfelejtitek, hogy Gyurcsányt bármikor leválthatná a tagság, a többi pártelnökkel ellentétben!

2019. jún. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%

A mostani sem jó, de az tényleg rémálom lenne.

Úgy látszik az emberek nagyon feledékenyek Gyurcsányék dolgaival kapcsolatosan.

2019. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Alex Fly ***** válasza:
40%

Az fix hogy nem lenne egyszerű...

Jelenleg az országban minden fontosabb poszton állampárti káderek ülnek, akik eléggé meg tudják keseríteni egy velük ellentétes nézetű vezetés életét -gyakorlatilag a kormányozhatatlanságig. Aztán persze megint lenne "dilettáns baloldal". Amíg ezeket kitakarítják, addig állandó támadásnak lesznek kitéve. Utána elindulhatunk felfelé -de az erre fordított erőforrások és az elvesztegetett idő hiányozni fog...

2019. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!