Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hivatalosan a Török országok...

Hivatalosan a Török országok közé fogják sorolni Magyarországot?

Figyelt kérdés

Orbán a legutóbbi találkozóján Erdogannal kijelentette, hogy a magyar egy török nyelv, és a magyaroknak tisztában kell lenniük a török gyökereikkel, és hogy a jelenlegi tudományos álláspont velünk kapcsolatban Hapsburg propaganda.


Ezután felvették az országot a Török Népek Tanácsába, megfigyelőként. Tanácsolják teljes jogú tagként való befogadását.


[link]


Lényegében úgy néz ki, hogy Magyarország közép-ázsiai országnak fog számítani, olyan etalonnépekkel, olyan népek közé sorolva, mint Azerbajdzsán, Türkmenisztán, Kazahasztán.


Nos lehet, hogy én vagyok ilyen figyelmetlen, de nem igen hallottam erről a hazai médiában semmit, és a Fidesz se nagyon kampányolt vele. Gondolom közületek is sokaknak új ez. Tehát a kérdésem nagyjából annyi, hogy mennyi esélyt láttok arra, hogy ez megtörténjen és mi a véleményetek az egészről? Török lesz a magyar?



2019. jún. 2. 20:46
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
9%
Nem, a szovjetek a testvéreink.
2019. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
56%

"Orbán a legutóbbi találkozóján Erdogannal kijelentette, hogy a magyar egy török nyelv, és a magyaroknak tisztában kell lenniük a török gyökereikkel, és hogy a jelenlegi tudományos álláspont velünk kapcsolatban Hapsburg propaganda."

Nem mondott ilyet. Belinkeled a cikket és még az első mondatát sem nézed meg?

Ezt mondta:

""magyarul beszélünk, ez egy egyedülálló és különös nyelv, amely a türk nyelvekkel áll rokonságban", mondta Orbán Viktor szeptember harmadikán a Nomád Világjátékokon Kirgizisztánban. Hozzátette, Magyarország ápolja "türk gyökereit", így aztán nincs abban semmi meglepő, hogy Magyarország megfigyelői státuszt kapott a Türk Tanácsban ugyanezen napon. "

Vagyis a magyar nyel NEM török nyelv, hanem ROKONSÁGBAN ÁLL a türk nyelvekkel és vannak türk GYÖKEREI.

Amúgy a cikk 2018. szeptemberi. Most esett le amit akkor írtak benne?

2019. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
72%
Orbán elég sok hülyeséget mondott már, nem ez volt az első és nem is ez lesz az utolsó.
2019. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Kedves kettes. Ha tisztában lennél a török tanács fogalmával tudnád, hogy mit jelent ez. A török tanács a török nyelvű országok közössége, minden jelenlegi tag és a másik megfigyelőként résztvevő ország is a török nyelvcsaládba tartozik, ez azt jelenti náluk, hogy egymást képesek 75-80% - ban megérteni és a nyelvtanuk is azonos. Nyilván nem így mondta egy hivatalos keretek között lezajló találkozón, ahogy írtam, de nagyjából ez ezt akarta jelenti. Honnan tudom? Törököktől. Számos törökkel beszéltem és ők konkrétan azt állítják amit fent mondtam. Török közmédiában is ugyanez a helyzet.


A magyar és török rokonságáról pedig lehet vitázni, de hogy röviden szemléltessem, hogy körülbelül mit jelent ez. A magyar szőkincs mindössze 9% - a török eredetű. Perspektívaként hozzátenném, hogy 20% szláv eredetű, 21% uráli, 30% egyedi. A korai magyar kultúra szoros kapcsolatban állt a törökkel, Etelközben, ahol a Kazár-török kánság zsoldosaiként éltünk, de viszont oda is csak úgy érkeztünk. Innen erednek a nyelvi kapcsolataink. A probléma az, hogy ez csak egy behatás volt a sok közzül, nem a konkrét gyökereink, és ennyi erővel kikiálthatnánk akár, hogy a magyar szláv, vagy német (szókincs 11% -a) nyelv. Én eléggé úgy érzem, hogy lényegében el lett adva az identitásunk egy korai befolyásoltságra alapozva.


És igen, most esett le, ugyanis mint mondtam ezt a fidesz idehaza nem verte nagy dobra, úgy tudtam meg egy töröktől.

2019. jún. 2. 21:17
 5/46 anonim ***** válasza:
73%
Igazából a magyar észak-jugoszláv nyelv, de ez annyira nagy titok, hogy még a Hap(!)sburgok sem mertek konspirálni az eltusolása ellen.
2019. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Utolsó, az az ironikus, hogy még azzal is több a közös szavunk.
2019. jún. 2. 21:20
 7/46 anonim ***** válasza:
40%

#4

Látom tényleg nem megy neked a szövegértés.

Nem arról beszéltem, hogy igaz vagy nem igaz hogy oda tartozunk, hogy a türk az mit jelent. Azt írtam le, hogy nem olvastad el amit belinkeltél, mert abban nem az van leírva amit te a kérdésbe írtál.

Hazudtál egy ordasat és most azon csipogsz, hogy mit jelent a Türk Népek Tanácsa.

Egyszerűen Orbán nem mondta hogy török nyelv a magyar és nem mondta azt sem amit méh hozzá költöttél.

Pontosan abban a cikkben, a legelső mondataiban cáfolják ezt az állításodat, amit te magad tettél be hivatkozásképpen.

Csavarhatod ahogy akarod, de beégtél. Hazudni akartál, Orbánozni egy jót és nem jött össze.

2019. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Amúgy benne van, ha nem ragadnál le olyan apróságokon, hogy türk, vagy török. A magyar nyelv úgy tudom nem tesz különbséget, hogy török, mint ország, vagy török, mint nyelvcsalád. Ahoygya ha a latin nyelvekről beszélek, akkor sem a konkrét római latint értem, hanem a nyelvcsaládot.
2019. jún. 2. 22:08
 9/46 anonim ***** válasza:
7%

Próbálsz terelni, de nem sikerül.

Hazudtál, lebuktál, ráadásul magadat buktattad le a linkkel, beégtél. Ennyi, semmi több.

2019. jún. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Nevetséges vagy, most önmagadat akarod meggyőzni, vagy tényleg ennyire értelmetlen vagy.... vagy, egyszerűen véded őt, anélkül, hogy elolvasnád mit írtam, hiába próbálod belém sulykolni, hogy hazudtam, mikor bárki aki megnézi a linket és van egy csepp esze érti miről van szó. Inkább te vagy az, aki el akarja ferdíteni a dolgot azzal, hogy kiemelsz bizonyos dolgokat a mondandómból és nem nem megfelelő kontextusba helyezed azt.


A magyarok ápolják türk gyökereiket. Ezt mondta. Most nem tudom, hogy értelmi fogyatékos vagy e, vagy csak szimplán annyira rögeszmésen véded az uradat, hogy a kákán is csomót keresel ennek az érdekében a mondandómmal kapcsolatban, de mi a limbit akarhat ezzel mondani, ha nem azt hogy a magyarok türkök? Kinek vannak germán gyökerei? A németeknek. Kinek vannak szláv gyökerei? A szlávoknak. Kinek vannak türk gyökerei...?


Ez itt nem egy parlamenti ülés, ismétléssel és a másik túlbeszélésével, hazugnak titulálásával nem érsz el semmit.


Ha csalódtál az etalonodban, és nem értessz vele egyet ezúttal, hiába hiteted el magaddal, hogy nem úgy értette, amikor nyilvánvaló mire célzott.


Mit vártál? Hogy szóról szóra idézni fogok tőle. Mert ilyet nem tettem.

2019. jún. 3. 01:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!