Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek a mai fiatalok (pl....

Ezek a mai fiatalok (pl. Momentumosok) miért nem tudják értékelni a gondoskodó állambácsi adta létbiztonságot?

Figyelt kérdés

2019. jún. 3. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
A több mint 10 éve változatlan 38.600 forintos közszférás illetményalap mondjuk pont hogy nem létbiztonság. De tudom, örüljünk, hogy nincsenek itt a migránsok.
2019. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Értem, hogy a fideszeseket akarod hergelni, de akkor ne azzal, amire éppen, hogy büszkék, hogy kiépítették ezt a kizsákmányoló aki kapja marja, erősebb kutya b..ik a többit meg ivartalanítjuk világot. pont az a baj, hogy gyakorlatilag megszűnt az állami szociális védőháló
2019. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Talán mert ők az a generáció akik valami filléres nyugdíjra számíthatnak, betegség esetén zsebbe, vagy magánrendeléseken fizetnek, az oktatás meg olyan amilyen.
2019. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert jelenleg az állambácsi nem igazán ad létbiztonságot.
2019. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

Miért olyan elvetemült gondolat az hogy valaki nincs rászorulva az államra és el tudja magát tartani félre tud tenni idősebb és betegebb időszakára?

Az azért sajnálatraméltó aki állandóan az állam gondoskodására hajt és nem arra hogy egyszer önállóan el tudja magát látni.

Mellesleg ha túl sok embert az állam lát el, akkor nagy függésbe kerülnek az államtól és a kormánypárttól (látható a legszegényebb rétegeknél) és lehet egy akkora tömeg amelyet már nem tud ellátni és szociális válság alakulhat ki. Ezt nem kéne megvárni.

A nyugdíjrendszernél ez a válság már az ajtónkon kopogtat.

Egyszerűen nem vállaltak annyi utódot a 20-30-asok hogy az ellássa az elöregedőket.

Errefel még nyugdíjemeléssel kampányol a Fidesz és az Mszp? Aham értem én.

2019. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a jelenlegi megbukott és ők mást, európaibbat, emberhez méltót akarnak.

(egy volt fideszes)

2019. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

Ja,eltörölnék a családi pótlékot és privatizálnák az iskolákat,hogy 12 ezer forintos családi pótlék helyett a szülőnek kelljen fizetni havi 12 ezer forintot a gyerek taníttatására

2019. jún. 3. 17:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ők nem kommunisták, ellenben veled.

Abba nem gondolsz bele, hogyha kisebb állam lenne, nem lenne mindenhol ott állambácsi gondoskodó keze, akkor kevesebb adót is kellene szednie, több maradna nálad a fizetésedből, amit arra költhetnél, amire akarsz? És mondjuk nem is pofáznának bele, hány gyereket szüljél, vagy hogy éppen most Sorostól vagy a migránsoktól kell rettegned?

Borzasztó lenne, tényleg.

2019. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8 miért maradna több pénzem?

Ha kevesebb adó terheli a cégeket,attól én még nem fogok több fizetést kapni.Nem én fogom a megmaradt pénzt megkapni,hanem a vezetőség zsebében marad több pénz.

Meg igenis adózzon a gazdag!Legyenek kisebbek a társadalmi különbségek

2019. jún. 3. 20:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9: Persze, ha az SZJA, a többi jövedelmet terhelő járulék, vagy az ÁFA alacsonyabb lenne, akkor nem maradna több nálad, hogyne. Ne okoskodjál bele olyasmibe, amihez nem értesz.

"Meg igenis adózzon a gazdag!Legyenek kisebbek a társadalmi különbségek"

Az a baj, hogy a jelenlegi adórendszer inkább növeli a társadalmi különbségeket.

2019. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!