Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor ki hazudik (mert...

Most akkor ki hazudik (mert valaki hazudik) : a Pénzügyminisztérium vagy a bankok?

Figyelt kérdés

Hetek óta nyomatja a Pénzügyminisztérium, az összes újság, az összes rádió, az összes minden, hogy adatellenőrzésre be kell menni a bankokba, különben zárolják a számlát.


Személyesen voltam két bankfiókban, felhívtam telefon is a bankot, de mindenhol azt a választ adták, hogy csak annak kell bemennie, akit értesítettek, senki másnak. Nem is csináltak velem semmit.


Most akkor mi van? Akkor ki hazudik? Mi lesz a (z esetlegesen) zárolt számlákkal? Mennyiért oldják fel, mikor? Nem hiszem el, hogy 2019-ben nem lehet a lakosságot normálisan tájékoztatni!


És egyébként is: két hét alatt, hogyan tudna személyesen bemenni kétmillió ember a bankfiókokba? Ha tényleg be kellene kétmillió embernek menni, akkor minimum a nyár végéig, de még inkább december végéig kellene haladékot adni az embereknek, nem?


2019. jún. 11. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
2 millió embernek van bankszámlája? Kb 2 hete hívott a bank, nem vettem fel, visszahívtam de a gép vette fel. Majd biztos megint felhívnak ha fontos. Azóta se keresnek. Netbank app-ban küldhetnek levelet ha akarnak valamit. De nem küldenek.
2019. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, a kétmillió az állítólag azonosítatlan bankszámlák száma. De ez az adat is honnan kerülhetett elő?
2019. jún. 11. 13:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyeztetés évek óta folyik állítólag, és most jár le a határideje. Én is úgy tudom hogy nem kell bemenni, egyik rokonom volt bent megkérdezni és azt mondták hogy nem kell csinálni semmit, csak a vállalkozásoknak, hivatalos személyeknek, ilyesmiknek kell egyeztetni.


Ezt a 2 milliót nem tudom én sem hogy honnan vették, szerintem hülyeség. Nem létezik hogy még ennyi számlán nem egyeztettek, és nem is szóltak senkinek, azt meg főleg nem hiszem hogy most mindenkinek 2 hét alatt kellene bemennie... Ha a bank értesít akkor be kell menni és kész, egyébként nem.

2019. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértünk, de akkor miért kell hisztériát kiváltani? Tőlem is ezt kérdezgetik állandóan, hogy most akkor mi lesz? Fogalmam sincs, pedig én voltam is bent, telefonáltam is, mégsem lettem okosabb.
2019. jún. 11. 14:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha két éven belül egyszer voltál egy kölcsönért vagy valami ügyintézésért, akkor megkérdezték hogy van-e a családban közszereplő. Te meg lenyilatkoztad hogy nincs, Ennyi!


Már csak kevés embernél van hogy nincs meg a nyilatkozata. Zárolják a bankszámlát, de nem kell megijedni, mert ha utólag nyilatkozól feloldják csak nem kamatozik közben

2019. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyik se hazudik. Adatokat egyeztetni kell és kész. (akár csak telefonkártyák esetében)

Volt 2 év, ami alatt már nyilván lezajlott ez, mégha nem is tudtál róla. Viszont sok olyan számla lehet még, aminél ez nem történt még meg, így azokat zárolhatják.

2019. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy a közszereplésről kell nyilatkozni, amit nem említenek ahogy azt sem, hogy aki 2 év alatt valamikor nyilatkozott erről, azt nem érinti.

Ehelyett csak az ömlik a csapból is hogy adategyeztetni kell MINDENKINEK aki nem tezsi annak zárolják a számláját.

Ez felesleges pánikkeltés és a bankoknak sem jó, mert rengetegen feleslegesen telefonálnak, érdeklődnek az egyeztetésről. Nagyon rossz ez a kommunikáció így, sokkal pontosabb tájékoztatásra lenne szükség.

#3-as voltam

2019. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól írták az előttem szólók. Senki nem hazudik. Igaza van mindenkinek!
2019. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lakosságot normálisan tájékoztatták csak te nem értetted meg - mások igen.

A kötelezettség meg van. Ha nem teljesül megszűnik a számla. De a számla adategyeztetése nem csak úgy történhet meg, hogy bemész és válaszolsz. Ha az elmúlt időszakban kaptál új bankkártyát, azt átvetted és aktiváltad, akkor máris megtörtént. Ha bármiféle számlamódosítást végeztél, akkor közben is megtörtént.

Most azokat figyelmeztették erre, akik MÉG maradtak, akiknek ez nem történt meg az előző időszakban.

Miért kell mindig hisztizni gondolkodás helyett?

2019. jún. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

„A kötelezettség meg van. Ha nem teljesül megszűnik a számla.”


Idióta vagy; már hogy szűnne meg?

2019. jún. 12. 00:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!