Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell hitelt felvenni...

Miért kell hitelt felvenni egy 40 ezer forintos készülékre, ha valóban jobban teljesít magyarország?

Figyelt kérdés

Provident reklámájában 40 ezer forintos telefonért 7%os hitelt hirdetnek, mert erre van szüksége a magyarnak.

Mikor jut el oda az átlag magyar, hogy 40 ezer forintot félre tudjon rakni egy hónapban anélkül, hogy ne kelljen kaját lopnia az éhenhalás elkerülésére?



2019. jún. 15. 15:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#9

Aranyos ahogy próbálod magyarázni a rossz döntésedet.

Ettől még pontosan azzal a 7%-kal TÖBBET fizetsz ki a telefon áraként, mint amennyibe kerül. Mindegy hogy mivel indokolod, mindegy hogy mit csinálsz a pénzeddel, ha egy 100 ezres készüléket te 107 ezerért veszel meg mert 7-ezret hitelkamatra fizettél ki belőle, akkor az pontosan 7 ezer kidobva a kukába.

2019. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#4 az munka! Hiányzik a pénzügyi tudatosság az emberekből. Jó, hogy a gyerek már érti.


Az átlagra kihizott statisztika mocskosul bosszantó számomra, mert igazából a médián lenne mervadó. De a munkáltató is az átlagot nézi, meg a piac is.

2019. jún. 16. 18:48
 13/17 anonim ***** válasza:

"Ettől még pontosan azzal a 7%-kal TÖBBET fizetsz ki"


Te tenyleg menthtetlen vagy. Van 100 ezrem telefonra felveszem a hitelt 107 ezret kell visszafizetni, kozben a 100 ezer meg 109 ezer lett, nyertem 2 ezret, gondolkodj mielott okoskodsz.

2019. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#13

Lemegyek dedósba, hátha segít.

A telefont mindenképpen megveszed. A pénzt rá mindenképpen kifizeted. Akkor miért veszel fel rá hitelt ha VAN rá pénzed?

ha AKKOR nem veszed meg hitelre, hanem kifizeted a saját pénzedből, akkor 7 ezred megmarad. Annyival TÖBBET tudsz a következő hónapban befektetni, megforgatni és annyival TÖBB pénzed lenne.

Helyette te a banknak adod. Mégis miért?

Ha nincs pénzed rá akkor érthető lenne, mert telefonra szükséged van stb. De ha van rá pénzed? Csavarhatod akárhogyan, akkor is te fizeted ki, akkor is befektetnéd a pénzedet - csak később, viszont több pént tudnál befektetni, 10%-ra kamatoztatni, ha nem adnád oda a banknak feleslegesen.

De már mondtam, tedd nyugodtan. A te pénzed.

2019. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mit nem fogsz fel azon, hogy tobbet kamatozik a penzem mint a hitel kamata? Van 1 millio diakhitel tartozasom 2,2% kamatra megse ott elotorlesztettem az 1 milliot hanem beraktam allampapirba 5% kamatra, mit nem tudsz ezen felfogni?
2019. jún. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Más történet a diák hitel és az állampapír, mint a telefon.
2019. júl. 5. 20:07
 17/17 anonim ***** válasza:
Csak a kamat a lenyeg, ha jobb kamatra le tudom kotni akkor jo a hitel. Errol volt szo.
2019. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!