Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudnék elmélyedni a...

Kletyka kérdése:

Hogyan tudnék elmélyedni a politikában?

Figyelt kérdés
17/f vagyok, és barátaimmal sokszor beszélgetünk a magyar politikáról, azonban nem nagyon tudok sokat hozzászólni. Hogyan tudnék tudakozodni az eseményekről, és egyáltalán megéri?

2019. júl. 11. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is történelem könyv, hogy megértsed ki kicsoda, hogyan alakultak ki a mai viszonyok. Aztán mindennapi hírek nyomon követése és nem egyáltalán nem éri meg.
2019. júl. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha a töri érdekel, onnan már mondhatni egyenes az út.


Picit hosszabb, de szerintem jobb út, ahogy mondták előttem, történelem. A töri meg a politika elválaszthatatlan. A dolgoknak utánaolvasol, megkeresed az összefüggéseket, a következményeken elgondolkodsz, próbálsz róla véleményt formálni. Az önálló véleményalkotás bizony nagyon fontos dolog. A politikai fejleményekről pedig utánaolvasol több forrásból, mert független oldal nem nagyon van. Talán az Index, ami független.


Vagy teheted azt is, hogy csak olvasol véleményvezéreket és híreket. Ezekkel az a baj, hogy szinte soha sem függetlenek, így ezek már el vannak ferdítve. Lehetsz eltudsz mélyülni ezek után a politikában, de nem az önálló gondolkodásoddal. Nem a saját véleményedet fogod elmondani.


De ha a törit ismered, akkor rengeteget tettél az önálló vélemény irányába.

2019. júl. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Az a lényeg hogy ugasd be random pillanatokban a soros, migráncs, brüsszel, eu, gyurcsány szavakat.
2019. júl. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
22%

Nem kell annyira belemélyedni a töribe. Én full hülye vagyok töriből mert egy évszámot se tudok megjegyezni és összemosok pár történelmi eseményt, és mégis megértettem a jelenkor politikáját. Mivel ebben élek így könnyen azonosulok. Az hogy mi volt ezer évvel ezelőtt hát elnézést ha nem jegyzem meg. Attól még láthatom tisztán a helyzetet.

Elsőnek válassz egy pártot amelyiknek a programja a leginkább tetszik neked. Nézz utána és ha megismerted az adott pártot akkor nézz parlamenti felszólalásokat hogy mennyire aktívak a pártban lévő tagok, milyen a megjelenésük, mennyire szókimondóak. Én annó Jobbikos voltam, majd a szétesés után Toroczkaihoz pártoltam de most már igazából egyik se szimpatikus, mert ahogy mi emberek változunk úgy változnak a politikai pártok. Egyébként nem sok értelme van politizálni egy olyan országban, ahol a Fidesz van évek óta hatalmon és ahol nemrég Gyurcsányékat akarták megválasztani mikor már több alkalonmal bizonyíthatott volna a Gyurcsány is és mégis mindig "elkúrta" nem kicsit, nagyon. :D Annyiban becsülöm hogy ő legalább lemondott. Orbánnak több tízezres tőmeg tüntettet a választas után (ott voltam vidékről mentünk) és mégis hiába van országszerte több tüntetés egyszerűen magasról tesz rá.

2019. júl. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Második, azt te sem gondolod komolyan hogy az index fuggetlen, ugye??

Kerdezo, a legfontosabb ami a politikahoz kell az az, hogy ne legyel soha elfogult. Onnantol hogy elhiszed, hogy az egyik oldalnak abszolut igaza van, vagy elhiszed, hogy egy hiroldal fuggetlen, onnantol átmosták az agyad es elveszett lelek vagy. Legyel kritikus! Ne higgy el semmit addig nem hallgatod meg a masik oldalt is! Igy objetivan tudsz a temaval foglalkozni. Es igen amugy nem artanak a toris ismeretek. Tizenkilencedik szazadtol kebe mar ismerni a témat, ha politizalni akarsz.

Egy tortenesz.

2019. júl. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2019. júl. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, nem gondoltam volna, hogy egy éjszaka alatt ennyien írok. Töriből elég jó vagyok, szóval az nem lesz probléma, a dolgoknak pedig jobban utánna fogok olvasni, hiszen eddig leginkább a herbál realytin és anyáékon keresztül tájékozódtam. Pár hírportál megismerése és követése elégnek kellen, hogy legyen.
2019. júl. 12. 09:33
 8/10 anonim válasza:
Hú de le lettem pontozva...hát igen. Senkinek nem tetszik a valóság. 😂 Kedves kérdező! Arra számíts, hogy a politika világa kemény. Engem az iskolában is elég sok bántás ért emiatt. Mivel a Jobbik programja tetszett 19 évesen a leginkább és az ő parlamenti felszólalásaik tetszettek igazán így velük tudtam azonosulni. Emiatt elkönyveltek engem rasszistának, közben egyáltalán nem vagyok se rasszista se homofób. Úgyhogy sok sikert a politikához. Én inkább kihagyom ennyi év után. Elég volt a sok rosszindulatú emberből.
2019. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6, #8-nak:


Én meg azon lepődtem meg, hogy az én válaszomhoz hozzá sem "értek".


Fura. Hozzászoktam hogy "megrugdalnak".

2019. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem kell annyira belemélyedni a töribe. Én full hülye vagyok töriből mert egy évszámot se tudok megjegyezni és összemosok pár történelmi eseményt, és mégis megértettem a jelenkor politikáját. Mivel ebben élek így könnyen azonosulok. Az hogy mi volt ezer évvel ezelőtt hát elnézést ha nem jegyzem meg. Attól még láthatom tisztán a helyzetet."


Én nem is azt mondom, hogy a Honfoglalástól, de azért a rendszerváltástól hasznos lehet tudni a dolgokat, mivel eddigi tapasztalataim szerint iskolában már nem nagyon jut idő ezekre az időkre.


"leginkább a herbál realytin és anyáékon keresztül tájékozódtam. Pár hírportál megismerése és követése elégnek kellen, hogy legyen."


Függ a politikai beállítottságuktól is, de ezt azért nem tartom a politikai elmélyedéseben, kivéve ha különböző politikai irányvonalak vannak köztük, kormánypárti és ellenzéki média, más pártot támogatnak a szüleid. Különben csak egy adott oldal nézetét fogod megérteni és az ő álláspontjukat fogod megismerni, ez számomra nem jelenti az elmélyedést.


"Én inkább kihagyom ennyi év után. Elég volt a sok rosszindulatú emberből."


Hát ezzel teljesen egyetértek. Szerintem ma már nem éri meg annyit foglalkozni vele, színvonal lefelé tart minden oldalon és inkább csak az egymás szidása megy, mint a viták.

2019. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!