Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Most, hogy leomlott a diktatúr...

Most, hogy leomlott a diktatúra, mi lesz a Fidesszel? Miért hagyták, hogy így legyen?

Figyelt kérdés

2019. okt. 14. 22:45
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
47%
30-as! Ha ilyen sz@r neked ebben az ócska diktatúrában, akkor menjél ki brüsszelbe, vagy strasszbugrba a nagy demokrácia fellegváraiba és maradj is ott végleg. Élvezd a nagy szabadságot meg a sokszínűséget!
2019. okt. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
47%
29-es. Bocsánat!!! Nem a 30-as, hanem a 29-esnak szántam mélyen szántó gondolataimat.
2019. okt. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
19%

A 8-as volnék. Még a 2/3. oldalon kérdezte valaki, hogy miért gondolom "balos győzelemnek" az egész helyzetet. , Később más kérdezte, mért hiszik a "balos fiatalok" hogy diktatúra van...


Sok egyéb kérdést láttam menet közben, nem kevésen jót mosolyogtam.


Kezdjük menten a liberális meghatározásával, nem fejteném ki, de ez a fogalom alapvetően egy gazdasági fogalom, aminek a politikai élethez semmi köze. Alapvetően 18. századi Britanniából indult ki maga a folyamat, ha nagyon szépen magyarul akarjuk megfogalmazni hogy "mi a libsi" (na ilyen sincs) akkor azt mondanánk, hogy "szabad piacot előtérbe helyező gazdasági irányzat", ennek ugyebár semmi értelme amennyiben politikailag nézzük. Ez kulminálódott a 19.század Magyarországán "politikailag fontolva haladó" néven. No ők voltak azok akik igyekeztek volna szépen, lassan, megfontoltan, de fejleszteni az országot, míg a "Konzervatívok" érdemben a "Minden jó ahogy van" elven gondolkodtak.


A gond az hogy a "jobb/bal"-oldaliságot is keverik az emberek, igaziból fogalma sincs a többségnek, hogy mit is jelent ez. Itt arról volna szó, hogy baloldali aki a min.elnöki szószék bal, jobboldali aki a jobb oldalán ül, hangsúlyozzuk: 17.század, brit parlamenti elosztás. A mai európai politikában már ez a "kétosztatúság" abszolút nem létezik, nem is igazán jellemző.

Amennyiben csoportokra akarnánk osztani, hogy mit is csinál pl egy baloldali kormány, akkor nagy általánosságban azt mondhatjuk, hogy : szabad piacban érdekelt, ami azt jelenti, hogy nem az állam fog minden cégben részt vállalni, hanem magánszereplők vannak többnyire, ide tartozik a szociális ellátórendszerek szinten tartása, szintén ide tartozik a társadalmilag lemaradottabb rétegek ellátásának igénye (pl. segélyezés)

Jobboldal: ők általában konzervatívak, ez azt jelenti, hogy a kormányzó réteg minimum a saját vagyonának megtartását célozza, ezért limitáltan támogat más rétegbe tartozókat, ugyanide tartozik, hogy állami cégekkel működteti az államot (persze, mert többnyire érdekeltek az állami cégekben) ..

Balos/jobbos fiatal -szerintem egyik sem létezik. Vannak a fiatalok akik ilyen vagy olyan tanultsági szinttel rendelkeznek, ilyen vagy olyan életkörülménnyel bírnak, ezen pedig vagy változtatni akarnak, vagy nem. Ennyi a történet, ez mindig is így volt. Minden fiatal a saját életkorának megfelelő dolgokkal foglalkozik, pl: hogyan lesz házam? hogyan lesz stabil munkám sok évre? hogyan lesz egzisztenciám? milyen lesz a leendő gyerekem élete? Ha ezekra azt a választ adja egy kormány hogy: nő az infláció, a lakásár, a kocsik ára, gyöngék a fizetések, a tanult, egyetemet végzett ember annyit keres, mint egy (ld. tanár, 135ezer) szakmunkást végző személy (nem lebecsülve a melósokat, sőt ők többet kaszálnak mint egy egyetemet végző) akkor a fiatal nem lesz érdekelt abban, hogy egy ilyen "rendszert" fönntartson.

2/3-ad vagy nem kétharmad, valóban, több szavazó szavazott ellenzékre és a fideszre is, mint előzőleg, nyilván azért mert átpolitizált a közeg, egyre több embernek érdeke beleszólni erre, vagy arra, mint látjuk inkább arra, mint erre. Azóta persze megakadt a lemez és rengeteg amúgy züllesztő folyamat is a kormány részéről, hisz új helyzet állt elő. Az új helyzet előállása viszont egyértelmű bukás az eddiginek.

2019. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
34%
Ó, hogy te mekkora beképzelt hólyag vagy 33-as! És még ráadásul hülye is. Jól felmondtam a komonista' leckét... A hazai baloldal és jobboldal sajnos nagyon is különbözik a "fejlett" nyugatitól. Nem attól lesz okos egy társadalom, hogy a ki a f@-om ült jobb meg baloldalon, a régi angol parlamentben, hanem a tetteik alapján. A baloldaliság hazánkban egyenlő a haza árulással. Amikor jobboldali kormány volt (van) hatalmon akkor tudott hatékonyan fejlődni az országunk. Értem ezt a Horthy rendszerre is. Neked apád biztos valami vezető komonista lehetett ugyanazzal a "lesz@-om a világ összes, hülye bunkóját" szemlélettel mint te. Attól ilyen nagy az arcod. Ha ennyire rosszul érzed itt magad, ebben a nagy diktatúrában, akkor menjél ki te is Merkenisztánba, és maradj is ott örökre.
2019. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 34# korábban már írtam: 15 éve vezető politika-elemzőként dolgozom külföldön, évente járok haza, bőven elég is annyi az egymást káromló, gyűlölködő, agy nélkül személyeskedő emberekből (tisztelet a kivételnek).


Ui. Elmúlt 10 évemben eltérő társadalmi rétegek politikára való hatását kutattam. Bizonyára te is.

2019. dec. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
47%
Hé 35-ös! Én szerencsére nem vagyok politikai elemző sem külföldön, sem itthon (biztos jól le is jött'). Azonban egyszerű, hétköznapi emberként, aki rendszeresen érdeklődéssel figyeli a híradásokat (a komonista', és balliberális sajtót is), elég határozott tapasztalataim vannak, mivel én itt élek. Itt semmilyen diktatúra nincs, az egészet csak a magadfajtátok (komcsi-libsik) találják ki, és folyamatosan terjesztitek, hogy így furakodjatok be a hatalomba. Akkor lenne csak igazán diktatúra, a baloldal lenne a legtöbb intézményben jelentős túlsúlyban... (lásd: szemkilövető gyurcsótány.)
2019. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
34%
36# semmiféle bal/jobboldaliság nincs a témában, mint mondtam független véleményformáló, egyszerű, átlagos pártatlan- ilyen kellene legyen mindenki, ha politika a témakör. Nos ezt sokszor tapasztalom otthon, hogy ilyennek sem híre sem hamva. A két oldal mocskát és előnyeit is lehetne oldalakon át sorolni, értelme szerintem nincs, mindenki eldönti magának, hogy kire szavaz, merthogy nem ez a lényeg. A lényeg itt az, hogy egyes pártstruktúrák, pártok minek az elvén és hogyan működnek. Az átlagembereket ez nem érdekli, ők mocskolódnak magukban valaki ellen/mellett, szerencsés esetben békésen, szerencsétlen esetben személyeskedve és agresszívan, tettlegesen. Na ennyit nem ér ez a politika nevű tudomány (szerintem).
2019. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
47%
37# Látja, már megint ugyanazt ezt öntelt "átlagembereket" lenéző stílust nyomja a függetlenség meg a pártatlanság jegyében. Na nehogy már! Na nehogy már hülye legyen az összes "átlagember"!!! Aki csak mocskolódni tud, és nem ért semmit a politikából - maga szerint. Ez azért nagyon durva bejegyzés volt, mégha szépen becsomagolta is, de akkor is ez volt az irománya lényege. Szégyellje magát, ha nagy nyugati, "független" meg "pártatlan" politikai elemzőként csak ennyire futotta. Maga egy utolsó, beképzelt ócska liberálbolsevik majom.
2019. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim válasza:
50%
szabadság,liberalizmus,sajtószabadság = csak a polgármester engedélyével nyilatkozhat a dolgozó?
2020. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%

A diktatúra nem omlott le.

Ennyi.

2020. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!