Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi lenne, ha megszűntetnék...

Mi lenne, ha megszűntetnék Magyarországon a miniszterelnöki posztot?

Figyelt kérdés

2019. nov. 28. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor át kéne alakítani a kormánystruktúrát. Sok országban nincs miniszterelnök, csak elnök/kancellár vagy egyáltalán ilyesmi nincs is mint pl. Svájc.

Csak akkor a miniszterelnöki jogköröket valaki másnak kellene megkapnia pl. házelnök/államfő vagy erős miniszter a kormányban stb.

2019. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Kormányfő kell.
2019. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Az országnak vezetője kell legyen.

Hogy ez a miniszterelnök, kancellár, elnök vagy más néven fut, az lényegtelen, a jogköreik nagyjából megegyeznek.

ha megszüntetnék a miniszterelnöki posztot akkor helyette létre kellene hozni valami mást, amivel ugyanúgy lenne vezetője az országnak. Mi értele lenne? nem tök mindegy hogy mi a neve?

2019. nov. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 rewqrewqrewq ***** válasza:
Ahol nincs vezetői irányítás .. ott előbb utóbb káosz lesz.
2019. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem egy ország dolga olyan mint egy vasgolyó.Eldobták és működik.Lehet,jó és rossz döntéseket hozni.Szerintem a mostani Miniszterelnök,és talán az előbbiek sem tudtak nagyon sok mindent erről.Mert ha tudná akkor nem olvasná a dolgokat,és azt írja valaki.

Szerintem ha sok a hozzá nemértő abból csak kosz lesz,mint a mostani.Lásd az Eurót 336 de csak több lesz.

Baj amikor a kormány erőlteti a bérmunkát. Pl Autógyárak.Ha elmennének mihez kezdenének,fogalmuk sincsen szerintem.A megoldás a régiók fejlesztése lenne,iparilag,és nem a nagyokat segíteni milliárdokkal.Pl ha egy megyeszékhelyen,csinálnának egy asztalos vagy egy lakatos üzemet.Jobban járnánk.És a külügyminiszter úr hozhatna üzleteket.ne csak ide kuncsorogjuk a nagytőkét.Komoly engedményekkel.

Szégyen az is,hogy az ország 86 % a minimálbéren van bejelentve.Miből tegyenek félre a fiatalok.A semmit nem lehet elkölteni.

2019. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MoccoZoli válasza:
0%

Félre van már az téve.

Rend, nyugalom, polgári világ

Mióta Eu tagok vagyunk évi 1,5 millió Forintot utaltak minden magyar polgárnak.

Tehát ha 20 éves vagy, akkor van 22,5 milliód Felcsúton, vagy valamelyik "magyar"bankban (+kamatok). Csak ki kell menni az utcára, megnézni a Caucescu videót és végrehajtani a szocializációt.

2019. dec. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!