Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért lett a liberalizmusból,...

Miért lett a liberalizmusból, neoliberalizmus, azaz egy írtó nemzetellenes, kapitalista, és a normalítás ellen lázedó eszme?

Figyelt kérdés
A liberalizmus régen egy jó eszme volt, ami az elnyomás ellen harcolt. Kossuth, és Széchenyi is liberális volt és mind a ketten nagyon nacionalisták is, illetve ma már nem mondanám őket liberálisnak csak klasszikus vagy nemzeti liberálisnak. Miért torzult el ennyire? Ha másik eszme lenne a "domináns" az is eltorzult volna ennyire?

2020. febr. 24. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Minden ideológia változik az idő során,pontosabban mindenki másként értelmezi, másként valósítják meg.


Karl Marx kommunizmusa sem gulágokkal meg internálásokkal volt tarkítva eredetileg.



Amit most látsz,afrikai,közel-keleti bevándorlás istenítése, nem jellegek eltüntetésének kísérlete bizony, ez is liberalizmus.

2020. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

Gyurcsány a legnagyobb király!

Olé!!!

2020. febr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
mert a globalokrata libertánsok belehelyezkedtek ebbe az álcába, ezekbe a megtévesztő szlogenekbe "szabadság-egyenlőség-testvériség!", de közben valódi arcuk liberálfasiszta. Így tudnak úgy viselkedni, hogy ők a "győztesek" - miután mindkét ordas eszme - a kommunista és a fasiszta - MEGBUKOTT, ők győztesnek erőltetik magukat.
2020. febr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag ez a liberalizus már nem is demokrata, hanem sőt inkább globalista diktatórikus. Nem is tudom ma már szégyen liberálisnak lenni, a "liberális" nem pártok hanem inkább szekták miatt, akik kint vonulnak és a nemzetet és a köznépet gyalázzák. Nekem semmi bajom a klasszikus, nemzeti és szociálliberalizmussal, de ezzel az eltorzult szörnyűséggel annál inkább.
2020. febr. 24. 22:16
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

"Miért lett a liberalizmusból, neoliberalizmus, azaz egy írtó nemzetellenes, kapitalista, és a normalítás ellen lázedó eszme?"

Nem lett, ezt a tévképzetet terjesztik a fasiszták, hogy a liberalizmustól elriasszák az embert, miközben ez áll legközelebb a valósághoz.

2020. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

A liberalizmus mindig a szabadságot jelentette.

Legyen az külső vagy belső elnyomók elleni védekezés.


Mivel a nemzet nem homogén egység,hanem mindenféle ember él benne,így sosem lesz jó mindenkinek.

Így mindig lesznek elnyomottak.


Mi lenne neked ideális?

A nemzeti korrupt kommunizmus?

2020. febr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Peeeerszeee, én nem vagyok fasiszta, hanem nacionaista, kommunista és klasszikus liberális, és utálom az összes ilyen nézetet, pont ugyan olyan ember ellenesek, mint amilyen a sztálinista "kommunizmus", vagy mint az antifa "anarchizmus".
2020. febr. 25. 16:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Én éltem azokban az időkben, és jobb volt nekem és a családomnak sokkal mint, ez a Magyarországon a konzervatív hülyeség... Az meg a másik téma hogy a konzervatívak mennyire azok, sokkal inkább a legneoliberálisab, korrupt, kizáskmányolók. A jelenlegi kormány és ezek a neolibsi, ultraglobalista szekták egyszinten vannak a szememben. Soha nem értettem meg az ilyen embereket hogy miért vallják azt amit.
2020. febr. 25. 16:32
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Csak normális esetben nem attól függ egy eszme minősége, hogy te milyennek éled meg. Pl. a királyságról egy nemes azt mondaná, hogy ő jobban élt akkor, mint most élne, míg egy jobbágy azt mondaná, hogy most jobban él, mint a királyságban élne.

Az országot most sz*rul kormányozzák, de többnyire sz*rul kormányozták az elmúlt 100 évben is.

Az ellenzékben vannak ígéretes pártok, akik esetleg színvonal növekedést tudnának elérni.

2020. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Dehogy is most rosszul, de volt jó kormány a 20. században. A neoliberalizmus pedig globalista, kapitalista, és normalitás ellen lázadó.
2020. febr. 25. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!