Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem jobb lett volna a sok...

Nem jobb lett volna a sok stadion helyett az egészségügyet fejleszteni, pl. lélegeztetőgépeket venni, tekintve a közelgő koronavírus járványt?

Figyelt kérdés

2020. márc. 9. 16:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
31%
Utólag könnyű okosnak lenni. Ki gondolta 10 éve, hogy bejön a dögvész ? ☹
2020. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Az összes fideszes csak röhögött a lélegeztetőgépeken és lipsi hisztinek nyilvánították őket állandóan.

A magyaroknak nem kell a jólét, ezt már számtalanszor bebizonyították. Most eljött az elszámolás órája.

2020. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Én is azt mondom, hogy utólag könnyű okosnak lenni, de ez esetben még előre is könnyen lehetett volna okos bárki, csak egy kis józan ész kellett volna. Még koronavírus se kell hozzá.
2020. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Tudni lehet előre, hogy lesznek olyan vírusok amik végigsöpörhetnek a világon. Az a szerencsénk, hogy nem egy olyan vírust kaptunk be, amely mondjuk tizedeli a lakosságot nemtől, kortol függetlenül. Na, ha ilyen lenne, akkor aggódhatnánk..bár egyszer úgy is lesz...
2020. márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Micsoda demagóg kérdés ! Persze, hogy kellett a sok stadion, minden elmebeteg a saját hobbijára költ. Most hallottam, hogy az elmaradt turisztikai bevételek ellensúlyozására X milliárdot szán a kormány. Hát persze, hiszen Ráchelke abban érdekelt.
2020. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

#4 Bizony, most csak a fideszes nyugdíjasokat eszi meg a vírus. Kár hogy nem csak azokat, hanem pártfüggetlen.


...de azért jól elkapja ez hátulról az Orbánékat szerintem. Ebből nem jöhetnek ki jól, mert elengedték a legnagyobb szavazóbázisukat. Vagyis el fogják.

2020. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Egyébként lehet csak én vagyok túl empatikus, de felőlem megpusztulhat 2 fiatal is anyámék helyett, pont leszarom...


Mindenki ezzel jön, mintha az idősek már haszontalan parazita népség lennének, akik megdögölhetnek.


Még jó hogy csak öket irtja.


Ha nyugdíjas lennék, én bizony qrva nagyot csalódnék az emberekben. Azokban akikért egész életemben dolgoztam, felépítettem nekik az otthont, és most magamra hagynak "á csak öregezik ez az új vírus.. semmi gond. Nyugodtan lehet utazgatni, meg bulikázni tovább."

2020. márc. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
58%
Már az elején sokan tudtuk, hogy mi lett volna jobb helyette, de hát a kétharmad az kétharmad...
2020. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg nagy a sötétség az ellenzéki oldalon. Nem volt olyan régen, de látom nektek rövid az emlékezetetek, hát akkor megismétlem.

2010-re az ország gazdasága csődközelbe került. I millió családot érintett a devizaválság, kilakoltatások tömegei voltak a levegőben, adósrabszolgasággal. 10,5%-os munkanélküliség volt, a cégek sorra mentek csődbe. Amint megnyílt 2010-ben a teljesen szabad munkaerő áramlás az EU minden tagállamába, tömegesen mentek ki az emberek, mert nem találtak munkát már régóta. A rezsiköltségek az egekben voltak, az emberek eladósodottak voltak. Az egészségügy rossz volt, nem voltak nagyobb felújítások, építkezések, beszerzések stb. stb.

Nem véletlenül lett 2/3-a a fidesz-kdnp-nek, hanem mert előtte a ballibek annyira rosszul csinálták.

EBBEN a helyzetben ELŐSZÖR a gazdaságot kellett talpra állítani. Az első két év erre ment rá, kellett valami nagy állami beruházás program, aminek hosszabb távon van értelme, de azonnal elindítható, különösebb társadalmi egyeztetés, tervezés nélkül. EZ volt a stadionépítési program. Elavult, lepusztult sportlétesítmények voltak és abból is kevés. Könnyen lehetett egyeztetni az önkormányzatokkal, sportolókkal és mivel becsatornázták ide az adófizetés egy részét közvetlenül (TAO) a cégek még több pénzt voltak hajlandóak mellé tenni, nem az államnak kellett egyedül finanszírozni.

A beindult beruházások a teljes iparban és szolgáltatási szektorban munkahelyeket teremtettek és a fizetésekkel jövedelemhez jutottak az ott dolgozók - amikből máshol tudtak költeni és munkahelyeket teremteni.

Amikor 2013-ra kezdtünk kijönni a bajból, meg is kezdték az egyeztetéseket az egészségügyben. Folyamatosan megindultak először az apróbb fejlesztések, majd utána a vidéki nagyobb beruházások és azóta is folynak. 7 éve vannak egészségügyi beruházások és hatalmas összegeket tettek már a fejlesztésbe. És még nincs vége.

de nyilván nem lehet nagy a gond ha Budapest éppen most NEM KÉR egy hatalmas, új kórházat Dél-Budán - mert nem kell nekik. pedig tokkal-vonóval az állam építené meg.

2020. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

"2010-re az ország gazdasága csődközelbe került."


Ha ez valóban így lett volna, akkor nem tudtatok volna évente ezermilliárdokat elszórni és lopni.

2020. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!