Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Most veszélyhelyzet van...

Most veszélyhelyzet van érvényben?

Figyelt kérdés

Lejárt a 15 nap, most milyen jogrendben van az ország?

Milyen következményei lesznek, ha jogilag nem tudják meghosszabbítani?



2020. márc. 26. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

"Most veszélyhelyzet van érvényben?"


A veszélyhelyzet, az nem jogrend, hanem állapot.

Nem a parlamenti kakaskodás az ellenszere, hanem a szakszerű, célirányos, gyors és a határozott intézkedések.

2020. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Ezt szeretném én is megtudni. Most, hogy nem szavaztak korlátlan idejű tejhatalmat a Viktornak, beleszarik az egészbe, mint egy sértődött kiskamasz? Az ellenzék bele ment volna az intézkedésbe, ha lett volna időkorlátja. Én sem értek egyet az időkorlát nélküli tejhatalommal.
2020. márc. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

NEM a vészhelyzetet kell meghosszabbítani, mivel az "örök"(a kormány általi visszavonásáig érvényes), azaz még mindig veszélyhelyzet van.


Azokat a rendeleteket kell "hosszabbítgatni" amiket a kormány az "eredeti hatáskörének túllépésével" hoz(ütköznek más törvényekkel, vagy az alkotmánnyal).


Ezen esetekben az ilyen rendeletek 15 napig "élnek"/vannak hatályban.


(Lényegében az ilyen esetekben az országgyűlés utólag "megerősíti azt, hogy "ezeket a szabályokat megszavazta volna, ha lett volna rá idő".)

2020. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm
2020. márc. 26. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!