Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi volt a kommunisták baja...

Mi volt a kommunisták baja pontosan a kulákokkal? Miért küldték őket Gulagra?

Figyelt kérdés
Miért utálták őket annyira igazából? Hisz ők (is) biztosították az élelmet. Miután deportálva lettek éhínségek is voltak. És még utána is deportálva voltak. Miért nem látták a kommunista vezetők, hogy ők fontos szerepet játszanak a gazdaságban az élelemtermelés szempontjából?

2020. aug. 3. 13:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%
Ez az ellenzékieknél még a mai napig így van,ahogy a 9.leírta.
2020. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

#5 vagyok:


Ennél a kérdésnél valami qrvára nincs rendben a százalékokkal.

2020. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Itt ne csodálkozz semmin.

Van mikor zöldet nyomok és mínuszba megy az értékelés.

Ez itt a jogállam!

Vastag arc van a bőrük alatt.

2020. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Én nem pontozok le senkit, van akinek zöld pipát adtam, mert jobban felvilágostott a kérdésemmel kapcsolatban. Akinek nem adtam zöldet, annak semmit nem adtam.

Szóval én nem szoktam lepontozni senkit, főleg, ha politikáról van szó, mert abban mindenkinek más a véleménye, és én mindenki nézeteit elfogadom.

Nem értem, mások miért nulláznak le olyanokat, akiknek más a véleménye. Nem sértegette senki a másikat, ahogy látom senkinek nem szóltak be, pont ezért nem értem én sem a lepontozásokat.

2020. aug. 4. 19:51
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

A kulákok voltak a vidék burzsoáziája. A mezőgazdasági munkák elvégzésére fillérekért foglalkoztatták a zselléreket, szegődött cselédeket, szegény paraszti rétegeket és ezeknek a kiszolgáltatott embereknek a kizsákmányolása révén váltak egyre gazdagabbá, módosabbá. Tulajdonképpen ugyanazt csinálták falun az agrárproletárokkal mint városon a tőkés a munkással. Ezért a vidék burzsoáziája. Ezen tehát mások kizsákmányolásán túl bűnük volt még a papsággal és az uralkodó osztályok egyéb képviselőivel összeesküvéseket szőni a fennálló rend ellen, hogy a régi világot visszahozhassák. Aztán tevékenységük betetőzéseként amikor a munkásság fizetni akart az élelemért, hogy éhen ne halljon az egész napi munka után a városon, a kulákok eldugták az ennivalót...


Úgy gondolom a fentiek ismertetése (természetesen bővebben, részletesebben is ki lehetne fejteni) "dosztig elég" ahhoz, hogy tisztába kerüljünk azzal, hogy a kulákság elleni harc nemcsak jogos de elvárható is volt!

2021. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Lenin nevű válaszoló, vegyél vissza ebből a retorikából. A kulákok nem voltak gazdagok, csak minimálisan voltak jobb helyzetben a legalsó rétegeknél, ill. bárki lehetett kulák, akire ráfogták, és meg akarták ölni a tömeggyilkos, ostoba, gonosz elvtársaid. Nem is mind használták ki a "proletárokat", csak szerencsésebbek voltak, jobban boldogultak, tanultabbak voltak, stb.
2021. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!