Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szavaznátok a "90-es Liga"...

Szavaznátok a "90-es Liga" nevű tervezett pártomra? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Ez egy fiatalos, reformokat követelő, forradalmi párt lenne részben Zöld elemekkel, és korai 90-es évek nosztalgiával.


A párt idealizálná az 1990-es Fideszt, SZDSZ-t, a Gorbacsov alatti Szovjetuniót, és a korabeli nyugati, amerikai progresszív hangokat, mint pl. amiket a Bolygó Kapitánya című rajzfilm terjesztett a gyerekeknek, de ellenezné a mai SJW, MeToo, BLM mozgalmat, és a mai újhullámos feminizmust, azt vallaná, hogy ezek már a progresszívizmus korcsformái, és a valódi progresszív kor a korai 90-es évek voltak, annak a szellemét kell továbbvinni a mai korban is.


A párt harsány motiváló, inspiráló propagandával rendelkezne, pl. ilyen dallamvilágú kampánydalokkal:


[link]


[link]


[link]



Társadalmi politikája egyszerre elvetné a gyűlölködést, és a mai polkorrektséget is, engedné a meleg élettársi kapcsolatokat, de a házasságukat nem, engedné a transzneműséget, de semmilyen védelmet nem nyújtana nekik, vallás tekintetében azt mondaná, hogy "térdre csuhások" de mellette vallásszabadságot biztosítana.


Tehát társadalmi kérdésekben egy arany középútra törekedne, és elvetné mind a mai balliberálisok, mind a mai alt-right szellemi miliőjét.



Gazdaságban, külpolitikában szorgalmazná az EU-ból való kilépést, és az EU helyett egy gazdasági szövetség megkötését szorgalmazná az USÁ-val, és Japánnal.



Több támogatást adna az egészségügynek, a környezetvédelemnek, eltörölné a Fidesz 2010 óta bevezetett erősen piacpárti intézkedéseit, és az egykulcsos adót.


Magyarországon arra költene, hogy a mikroelektronikát és a megújuló energiaforrásokat fejlesszük, ezzel egybevágna a felsőoktatás megreformálása, minél több természettudományi szak államilag támogatottá tétele.



Mi a véleményetek a párttervemről?



2020. szept. 21. 14:28
A kérdező szavazást indított:
Tetszik
Nem tetszik
17 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Javíts ki, ha tévednék, de a Liga egy margarin. Ráadásul az egyik legsilányabb fajta. Tökéletes névválasztás!
2020. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
1-es bameg, te hány éves vagy, és hány osztályod van?
2020. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem teljesen vállalható párt én szavaznék rá.
2020. szept. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Elég katyvaszos..


Nem lehetsz egyszerre apáca és qrva is.. :)))

2020. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is tetszik ez a pártterv, ha indulna biztos szavaznék rá.


#4 Ha jól értem a Kérdező programját, pont az lenne a párt lényege, hogy lehetsz, mert teljesen felrúgná a mai politikai konvenciókat, és mesterségesen kreált ellentéteket.

2020. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Én #3 vagyok. Ötös pontosan fogalmazott, nekem az tetszik benne hogy kompromisszumos megoldásokra törekszik nem ellentétek szitására. És ennek így kéne lennie mindenhol de mivel nincs így ezért lenne hiánypótló és feltétlenül szügséges ez a párt.
2020. szept. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Megpróbálom komolyan venni,de nem lesz könnyű...


"A párt idealizálná az 1990-es Fideszt, SZDSZ-t, a Gorbacsov alatti Szovjetuniót"


Idealizál jelentése: Valamit jobb színben tüntet fel, mint amilyen valójában.Nyissunk rögtön hazugsággal,nézzünk hülyének mindenkit,írjuk át a történelmet!Honnan olyan ismerős ez?Esetleg lövesd tarkón a szemtanúkat is...


"társadalmi kérdésekben egy arany középútra törekedne"


Éljen a populizmus.Fedezzük fel újra a melegvizet!


"Gazdaságban, külpolitikában szorgalmazná az EU-ból való kilépést, és az EU helyett egy gazdasági szövetség megkötését szorgalmazná az USÁ-val, és Japánnal."


Oké,kilépünk az EU-ból,a következményekbe nem akarok belegondolni,aztán?Mit tudunk felkínálni az USA-nak,Japánnak?Olcsó munkaerőt?


"Több támogatást adna az egészségügynek, a környezetvédelemnek, eltörölné a Fidesz 2010 óta bevezetett erősen piacpárti intézkedéseit, és az egykulcsos adót."


Legalább van valami nagyjából értelmes...


"Magyarországon arra költene, hogy a mikroelektronikát és a megújuló energiaforrásokat fejlesszük, ezzel egybevágna a felsőoktatás megreformálása, minél több természettudományi szak államilag támogatottá tétele."


A pénz meg a kerten nő hozzá,csak le kell kaszálni...

2020. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!