Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek a kormány új...

Szerintetek a kormány új intézkedése megoldja az egészségügy problémáját?

Figyelt kérdés

Az orvosok fizetésemelésére és a hálapénz eltörlésére gondolok. Rövid és hosszútávon szerintetek segíthet? Ez már elég versenyképes fizetés volna.


Érveket szeretnék, hogy miért igen, miért nem. Köszönöm előre is.



2020. okt. 3. 20:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%

Sztem van esélye, hogy nem tartják be a jelenlegi formájában, már most 60%-os első lépcsőről beszélnek 80% helyett. Nekem a fő gondom az, hogy nem látom a forrást, nem is beszeltek róla, honnan fogják elvonni a pénzt? Ne legyünk naivak, nem a fociból meg a haveri közbeszerzésekből, ez szinte biztos. Viszont akkor honnan? Bárhonnan történik meg, nagyon komoly társadalmi feszültséghez fog vezetni, ugyanis ez most egy óriási léptékű emelés, amelyből kimarad az összes többi eü és szociális dolgozó (akik az orvosoknál 100x rosszabb helyzetben vannak, és az orvosok se tudnának dolgozni nélkülük), illetve ott van még az összes többi terület, amely a társadalom működtetéséhez kell. Itt is jelennek már meg kérdések, hogy akkor mi lesz a közszférával meg a pedagógusokkal. Nem gondolták át ezt, ezzel hirtelen nem lesz több orvos, a meglevőeknek befogják a száját és valsz 2x annyit mell dolgozniuk, mint eddig, és növelik vele a társadalmi feszültséget.


Mit kellett volna akkor tenni? A 120% helyett ezt a pénzt egy komplex fejlesztési tervbe kellett volna önteni, amely kezeli az egészségügy strukturális és infrastrukturális problémáit, javítja a szolgáltatás minőségét, és mindezek mellett emeli a teljes egészségügyi személyzet bérét. A legalapvetőbb motivációval kapcsolatos tény, hogy a bér emelkedése csak ideig óráig növeli a motivációt, néhány hónap után megszokja az ember, és nem feltétlenül hoz magával színvonal növekedést, ha egyébként semmilyen más munkakorulmeny nem javul. Úgyhogy adtak a szarnak egy pofont, az orvosok szája betömve, az emberek továbbra is adni fogják a hálapénzt (nem lehet kiirtani azonnal egy évtizedes intézményt, ami a néplélek része), mindenki más meg tartani fogja a márkát. Aki meg a versenyszférában dolgozik jó bérért, az továbbra is a Medicovert fogja látogatni, mert az orvosok béremelése ellenére a kórházak meg mindig lerohadnak, ennyi.

2020. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%
Ha ehhez kapnak megfelelő eszközöket is, és megfelelő létszámot akkor segít.
2020. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Viccelsz.

Egészségügyben dolgozom a munkatársaim zöme már keresi az új munkahelyet, a felmondáson gondolkodnak.

Nézz utána miről szól ez az új törvény.

Kb. Senki sem fog maradni, befog dőlni a rendszer és ez lesz az utolsó pofon amit az egészségügyisek kaptak.

Nem minden a látszat.

Olvasd el miről is van szó valójában.

A betegek fognak a legrosszabbul járni. Nálunk csak nagyon kevesen fogják aláírni a papírokat novemberben.

2020. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

#13 Megy a kamuzás ezerrel, látom. Nevetséges vagy.

Amúgy ÉN elolvastam a törvényt - szerintem te viszont nem.

2020. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!