Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Titeket nem szomorít el, hogy...

Titeket nem szomorít el, hogy még mindig ilyen nagy a FIDESZ támogatottsága?

Figyelt kérdés

Pontosabban én azt érzékelem ebből az egész szituációból, hogy az emberek túlságosan ragaszkodóak, kényelmesek és félnek az "újtól". Egy kicsikét olyan érzésem van mintha az őskorban lennénk mert körülbelül akkor történt az, hogy az ember minden olyan dologtól megrémült ami új volt számára.


Több ember véleményét kikértem már elsősorban családi körben és olyan válaszokat kaptam, hogy: "hááát, tudom, hogy nem a legfényesebb itthon a helyzet de csak ő rájuk szavazunk már sokadik alkalommal" vagy "háát mondhat bárki bármit én csak maradok a megszokott FIDESZNÉL"


És egyszerűen csak pislogok és nem tudom ezt feldolgozni, hogy lehetnek az emberek ennyire szűk látókörűek. A FIDESZ épp az orrunk előtt fogja hamarosan bedönteni az oktatást, egészségügyet és a gazdaságot ebben a sorrendben. Természetesen ezek már évek óta haldokolnak köszönhetően szintúgy az Orbán kormánynak de most a járvány példátlan kezelése miatt mérhetetlen csapást fognak kapni aminek nagyon rossz következményei lehetnek. Ti belegondoltatok egyáltalán, hogy mi lesz itt ha tömegesen az utcára kerülünk vagy mi lesz ha a csődbe vitt egészségügy miatt az úttestek szélén fognak heverni a holttestek mert bármi bajod van, nem lesz aki ellásson? Oktatással mi lesz? Minden tanárt elüldöznek, kinyírnak aztán honnan lesznek a jövőben orvosaink, ápolóink, mérnökeink?


Én egy szóval nem állítom, hogy az ellenzék vagy akár egy kisebb támogatottságú párt fényévekkel jobb lesz és eljön Magyarországra a jólét. De ha már egy kicsikét is javíthatunk a helyzeten akkor azt gondolom, hogy már megérte kormányt váltani. Veszíteni valónk viszont semmi nincs.


Szóval emberek! Miért félünk valami újat kipróbálni? Miért félünk máshova tenni azt a rohadt X-et?



2020. nov. 5. 02:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
44%

Vicces hogy azért mert nem másta akarnak szavazni, rögtön az őskorra asszociálsz.


A legtöbb fideszbszavazó sem örömében szavaz a fideszre. Egyszerűen kegyetlenül gyenge kihívói vannak a pártnak, és minek szavaztanak olyanra ami ennyire rossz...


A mihazánkosok intoleráns barmok, a momentum nem csinál mást cdak hazudik reggel délben este, a dk.... abból meg kaptunk eleget.


A fidesz sem oké, de ezek....

2020. nov. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
67%

Én Fideszes vagyok, de úgy érzem hogy el kéne már zavarni Orbánt. Elég volt belőle, adjunk másoknak is esélyt, legfeljebb leváltjuk azokat is.


Engem a gazdaságpolitika nem zavar, szerintem az jó. De a gyűlölködás már zavar. Igaz az ellenzék is ezt csinálja. Csakhogy ők pozícióból, kormányon csinálják.


2018-ban még rájuk nyomtam, bár már akkor is csak félszívvel.


Gyurcsányra viszont nem fogok szavazni az is biztos.

2020. nov. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
45%
Persze mindenki buta hülye ősember csak te vagy itt a felvilágosult filozófus. Gondolom a baloldal idején itt Ausztria volt, nem loptak, nem hazudtak, nem voltak oligarchák, kiváló egészségügy meg oktatás volt...
2020. nov. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
70%

3: nem volt jobb a szoci kormány, ez tény. viszont nem csak a maszop meg a dk létezik.

Amúgy engem nem zavar a korrupció annyira, mivel a társadalom is korrupt.


Engem az idegesít hogy erőből kormányoznak.

Igenis idegesít hogy Viktor pl. nem vitázik. Ez nem normális.

Egy politikusnak kötelessége lenne vitatkozni az ellenfeleivel.


S most nem a balliberális írogat neked, hanem a Fidesz szavazó. Ugyanis 16 éves korom óta vagyok az, 14 éve.

2020. nov. 5. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

#3 Egy szóval nem állítottam ilyet, hogy mindenki egy buta ősember.


Annyit mondtam, hogy épp itt lenne az ideje kipróbálni valami újat mostmár 30 év után és nem megrettenni minden új lehetőségtől mint egy ősember.


Különben is akinek nem inge...

2020. nov. 5. 02:32
 6/40 anonim ***** válasza:
59%
Hidd el nagyon sok embernek van nagyon elege belőlük.
2020. nov. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Elhiszem, csak sajnos eddig még ez nem volt elég.


Most nagyon bízom 2022-be. Az utóbbi fél évben bebizonyította sokadszorra, hogy nem képes országot vezetni. Hátha ezúttal már kinyílik az emberek csipája.


Adjunk lehetőséget másnak is mostmár mert amíg nem adjuk meg soha nem tudjuk milyenek is valójában. Maximum leváltjuk mint fogalmaztak fentebb is.

Már amennyiben megérjük a 2022-őt (kisebb túlzással)

2020. nov. 5. 02:47
 8/40 anonim ***** válasza:
47%

"Egyszerűen kegyetlenül gyenge kihívói vannak a pártnak, és minek szavaztanak olyanra ami ennyire rossz."

Jelenleg nincs rosszabb párt a fidesznél az országban. Szóval ez a legkevésbé rossz érv eléggé gyenge.


"nem volt jobb a szoci kormány, ez tény"

Nem volt JÓ az mszp kormány, de ennél jobb volt. Úgy lett leváltva Gyurcsány, hogy mindenki azt gondolta, hogy ennél nem lehet rosszabb. Hát, tévedtek az emberek.

2020. nov. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, te mijen 30 év utánról beszélsz?


Nem harminc éve van a Fidesz hatalmon.

2020. nov. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
52%

Hol élnek azok, akik azt mondják, hogy próbáljunk mást, aztán majd leváltjuk?


94 után "próbáltunk mást", eladták a fele országot KÜLFÖLDNEK.

2002 után megint próbálunk mást, azaz ugyanazt a brancsot, akik 90 előtt is 94-98 ÉS 2002-2010 között IS KÜLFÖLDIEKNEK adták el, amit csak tudtak.

2010 után 3-4 évbe került valahogy sínre kerülni megint.


Nem azért mondom, de talán hülyék vagyunk, hogy megint mást próbálnánk? Utána már sínre se tudnánk megint kerülni, mert még a síneket is valami kanadai haszonszervezetnek adnák.


A váltógazdaságszerű kormányváltások ott kibírhatóak, ahol ugyanolyan a 2 párt, amelyik váltja egymást. De a váltások árát jól megfizettetik az adófizetőkkel, kétség ne legyen.

2020. nov. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!