Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért vezetik félre az emberek...

Miért vezetik félre az embereket a közvéleménykutató cégek? Miért nem nagyobb mintákkal dolgoznak és miért nem vizsgálódnak más szemszögből is?

Figyelt kérdés
Oké, leközlik, hogy pl az ellenzék legyőzné a fideszt, ha mos vasárnap lennének a választások. De ezt az egyéni körzeteket vizsgálatával nem támasztják alá. És ez a része elég fontos, mert 2018-ban is ott bukott az ellenzék. Elég sokat. 106 körzetből 91 fideszes lett, ráadásul 54%-ban úgy, hogy a fideszes egyedül többet, mint az egész ellenzék együttvéve. Listán már akkor is többen szavaztak az ellenzékre, mint a fideszre, de az eredmény mégis más lett.

2020. dec. 19. 11:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Úgy gondolod, hogy kérdezzenek meg 1millió embert, aztán elemezzék ki az adatokat, számoljanak körzetekkel, így-úgy-amúgy, költsenek rá egy rakás pénzt, majd fél év múlva jöjjenek ki az eredménnyel, hogy fél évvel ezelőtt ez volt a helyzet?
2020. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Miért, ennek most így van értelme? Semmi, szerintem. Megtévesztés ebben a formában. Ezzel csak az írják le, hogy az ellenzék többet kapna, de az egyéniben meg megint nincs kizárva, hogy a fidesznek mondjuk 60-70 mandatuma legyen és ezzel megnyerje a választást. Így nem sok értelme van ilyet leközölni.
2020. dec. 19. 11:52
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Ja, hogy neked csak az olyan eredmény tetszene, amiben a fidesz többségét mutatják ki? :) Jól van akkor. Ezt nem tudtam. Hagylak is :)
2020. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3. Fent leírtam, az egészet. Ha nem tudod értelmezni, ne olvasd. Nem vagyok fideszes, amiért racionálisan gondolkozom. Most akkor is az a tény, hogy 2018-ban mi történt az egyéni körzetekben és akkoris az a tény, hogy ezzel semmilyen közvéleménykutatás nem foglalkozik. Sajnálom, ha ez neked nem tetszik.
2020. dec. 19. 12:00
 5/18 anonim ***** válasza:

"Listán már akkor is többen szavaztak az ellenzékre, mint a fideszre"


Na ezaz, veri a fidesz a mellét, hogy így 2/3 úgy 2/3, közben listán az emberek az ellenzéket választották.

Egyéniben azért nyert ennyit a fidesz, mert az ellenzéki pártok ráindultak egymás jelöltjeire. De idén összefognak végre :)

2020. dec. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Minden közvélemény kutató a saját megbízójának akar megfelelni. A birkák pedig áhítattal beszopják a kamu adatokat.
2020. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Arról hogy az emberek nem tudják/akarják értelmezni amit olvasnak, arról nem a közvélemény kutatok tehetnek.
2020. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És mi a garancia arra, hogy azért, mert összeállnak, győznek is? Én pl az MKKP-ra fogok szavazni és gyakorlatilag az én szavazatommal egyik nsgy tömb sem fog semmit érni,mett én mindkettőt elutasítom. És rengetegen elutasítják a fideszt és ezt is.
2020. dec. 19. 12:05
 9/18 A kérdező kommentje:
*a*r
2020. dec. 19. 12:06
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

8

Nincs garancia... akkor szavazz az MKKP-ra ezzel a fidesz kormányra szavazol végülis.

2020. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!